Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#543363
egobrain έγραψε:και επειδη τετοια πειραματα, οπως λες, κανω και γω αυτες τις μερες για να βγαλω ακρη, τελευταια δεν ανοιγω τιποτα και κλεινω τις εσωτερικες πορτες οπου υπαρχουν.
το φρεσκο ευρημα ειναι πως, εχοντας σκοτωσει οτι υπηρχε στο μπανιο, εκλεισα πορτα, ταπωσα το σιφονι της μπανιερας και οταν γυρισα μερικες ωρες μετα βρηκα στο ταβανι 4 ιδιου ειδους κουνουπια (εχω μαθει και τα σογια τους τωρα!), άλλα μεγαλα άλλα μικροτερα :rant:


καταληκτικο ποστ με τα συμπερασματα:
περα απο λιγες εξαιρεσεις, τα κουνουπια εμφανιζονται κυριως στην κουζινα. 5-6 ειναι το σταθερο πρωινο μου.

διαβαζω πως συχνη πηγη ειναι τα στασιμα νερα που ισως υπαρχουν κατω ή πισω απ' το νεροχυτη αλλα τον δικο μου τον βλεπω μια χαρα στεγανο.
μετα μενει ο απορροφητηρας και τα συρταρωτα παραθυρα αλουμινιου που, μιας και ο χωρος δημιουργηθηκε απο κλεισιμο μπαλκονιου, θα μπορουσαν -ψηλα στο ταβανι- να εχουν κενα για την ειδοσο τους.. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#543509 Egobrain μιλαμε για κανονικα κουνουπια, οχι γενικοτερα μικρα εντομακια που συνηθιζονται να αποκαλουνται "κουνουπια", σωστα?

Αν εχεις κενα απο κουφωματα θα το βρεις με ρευματα. Εξω εχεις φυτα, γλαστρες κλπ? Δεν θελουν πολυ νερο εχε υποψη σου.

Ειπες οτι ταπωσες τη μπανιερα. Το σιφωνι για τα νερα που παιζει στο πατωμα το ταπωσες?
Άβαταρ μέλους
By Serf
#543554 Οι πινακίδες των αυτοκινήτων εκ Μεγάλης Βρετανίας είναι με GB, σωστά; Τότε πως υπάρχουν και Scotland πινακίδες; Δεν περιλαμβάνονται στις πρώτες;Εικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#543575 https://www.gov.uk/displaying-number-pl ... dentifiers

Νομίζω μπορείς να επιλέξεις αν θα γράφει SCO ή ENG ή GB, αλλά με τους προορισμούς που αναφέρονται στο link, σε περίπτωση εξόδου από το UK.

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#543599 Πού το είδες αυτό serf;

Εικόνα
(="κατατεθειμένες" πινακίδες/χωρίς τέλη και χωρίς κτεο)

Από την άλλη, έχει ασφάλεια.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#543653 Στον Άλιμο το είδα. Και είναι παράνομος και μόνο που δεν έχει το GB εκτός Η.Β. βάσει του link του σκωτσεζου.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By DAP
#543658 Να τον γραψει ομως Ελληνας τροχαιος γι'αυτη τη παραβαση ουτε μια στο εκατομμυριο..
Εδω δεν βλεπουν δικες μας πινακιδες που ειτε εχει ξεθωριασει το νουμερο και φαινεται μονο το αναγλυφο ειτε ειναι σκεπασμενες με μια τοσο φιμε ζελατινα που δεν τις διαβαζεις ουτε απο το ενα μετρο....
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#543678 Δοκίμασα να κάνω online αγορά κομίστρου για την Athena Card και μου έγραψε tag.TransactionFailed ενώ στη Revolut έχω χρεωθεί κανονικά. Πώς βγάζω τώρα άκρη; Γνώριζα ότι υπάρχουν θέματα όμως μια φίλη φορτίζει κανονικά online και είπα να δοκιμάσω κι εγώ.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#543684 Στέλνεις Mail εκεί που έκανες την αγορά κόμιστρου. Λογικά θα σου απαντήσουν και θα βάλουν τα λεφτά πίσω στην κάρτα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#543747 Hello,We noticed a new sign-in with your Netflix account.
Device: iPhone
LocationTerni, Italy


False alarm ή κάτι έχει παιχτεί; Το άλλαξα καλού-κακού. Το θέμα είναι ότι τον ίδιο συνδυασμό e-mail/pass τον χρησιμοποιώ κι αλλού... (όχι σε κάτι ιδιαίτερα σοβαρό φυσικά). Να το αλλάξω και στα υπόλοιπα για παν ενδεχόμενο ή τσάμπα κόπος; :hmmm:

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#543748 Τσέκαρε τον αποστολέα του μέιλ, (details, όχι απλά το όνομα)
Άβαταρ μέλους
By Chris
#543749 Εγω ειχα το αναποδο τις προαλλες. Χρησιμοποιησε καποιος ενα burner μαιλ μου για να γραφτει στο δωρεαν μηνα.


< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#543750 Είναι το info@mailer.netflix.com.
Απ' ό,τι διαβάζω μάλλον phishing mail είναι.

Εννοείται πως δεν προχώρησα στην αλλαγή μέσα από το mail, αλλά δείχνει τόσο "επίσημο" το mail που εύκολα μπορεί να την πατήσει κάποιος.

edit: Η διεύθυνση e-mail που ενημέρωσε για την αλλαγή του password είναι η ίδια... :hmmm:

< >