Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#547381
QsisVTS έγραψε:εγώ στο black friday ένα πράγμα μόνο θέλω, red dead redemption 2 κάτω από 50 ψηφιακό

αυτή θα είναι η σπατάλη μου για αυτό το μήνα

Παιχνιδαρα :metalo:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#547389
Chris έγραψε:Q, μελετα πρωτα λιγο εδω

https://www.reddit.com/r/truegaming/com ... eplay_and/

και πηγαινε παρε το spiderman να γουσταρεις

έτσι κι αλλιώς παίζω odyssey τώρα και έχω πάνω από 60 ώρες ακόμα, οπότε μέχρι να το παίξω θα έχει πατσαριστεί, απλά επειδή σκεφτόμουν και κάνα Online με φίλους θα το ήθελα ψηφιακό και δεν με ψήνει το 70αρι και τους άμεσους μήνες αυτή είναι η μόνη έκπτωση που ελπίζω

σε ο,τι αφορά το gameplay δύσκολο ένα παιχνίδι της R* να μην είναι καλό, αλλά θα το διερευνήσω κι άλλο πριν το πάρω, το έχουν ήδη πάρει και φίλοι μου άλλωστε feedback είναι εύκολο να πάρεις, αλλά δεν περιμένω να είναι κακό..

το spiderman μιας και έχω πολλά να παίξω θα περιμένω να πέσει σε τιμή χώμα που σαν exclusive της sony είναι δεδομένο ότι θα πέσει όχι πολύ μακριά στο μέλλον, τουλάχιστον κάνα 35αρι θα το δούμε στο πρώτο 4-5μηνο εκτιμώ, και από καλοκαίρι κι έπειτα πιστεύω και -30
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 02 Νοέμ 2018, 19:41, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#547390
Eliaskat έγραψε:Εγω περιμενω PS4 Pro , για το παιδι ....

α για το παιδί ε;
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#547396
georgetz έγραψε:
dekouk έγραψε:Οπότε σας θέλω σε ετοιμότητα!


Κοιμήσου ήσυχος dekouk, γερμανικό 2-4 είμαι εγώ σήμερα, αύριο πιάνει Κιουσης, μετά Βαγκνερ, ο Τζι ολη την εβδομάδα λόγω καμπάνας απο Γκεακο και μεχρι Μπλακ Φραιντει το παίρνει απάνω του ο Χαι Φαι γιατί το ρεπορτάζ για ΣΡΖ σημειώνει καθοδικη πορεία
:lol:

Υγ ΧαιΦαι κλποι σας πειράζω


Δεν μπλεκω εγω με λαπτοπ....
θα τον στειλω να παρει μακμπουκπρο και να το κανει dualboot με Windows 10
:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#547421
georgetz έγραψε:^
Εικόνα




Εκτός απο mi box, παιζει αλλο φθηνό tv box για οχι τρελές απαιτησεις? :hmmm:


Οχι. Το mi box είναι ήδη φθηνό και παρόλο που το hardware είναι μέτριο , το software είναι βελτιστοποιημένο για τη χρήση που προοριζεται.

Το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση (netflix, youtube, spotify, ραδιόφωνο, φωτογραφίες, και σαν video player) χωρίς πληκτρολόγιο. Οι φωνητικές εντολές λειτουργούν αρκετά καλά, το remote control είναι εύχρηστο και αν δε σου φτάνει μπορείς να χρησιμοποιείς το smartphone σου αντί για keyboard. Έχω και κάτι ηχεία 2.1 της Creative και τα πάντα γίνονται εκεί.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#547425 Netflix σε τι αναλύσεις παίζει;
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#547442
drdino έγραψε:Netflix σε τι αναλύσεις παίζει;

Αναλογα με την οθονη, παιζει μεχρι και 4Κ

Κατι πιο οικονομικο που να δουλευει ειναι τα Tanix, αλλα δεν παιρνω κ ορκο....
Το προβλημα δεν ειναι στο hardware, αλλα στο ποσο μπουρδελο ειναι το Android TV

Και σε κουτι "Γκεακος-σπεκς" με 28cores/56threads Intel Xeon Platinum 8180 , 512GB RAM και SLI RTX2080 να το πεταξεις, παλι θα σου σπασει τα @@

Το Xiaomi δουλευει μια χαρα και οταν αρχιζει τα κουλα, με ενα reboot στρωνει
Εναλλακτικα πας σε nvidia Shield και Apple TV αλλα ανεβαινει το μπατζετ.... απο αρκετα εως πολυ
Άβαταρ μέλους
By drdino
#547483
Wagner669 έγραψε:
drdino έγραψε:Netflix σε τι αναλύσεις παίζει;

Αναλογα με την οθονη, παιζει μεχρι και 4Κ



Let me rephrase that... Σε τι αναλύσεις παίζει στο Xiaomi box; Έχει widevine l1;
Άβαταρ μέλους
By otso
#547634 Sτον AMD ryzen 3 2200 g θα χρησινοποιησω την δικη του ψυκτρα , απ οτι βλεπω εχει ετοιμη heatsink πανω (Η ψυκτρα)
Δεν τρεχει τιποτα ε;
Wagner669 εχουμε και εμεις στην Seasonic Power Supply 750W ATX 24 pin Focus Plus Gold SSR-750FX Active-PFC Retail 10ετη
εγγυηση , τι μας περασες , αρκει να την στειλουν τα καρντασια .
Τι κακο ειναι αυτο ολοι θελουν λεφτα για να παραγγειλουν με τα δικα σου λεφτα και να την στειλουν και παιζει να τα παιρνουν απ εξω και οχι προμηθευτη εδω , οποτε πεη μπλε εγγυηση . Οπως το εσοπ dell λαπτοπ το φερνουν απο ρουμανια
και σου λεει η dell 1 χρονο εγγυηση αλλοι πουστηδοι απο κει.
Αν δεν ηθελα τιμολογια θα τα ειχα παρει ολα απεξω , πιο γρηγορα θα ερχοντουσαν.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#547640
otso έγραψε:Sτον AMD ryzen 3 2200 g θα χρησινοποιησω την δικη του ψυκτρα , απ οτι βλεπω εχει ετοιμη heatsink πανω (Η ψυκτρα)
Δεν τρεχει τιποτα ε;
Wagner669 εχουμε και εμεις στην Seasonic Power Supply 750W ATX 24 pin Focus Plus Gold SSR-750FX Active-PFC Retail 10ετη
εγγυηση , τι μας περασες , αρκει να την στειλουν τα καρντασια .
Τι κακο ειναι αυτο ολοι θελουν λεφτα για να παραγγειλουν με τα δικα σου λεφτα και να την στειλουν και παιζει να τα παιρνουν απ εξω και οχι προμηθευτη εδω , οποτε πεη μπλε εγγυηση . Οπως το εσοπ dell λαπτοπ το φερνουν απο ρουμανια
και σου λεει η dell 1 χρονο εγγυηση αλλοι πουστηδοι απο κει.
Αν δεν ηθελα τιμολογια θα τα ειχα παρει ολα απεξω , πιο γρηγορα θα ερχοντουσαν.


Εγω επιμενω παντα στη Corsair, γιατι εχει τυχει να χρησημοποιησω την εγγυηση τους
Μου ηρθν τα πραγματα με courier, μου εστειλαν ετικετα επιστροφης της DHL για να επιστρεψω τα ελλατωματικα και αυτο ηταν

Ουτε καρουζελ απο το καταστημα στον εισαγωγεα, μετα στον αντιπροσωπο, μετα στον εκπροσωπο, μετα στον τροτιξαδερφο του ιδιοκτητη αποθηκης που τα εισαγει και "ξερει απο αυτα" και πισω στο καταστημα

Ανοιγεις RMA, ζητας να το κανουν Express-RMA γιατι ειναι σε "workstation" και το βιαζεσαι
Παραλαμβανεις τα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ, στελνεις επιστροφη τα δικα σου και αυτο ηταν