Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#548316 Μάλλον αναφέρεσαι στα μικρά, στα αστικά ηλεκτρικά. Τα συγκεκριμένα βγάζουν πολλά χιλιόμετρα.
Το βίντεο που έβαλα στην αρχή είναι ενός Νορβηγού που κάνει τα ηλεκτρικά φύλλο και φτερό.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#548322 Θωμά εδώ έχει γεμίσει ο τόπος με τα νέα Jeep Compass. Έχω οδηγήσει το μικρό diesel το οποίο δεν λέει και πολλά οδηγικα αλλά στα λοιπά του και με έναν δυνατό βενζινοκινητηρα το θεωρώ πολύ καλή πρόταση.
Αλλά μιας και μιλάμε για Γερμανία τα Evoque, Discovery Sport και Cherokee πόσο πάνε?
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#548352
cosneo έγραψε:Θωμά εδώ έχει γεμίσει ο τόπος με τα νέα Jeep Compass. Έχω οδηγήσει το μικρό diesel το οποίο δεν λέει και πολλά οδηγικα αλλά στα λοιπά του και με έναν δυνατό βενζινοκινητηρα το θεωρώ πολύ καλή πρόταση.
Αλλά μιας και μιλάμε για Γερμανία τα Evoque, Discovery Sport και Cherokee πόσο πάνε?

Κώστα θα σε στεναχωρήσω αλλά δεν τα κοιτάει :lol: , αν και εγω θα ψηνόμουν για κανα LR, Jeep Cherokee. Από τιμές δεν έχω ιδέα :lol: , δεν με έχουν απασχολήσει :oops: , να ρώταγες για Μερκ να σου έλεγα :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#548743 Αυριο έχουμε συνάντηση για καφέ οπότε θα τεθούν αναλυτικά όλες οι παράμετροι, συμπαθητική επιλογή το γατάκι που προτάθηκε, αλλά έρχεται μπρέξιτ :inlove: , οπότε θα το προτείνω για την διαφάνεια του πράγματος.
Η δικιά μου θέση παντως είναι του ελαφρώς μτχ και αν γίνεται μιας κατηγορίας πάνω. Πολλά τα λεφτα για κουβαδάκια σουβλάκια-κροσσόβερς ή όπως λέγονται... .
Συμβιβάζομαι και δέχομαι και BMW αυτή την στιγμή, για τόση μεγαλοψυχία :lol:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#548744
Thomas_C200K έγραψε:...Η δικιά μου θέση παντως είναι του ελαφρώς μτχ και αν γίνεται μιας κατηγορίας πάνω. Πολλά τα λεφτα για κουβαδάκια σουβλάκια-κροσσόβερς ή όπως λέγονται...
Συμφωνώ απόλυτα, παίρνεις πολύ περισσότερο αυτοκίνητο.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#549722 Επανέρχομαι με την ποιό επαναστατική πρόταση που έριξα στον φίλο. Skoda Kodiaq ολοκαίνουργιο. Τον έψησα :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#549747
Dimsabas έγραψε:Είναι γιατί δεν του είπες για το Kona Electric. Σιγά τη ριζοσπαστική ιδέα...

Τι να το κανει το ηλεκτρικό? Που θα το φορτίζει? 140χλμ/ημερα κάνει πηγαινε ελα για την δουλεια του ο ανθρωπος. Δεν έχουν όλοι πάρκινγκ ούτε οι δρόμοι είναι γεμάτοι φορτιστές. Μην τρώτε σανό!
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#549748 Τέλεια. Αν κάνει 140 χιλιόμετρα την ημέρα, τότε θα πρέπει να το φορτίζει κάθε τρεις μέρες. Πάω να συνεχίσω τον σανό μου τώρα.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#549749
Dimsabas έγραψε:Τέλεια. Αν κάνει 140 χιλιόμετρα την ημέρα, τότε θα πρέπει να το φορτίζει κάθε τρεις μέρες. Πάω να συνεχίσω τον σανό μου τώρα.

Αφού έχεις τόση καϊλα γιατί δεν αγοράζεις εσύ ένα ηλεκτρικό να ηρεμήσεις?
Άβαταρ μέλους
By mirage
#549753
Dimsabas έγραψε:Τέλεια. Αν κάνει 140 χιλιόμετρα την ημέρα, τότε θα πρέπει να το φορτίζει κάθε τρεις μέρες. Πάω να συνεχίσω τον σανό μου τώρα.
Υπο Κ.Σ. ολα αυτα βεβαια...
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#549756 Υπό Κ.Σ. βγάζει αρκετά παραπάνω από τα 140Χ3=420. Τώρα, αν εννοείς πολύ χαμηλές θερμοκρασίες, κίνηση τάπα σε αούτομπαν, πολλά υψομετρικά, ναι, η αυτονομία πέφτει. Τέλος πάντων, το σχόλιο έγινε για να δείξω ότι τα 140 χιλιόμετρα δεν είναι πρόβλημα.

Τέλος πάντων, αυτή η κουβέντα ας συνεχισθεί σε πιο κατάλληλο θέμα. Εδώ προκαλείται εκνευρισμός.