Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#543247
  • Better Call Saul Season 4: Τι να γραψω, μου αρεσει πολυ αυτο το ειδος σκηνοθεσιας, πλοκης, αφηγησης, φωτογραφιας, χαρακτηρων (δεν υπαρχει κατι που να με χαλαει δηλαδη)...
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#543269
pro έγραψε:Ιεροσυλία, αλλά το Better call Saul μ αρέσει περισσότερο από το Breaking Bad.


Μαλλον.... Ειναι επειδη εχεις δει το Breaking Bad
Απο γνωστους μου εχω καταλαβει οτι οσοι δεν εχουν δει το Breaking Bad, δεν ειναι τοσο ενθουσιασμενοι με το Better Call Saul και θεωρουν οτι ειναι αργο στην πλοκη του και ξεσπαει ολη η δραση στο τελευταιο επεισοδιο
Άβαταρ μέλους
By corsair
#543294
Wagner669 έγραψε:
pro έγραψε:Ιεροσυλία, αλλά το Better call Saul μ αρέσει περισσότερο από το Breaking Bad.


Μαλλον.... Ειναι επειδη εχεις δει το Breaking Bad
Απο γνωστους μου εχω καταλαβει οτι οσοι δεν εχουν δει το Breaking Bad, δεν ειναι τοσο ενθουσιασμενοι με το Better Call Saul και θεωρουν οτι ειναι αργο στην πλοκη του και ξεσπαει ολη η δραση στο τελευταιο επεισοδιο


Δεν εχω δει το breaking bad, παραυτα θεωρω το better call saul μια πολυ πολυ καλη σειρα! Η αληθεια ειναι οτι στις 2 τελευταιες σεζόν κάπου έχει αρχισει να μου φαινεται ασύνδετο το κομμάτι των narco-gangs με τα δικηγοριστικα. Εχει αρχισει να γινεται μια σειρα σε δυο. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#543313
corsair έγραψε:
Wagner669 έγραψε:
pro έγραψε:Ιεροσυλία, αλλά το Better call Saul μ αρέσει περισσότερο από το Breaking Bad.


Μαλλον.... Ειναι επειδη εχεις δει το Breaking Bad
Απο γνωστους μου εχω καταλαβει οτι οσοι δεν εχουν δει το Breaking Bad, δεν ειναι τοσο ενθουσιασμενοι με το Better Call Saul και θεωρουν οτι ειναι αργο στην πλοκη του και ξεσπαει ολη η δραση στο τελευταιο επεισοδιο


Δεν εχω δει το breaking bad, παραυτα θεωρω το better call saul μια πολυ πολυ καλη σειρα! Η αληθεια ειναι οτι στις 2 τελευταιες σεζόν κάπου έχει αρχισει να μου φαινεται ασύνδετο το κομμάτι των narco-gangs με τα δικηγοριστικα. Εχει αρχισει να γινεται μια σειρα σε δυο. :lol:


λες να ετοιμαζουν κ αλλο spin-off;;;

:lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By pro
#543424
corsair έγραψε:
Wagner669 έγραψε:
pro έγραψε:Ιεροσυλία, αλλά το Better call Saul μ αρέσει περισσότερο από το Breaking Bad.


Μαλλον.... Ειναι επειδη εχεις δει το Breaking Bad
Απο γνωστους μου εχω καταλαβει οτι οσοι δεν εχουν δει το Breaking Bad, δεν ειναι τοσο ενθουσιασμενοι με το Better Call Saul και θεωρουν οτι ειναι αργο στην πλοκη του και ξεσπαει ολη η δραση στο τελευταιο επεισοδιο


Δεν εχω δει το breaking bad, παραυτα θεωρω το better call saul μια πολυ πολυ καλη σειρα! Η αληθεια ειναι οτι στις 2 τελευταιες σεζόν κάπου έχει αρχισει να μου φαινεται ασύνδετο το κομμάτι των narco-gangs με τα δικηγοριστικα. Εχει αρχισει να γινεται μια σειρα σε δυο. :lol:


Αν το ειχες δει θα σ αρεσε περισσοτερο, γιατι ξερεις που εχουν καταληξει οι χαρακτηρες και το χτισιμο τους εχει πολυ ενδιαφερον. Και εννοειται δε θα σου φαινοταν τιποτα ασυνδετο.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#543464 Μια και είπατε για το Bodyguard μπήκα και το είδα. Και εκεί στο iplayer του BBC υπήρχε και το Killing Eve του 2018 imdb:8.4 το οποίο είναι πολύ καλό. Δολοφονικό με χιουμοράκι, αξίζει να το τσεκάρετε να δείτε αν σας πάει.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#543735
Red Garland έγραψε:Νταξ, λίγο πρόωρο αλλά μυρίζω καλά πράγματα για το Quarry (2016), ενδιαφέρον το Α επεισόδιο.
pro έγραψε:Περα από τα γνωστά (saul, fargo, americans, billions, etc) ειναι πολύ καλό το Quarry. Mε εμφανεις επιρροες από Fargo, Breaking Bad και True Detective, αλλά πολύ τίμιο. Προτεινεται.
belgarion έγραψε:Σε κάτι άλλο, ξεκίνησα να βλέπω το Quarry, με ενα τύπο που γυρίζει από το Βιετνάμ και εμπλέκεται σε περίεργες ιστορίες παρά τη θέληση του στο Μέμφις του 1972. Ωραία σκηνοθεσία (Greg yaitanes) ,μουσικές, χαρακτήρες, αμερικανικά αυτοκίνητα , μέχρι στιγμής μου αρέσει αρκετά.

  • Quarry - Season 01: Ooook, καλό (σκηνοθεσία, φωτογραφία, χαρακτήρες, ηθοποιοί), αλλά κάτι του έλειπε, η αφήγηση; η πλοκή; Δεν ξέρω, θα έβλεπα και 2η season αν υπήρχε αλλά μάλλον δε θα το κρατήσω για να κάνω μία επανάληψη...

Σχετικά με το Better Call Saul, νομίζω ότι δεν είναι τυχαίο ότι -σε κάποιους μαζί με εμένα- αρέσει περισσότερο από το Breaking Bad. Ο λόγος πρέπει να είναι ότι πήραν ουσιαστικά το ίδιο setup και στυλ και έκοψαν ό,τι δεν άρεσε στους θεατές. Έτσι βελτίωσαν το προϊόν κατα πολύ...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#546230 Είδα μετά από πολλές αναβολές την 4η σεζόν του Σέρλοκ: Γιατί γυρίστηκε; Γιατί το έκαναν αυτό; Πόσο χάλια μπορεί να καταντήσει μία τόσο καλή σειρά;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#548032 Εικόνα

Αφου με καταφερε και εκανα binge watching . :superman:

Απο εποχες Boardwalk Empire ειχε να γινει. :vava:

ΣΤΑ ΙΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΦΑΜΕ.

9/10