Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#548731 Με τα bookmarks έχω σταματήσει πλέον να πληκτρολογώ ( το petrolheads ,το πληκτρολογώ από βιτσιο ) ...

Τα έχω πάνω από 10 χρόνια και δεν ψάχνω σχεδόν τίποτα ...κάποια βάζω κάποια βγάζω κτλ ...

Τα προγράμματα κάτω είναι vradio για ακούω τον τσαλτιδη τον κόκκινο και τον Ραπτόπουλο α ναι και rainbow off republic kai ibiza ... Το chemoffice για την δουλειά μου ... word excel visio για την δουλειά μου ... Αποκοπή εικόνας για την δουλειά. .. .

Ο πάροχος είναι forthnet .
Άβαταρ μέλους
By Morx
#548752 Ειδα το The Equalizer 2.

Δεν ηταν κατι το συνταρακτικο η ταινια, αλλα ειχε μερικες ωραιες σκηνες. Ο παππουλης, ειχε την καλυτερη ερμηνεια! :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#548776 Κι εγώ μια χαρά μπαίνω στα subs
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#549688 Είδα το Cold war του του Πάβελ Παβλικόφσκι που τον πάω πολύ μετά το εκπληκτικό IDA!! Δεν είναι IDA, αλλά μία εξίσου καταπληκτική ταινία σε άσπρο-μαύρο και 4:3 φορμά, με ωραίο στόρυ, μία ιστορία αγάπης με το δίλημμα "τι θυσιάζεις για τον έρωτα" σ ένα περιβάλλον χιονισμένο με όλες τις αποτυπωμένες ακρότητες του ανατολικού μπλοκ μετά τον τπόλεμο και πολύ μουσική που δένει τέλεια. Του βάζω 9άρι ξερό και το συνιστώ σε όσους θέλουν μία πραγματική ταινία σε όλα της ! Χαρακτήρες, πλάνα, locations, μουσική, μοντάζ σε άλλο κόσμο!

Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#549701
cmarin έγραψε:Είδα το Cold war του του Πάβελ Παβλικόφσκι που τον πάω πολύ μετά το εκπληκτικό IDA!! Δεν είναι IDA, αλλά μία εξίσου καταπληκτική ταινία σε άσπρο-μαύρο και 4:3 φορμά, με ωραίο στόρυ, μία ιστορία αγάπης με το δίλημμα "τι θυσιάζεις για τον έρωτα" σ ένα περιβάλλον χιονισμένο με όλες τις αποτυπωμένες ακρότητες του ανατολικού μπλοκ μετά τον τπόλεμο και πολύ μουσική που δένει τέλεια. Του βάζω 9άρι ξερό και το συνιστώ σε όσους θέλουν μία πραγματική ταινία σε όλα της ! Χαρακτήρες, πλάνα, locations, μουσική, μοντάζ σε άλλο κόσμο!

Ναι! Συμφωνώ σε όλα. Ήταν και για μένα η πρώτη του Φθινοπώρου. Να προσθέσω την πολύ "οικονομική"/μίνιμαλ/αφαιρετική (πώς να το πω..) σεναριακή απόδοση. Στιγμιότυπα μιας σχέσης που χώρια δεν κάνει και μαζί δεν αντέχει, σε μια πορεία 10+ χρόνων.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#549703 Πράγματι, το αφαιρετικό σενάριο με τα πολλά fade out είναι βασικό χαρακτηριστικό της ταινίας. Όπως και τα μεσαία πλάνα που ακολουθούν την κίνηση.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#549713 Καλύτερο από το Ida κατά την γνώμη μου
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#549765 Όποιος την έχει δει και νοιωθει έχει πει οτι είναι ταινιάρα, ευτυχώς προλαβαίνω να την δώ αύριο τελευταία μέρα, γιατί με κρέμασε η παρέα που ήθελε να την δεί :roll:

Επίσης πρέπει να προλάβω να δω το the King, ταινία για τον Elvis με κριτική ματιά στο american dream

Γενικά έχει πράμα φέτο, εχω λιώσει στο σινεμά :lol:
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#551146 Bohemian Raphody!

όσο καλός ή κακός ήταν ο Malek σαν Freddie, όσο σωστά ή όχι αποδόθηκε η ιστορία των Queen, όσες κακές κριτικές κι αν έχει πάρει, ο καθένας που μεγάλωσε με ροκ και ειδικά των 80s όπως η γενιά μου, πρέπει να την δει, από σεβασμό και μόνο στην τεράστια φωνή του Freddie.
Ευχάριστη μουσική ταινία - πολύ μουσική - , γρήγορη, που βλέπετε άνετα μέχρι το ©.... :) Εμένα μου άρεσε κιόλας :metalo:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#551279
cmarin έγραψε:Bohemian Raphody!

όσο καλός ή κακός ήταν ο Malek σαν Freddie, όσο σωστά ή όχι αποδόθηκε η ιστορία των Queen, όσες κακές κριτικές κι αν έχει πάρει, ο καθένας που μεγάλωσε με ροκ και ειδικά των 80s όπως η γενιά μου, πρέπει να την δει, από σεβασμό και μόνο στην τεράστια φωνή του Freddie.
Ευχάριστη μουσική ταινία - πολύ μουσική - , γρήγορη, που βλέπετε άνετα μέχρι το .... :) Εμένα μου άρεσε κιόλας :metalo:
Αν διαβάσεις τις κριτικές πριν ή μετά θα προβληματιστείς. Αν την δεις όμως και είσαι έστω και λίγο φαν των Queen , δεν μπορείς παρά να γουστάρεις και να συγκινηθείς. Και εμένα μου άρεσε πολύ, έστω και αν ο Μαλεκ τον κάνει πιο θηλυπρεπή και έστω και αν η ιστορία είναι λίγο διαφορετική από ότι έγινε. (Και ναι, μετά ξαναείδα και το ορίτζιναλ βίντεο από το live aid )

< Note >
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#551423 Έτσι...

δεν είναι σποιλερ το παρακάτω, έτσι....?