Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#549695
JasonLouk έγραψε:Δεν σε πηγαίνουν σε ολα τα αεροδρόμια με τα πόδια. Μην γράφετε γενικουρες πχια.

< >



Δλδ κάτσε, θα εβλεπες δλδ στην λιστα των επιβατων 'dmitspan" και δεν θα τον καψωνιαζες με τα ποδια? :shifty:

2 φορες τον γυρο του αεροδρομιου θα τον εβαζα προτου φτάσει στο αεροσκάφος :innocent:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#549714 Π'ερσυ τον Δεκέμβρη και φέτος τον Γενάρη (επιστροφη απο διακοπές Χριστουγεννων-Πρωτοχρονιας) είχα την ατυχία να πετάξω με Ryan Air. Από Φρανκφούρτη για Αθήνα. Το αεροπλάνο από την πύλη ήταν κάτι χλμ και μας πηγαν και μας εφεραν με λεωφορεια :inlove: . Με Ryan Air πρωτη και τελευταια φορα πεταξα. Για πτήση του στυλ Αθήνα-Θεσνίκη είναι ότι πρέπει, για παραπάνω :help:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#549717 Υπερβολές
Άβαταρ μέλους
By mirage
#549720 Λεωφορείο στην Φρανκφούρτη; Απίστευτο. Η Lufthansa βεβαια ετσι γέμισε ολόκληρο 330-300.
Είπαμε η Ryan ειναι σάπια σε ορισμένα θέματα αλλα ας μην ειμαστε υπερβολικοί.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#549721
mirage έγραψε:Λεωφορείο στην Φρανκφούρτη; Απίστευτο. Η Lufthansa βεβαια ετσι γέμισε ολόκληρο 330-300.
Είπαμε η Ryan ειναι σάπια σε ορισμένα θέματα αλλα ας μην ειμαστε υπερβολικοί.

Mε Lufthi και Aegean πάντα από φυσούνα.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#549727
Thomas_C200K έγραψε:Με Ryan Air πρωτη και τελευταια φορα πεταξα. Για πτήση του στυλ Αθήνα-Θεσνίκη είναι ότι πρέπει, για παραπάνω :help:


Και για Αθηνα προς Θεσσαλονικη ενας φιλος μου ειπε οτι περπατουσε 20 λεπτα για να φτασει στην πυλη που ηταν το αεροπλανο της Ryan. Στην αλλη ακρη του κοσμου τους εχουν παραπεταμενους. Και μετα δεν ειχαν καν λεωφορειο να τους παει στο αεροπλανο και πηγαν ποδαρατοι μεχρι εκει!
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#549735 Ο Έλλην ποτέ δεν ξεπεράσει το σύνδρομο "βάζω τα καλά μου γιατί πάω ταξίδι με αεροπλάνο"...

< Sport
Άβαταρ μέλους
By mirage
#549737
Thomas_C200K έγραψε:
mirage έγραψε:Λεωφορείο στην Φρανκφούρτη; Απίστευτο. Η Lufthansa βεβαια ετσι γέμισε ολόκληρο 330-300.
Είπαμε η Ryan ειναι σάπια σε ορισμένα θέματα αλλα ας μην ειμαστε υπερβολικοί.

Mε Lufthi και Aegean πάντα από φυσούνα.
Και μπράβο τους αλλα στο FRA και στο MUC ημουν μαλλον τακτικοτερος θαμώνας απο εσένα και οσα γράφω εχουν ξανασυμβεί πολλες φορες.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#549739
George_Prix έγραψε:Και για Αθηνα προς Θεσσαλονικη ενας φιλος μου ειπε οτι περπατουσε 20 λεπτα για να φτασει στην πυλη που ηταν το αεροπλανο της Ryan. Στην αλλη ακρη του κοσμου τους εχουν παραπεταμενους. Και μετα δεν ειχαν καν λεωφορειο να τους παει στο αεροπλανο και πηγαν ποδαρατοι μεχρι εκει!


Αν λες για την καινούρια πύλη που είναι μακρυά δεν είναι θέμα της ryan αυτό, είναι νέο terminal
http://www.kathimerini.gr/918339/articl ... -venizelos

Από πού και πού είναι πρόβλημα η μετάβαση με λεωφορείο; Γίνεται από τα παλιά τα χρόνια και ναι και με aegean μου έχει τύχει και με Ολυμπιακή παλιά :inlove:

Η βλακεία μόνο που πας με τα πόδια στο αφ αν αυτό είναι απ'έξω, είναι ότι τρως το κρύο. Θεωρώ όμως πως αν βρέχει θα σου βάλουν λεωφορείο.

corsair :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#549772
mirage έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε:
mirage έγραψε:Λεωφορείο στην Φρανκφούρτη; Απίστευτο. Η Lufthansa βεβαια ετσι γέμισε ολόκληρο 330-300.
Είπαμε η Ryan ειναι σάπια σε ορισμένα θέματα αλλα ας μην ειμαστε υπερβολικοί.

Mε Lufthi και Aegean πάντα από φυσούνα.
Και μπράβο τους αλλα στο FRA και στο MUC ημουν μαλλον τακτικοτερος θαμώνας απο εσένα και οσα γράφω εχουν ξανασυμβεί πολλες φορες.

Aγαπητέ Μιράζ, δεν το έγραψα για να στην πώ ότι πάντα (που δεν γνωρίζω και δεν απασχολεί) είμαι σε φυσούνα ή με CItaroνταλίκα :inlove: . Τυχαίο γεγονός το θεωρώ. Προσωπικά προτιμώ λεωφορείο και σκάλες από την φυσούνα. Υπάρχει καλύτερος έλεγχος στον γυναικείο πληθυσμό :shifty:
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#549778
George_Prix έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε:Με Ryan Air πρωτη και τελευταια φορα πεταξα. Για πτήση του στυλ Αθήνα-Θεσνίκη είναι ότι πρέπει, για παραπάνω :help:


Και για Αθηνα προς Θεσσαλονικη ενας φιλος μου ειπε οτι περπατουσε 20 λεπτα για να φτασει στην πυλη που ηταν το αεροπλανο της Ryan. Στην αλλη ακρη του κοσμου τους εχουν παραπεταμενους. Και μετα δεν ειχαν καν λεωφορειο να τους παει στο αεροπλανο και πηγαν ποδαρατοι μεχρι εκει!
Του είχε μείνει αρκετή ενέργεια για να χειροκροτησει στην προσγείωση μετά απο όλο αυτό?


Ryan=low cost airline. Το αφήνω εδώ γιατί φοβάμαι στην επόμενη σελίδα θα συγκρίνουμε με British Airways.

< >
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#549788
Thomas_C200K έγραψε:Aγαπητέ Μιράζ, δεν το έγραψα για να στην πώ ότι πάντα (που δεν γνωρίζω και δεν απασχολεί) είμαι σε φυσούνα ή με CItaroνταλίκα :inlove: . Τυχαίο γεγονός το θεωρώ. Προσωπικά προτιμώ λεωφορείο και σκάλες από την φυσούνα. Υπάρχει καλύτερος έλεγχος στον γυναικείο πληθυσμό :shifty:

:dizzy: :vava:

Για να επιστρέψουμε στη σοβαρότητα, στο Βενιζέλος έχουν κλείσει την απευθείας πρόσβαση από τις αφίξεις προς τις πύλες πάνω (χωρίς να βγεις landside πρώτα) ή φταίει η στραβομάρα μου; :hmmm: Παλιότερα υπήρχαν σκάλες για τους επιβάτες που είναι για ανταπόκριση (χωρίς αρκούντως εμφανή σήμανση είναι η αλήθεια) που σε έβγαζαν απευθείας, χωρίς να χρειάζεται να ξαναπεράσεις από τον έλεγχο ασφάλειας, αλλά αυτή τη φορά (2 φορές το περασμένο μήνα) δεν τις πρόσεξα.
Στη μια από τις 2 πτήσεις θα έπρεπε να περάσω από τον έλεγχο διαβατηρίων έτσι κι αλλιώς (ερχόμουν από πτήση εσωτερικού και η επόμενη ήταν εκτός Σέγκεν), στην άλλη όμως απλά δεν υπήρχε κανένας λόγος.

Στο Ντίσελντορφ αντιθέτως, είχα να περάσω καμιά 15ρια χρόνια, αλλά η ανταπόκριση εκτός Σέγκεν --> εκτός Σέγκεν ήταν εντελώς seamless.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#549982 ισως παει και στο μου αρεσε δε μου αρεσε - που μου αρεσε......

Εικόνα

Ηταν μια φιλική βολτα απλά.... το κοστολογιο ειναι εκτός κι ας μην ειναι ppl......
Παντως οσοι μπορειτε "ψαχτε το".....
Άβαταρ μέλους
By krom
#550331 Τρελά slow-mo πλάνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By corsair
#550339
krom έγραψε:Τρελά slow-mo πλάνα



Στο 1:26 & 4:14.... για Spike NLOS με κάνει... Καμια ιδέα? Τι αλλο μπορεί να ναι που με διαφευγει? :hmmm: