Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#542273 Γενικώς απ'έξω είναι ρουλέτα.
Κι εγώ έχω φέρει αρκετά απ'έξω και κλούβες και φορτηγά και μηχανήμα έργου.
Άλλα βγήκαν καλά, άλλα μπουρδέλα.
Και πήγα εγώ ο ίδιος μαζί με οδηγό-χειριστή να τα δούμε.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#542302 Αν σε βολεύουν τα πρατήρια φυσικού αερίου, δες ποια μοντέλα βγαίνουν με τέτοιο. Νομίζω Doblo και Combo βγαίνουν, μάλλον και το Caddy. Το κόστος κίνησης είναι σχεδόν το μισό από το πετρέλαιο, οπότε αξίζει.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#542305 Θα ελεγα να κοιταξετε και το dokker van. Πολυ καλο μοτερ, πολυ καλη τιμη και πρεπει να καλυπτει σε χωρητικοτητα. Εδω Βουλγαρια εχει απειρα..

.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#542306
red_monster έγραψε:Εποχές ΠΑΣΟΚ που έρχονταν τα atlas copco 2-2 από τους τυροκεφαλους :inlove:


Ετσι. Και για να μη γυρισεις μ'αδεια χερια σπιτι φορτωνες και ενα Χ5 στην καροτσα του ΜΑΝ. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By nEK
#542308 Opel combo λευκο επαγγελματικη αδεια. 1,3 diesel 75hp. 2009,2010 ετος κυκλοφοριας πρωτο χερι εγω.
140.000km, προσεγμενο και καθολου ζορισμενο με βαρη και τετοια. Φυλαξη σε κλειστο γκαραζ, αρχειο συντηρησεων και σερβις.
Θα το βγαλω προς πωληση το Δεκεμβρη, αν δεν βιασεσαι και ενδιαφερεσαι, σφυρα!
Άβαταρ μέλους
By markvag
#542382
red_monster έγραψε:
markvag έγραψε:
Προφανώς, με τίποτα μεταχειρισμένο



Γιατί αυτό ?


Αν είδες έχουμε/είχαμε στη δουλειά 2 μεταχειρισμένα βαν εισαγωγής και τα δύο. ΚΑΙ τα δύο με γυρισμένα χλμ (τουλάχιστον 300Κ χλμ κάτω από τα πραγματικά), το ένα διάλυσε το μοτέρ από τα άπειρα χλμ. Γενικά παίζει πολύ σαβούρα σε μεταχειρισμένο επαγγελματικό, ακόμα περισσότερο από τα εισαγόμενα. Συχνά επίσης οδηγούνται από υπαλλήλους, που ... δεν τα πολυσέβονται... :whistlink: Επίσης, είναι (ως ένα βαθμό) λογικό πως ένα τέτοιο όχημα, που υπάρχει ως εργαλείο, να του πίνεις το αίμα. Από τη στιγμή που υπάρχει η λύση του leasing, δεν το συζητάω. Βγαίνει πολύ φθηνά για να αξίζει να μπλέξεις...

Προφανώς, υπάρχουν και εξαιρέσεις, όπως:

nEK έγραψε:Opel combo λευκο επαγγελματικη αδεια. 1,3 diesel 75hp. 2009,2010 ετος κυκλοφοριας πρωτο χερι εγω.
140.000km, προσεγμενο και καθολου ζορισμενο με βαρη και τετοια. Φυλαξη σε κλειστο γκαραζ, αρχειο συντηρησεων και σερβις.
Θα το βγαλω προς πωληση το Δεκεμβρη, αν δεν βιασεσαι και ενδιαφερεσαι, σφυρα!


Αλλά είναι αυτό: εξαιρέσεις...

saxon_747 έγραψε:Βασικά, με ενδιαφέρουν 3 πράγματα:
1. Αξιοπιστία
2. Κόστος
3. Οικονομία καυσίμου


1) Λογικά δεν έχει ιδιαίτερα θέματα... :hmmm: Ο 1,3d της FIAT είναι γνωστή ποσότητα. Επίσης, αν πας σε leasing, στα @@ σου η αξιοπιστία, η εταιρεία σου παρέχει και όχημα αντικατάστασης...

2) Από κόστος νομίζω όλα πάνω κάτω στα ίδια είναι... :hmmm: Εξαρτάται βέβαια και από εξοπλισμό και έκδοση (swb, lwb, υπερυψωμένο, κτλ...). Αν πας σε αγορά, νομίζω οι Γάλλοι και η Ιταλοί είναι φθηνοί...

3) Ο 1,3 της Φιατ σε εμάς, βάσει TC είναι κάπου στα 6, αν κάνεις πιο ανοιχτές διαδρομές, φαντάζομαι θα πέφτει κι άλλο... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#542394 Ε αφού είχατε δυο στη δουλειά με γυρισμένα κμ τα τυπικά συντηρημένα εισαγωγής είναι η εξαίρεση :dizzy:


Οι σοβαροί μαντράδες αγοράζουν 200 leasing και τα πουλάνε όπως τους έρχονται.( στόλος Abb κλπ κλπ) Με γρατζουνιές, σπασμένα χερούλια κλπ. Ότι θα πετύχεις λεμόνια είναι στο προγραμμα. Όλα τα αλλά είναι υπερβολές χωρίς καμία βάση
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#542427
red_monster έγραψε:Ε αφού είχατε δυο στη δουλειά με γυρισμένα κμ τα τυπικά συντηρημένα εισαγωγής είναι η εξαίρεση :dizzy:


Οι σοβαροί μαντράδες αγοράζουν 200 leasing και τα πουλάνε όπως τους έρχονται.( στόλος Abb κλπ κλπ) Με γρατζουνιές, σπασμένα χερούλια κλπ. Ότι θα πετύχεις λεμόνια είναι στο προγραμμα. Όλα τα αλλά είναι υπερβολές χωρίς καμία βάση


Από έναν τέτοιον εγω πήρα τρεις κλούβες. Συγχρόνως. Ήταν των γερμανικών ταχυδρομείων. Με τα service book τα πάντα. Μου κάναν κλικ λόγω χρώματος. :inlove: Δύο Kangoo και ενα Movano. Τα Kangoo μπουρδελα, το Opel κελεπούρι.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#542434 Έχω φέρει κάτι Ducato από DP. Το ταμπλό χωρίς υποψία γρατζουνιας, τα λάστιχα καινούργια και το ρεζερβουάρ γεμάτο :dizzy:

Δυο χρόνια κάνουν από 160km/μέρα και ακόμα να εκραγούν :hmmm:


Έχω φέρει και εγώ λεμονι αλλά με είχε προειδοποιήσει ο πωλητής ότι έχει Σκουριές από κάτω. Λέω δεν γαμιεται για 1500€. Ε τον έφαγα καλά όταν ήθελε ψαλίδια αλλά ήταν καθαρά δικιά μου η μλκ :rtfm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#542617 Ακουσα διαφημιση για ατοκα προγραμματα σε Doblo και Fiorino.

< >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#542634
Deleted User 1 έγραψε:Ακουσα διαφημιση για ατοκα προγραμματα σε Doblo και Fiorino.

< >

Το ψάχνουμε ... Έβγαλε και η Opel το Combo στα 14000€ (για 30 αυτοκίνητα )
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#543191 Αν του βαλεις αεριο μια χαρα ειναι. Αν ειναι ετσι οπως το περιγραφει ετσι?