Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#541013 Από φβ

Dimitris Papadopoulos

3hrs

Το πρακτορείο Asset Ogilvy ανανέωσε τα δικαιώματα μετάδοσης της Formula 1 στην Ελλάδα και την Κύπρο για άλλα τρία χρόνια, από το 2019 έως το 2021.

Η Asset Ogilvy διαχειρίζεται τα δικαιώματα και στις δύο χώρες από το 2010, με την τρέχουσα σύμβαση να ισχύει από το 2016 έως το 2018.

Θεωρείται ότι η Asset Ogilvy βρίσκεται ήδη κοντά σε συμφωνίες με ελληνικούς και κυπριακούς ραδιοτηλεοπτικούς φορείς. Την περίοδο 2016 έως 2018 πώλησε τα δικαιώματα της Formula 1 στην ΕΡΤ και Cosmote TV (Ελλάδα), και στην Cyta (Κύπρος).

Τα δικαιώματα αφορούν την ζωντανή και με χρονική καθυστέρηση κάλυψη των αγώνων και των highlights σε όλες τις πλατφόρμες, ωστόσο η Formula One έχει το δικαίωμα να λανσάρει την OTT υπηρεσία της - όχι στην ελληνική γλώσσα - στις δύο χώρες.
Άβαταρ μέλους
By djalma
#544030 Τον τυπά που έκανε τον αστείο ήχο των μονοθεσίων με το στόμα του στην έναρξη του αγώνα, τον παρατηρήσατε :lol: ; Στη μετάδοση του skysports και απ' ότι διάβασα έχει ξαναγίνει και σε άλλο αγώνα!
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#544250 Ω ναι! Έκανα το εγκληματικό λάθος να δω τον αγώνα μέσω της τραγικής ΕΡΤ και ήταν ότι καλύτερο έχω να θυμάμαι από την μετάδοση του αγώνα. Δυστυχώς το έκοψαν βάζοντας διάλειμμα.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#544677 ΆΝΕΤΑ την κόβω την cosmote από Φλεβάρη.
Για F1 και ΝΒΑ την κρατούσα, θα κάνω ένα league pass για το δεύτερο και ας βρουν κάποιον άλλο να δίνει €63/μήνα για 24mbps που ποτέ δεν τα πιάνει.
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#544719
cmarin έγραψε:Τι έχουμε εδώ;
Τα πάντα όλα;

https://www.4troxoi.gr/agones/formula-1 ... ria-hronia
Δεν θέλω να εκφραστώ άσχημα. Θα πω μόνο ότι είμαι από αυτούς που δεν θέλουν ΕΡΤ.

< 4A >