Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#543035
EDDIE_147 έγραψε:
Miatakias έγραψε:Το τιπτρόνικ στα ΦΛ δεν είναι πλέον της Πόρσε αλλά της Μερσεντές και είναι σκυλί και βελτιωμένο


996 εννοείς;
Η 997 φλ είχε μόνο pdk, σωστά;

Από τα παραπάνω νομίζω ότι η πιο ασφαλής επιλογή είναι Cayman/Boxster φλ με pdk...

Ένα λουκούμι σε λευκό που είχε ποστάρει ο Stefan εξαφανίστηκε στα 35k...

ΥΓ: ο vagmag που είναι...;


Σωστά, 997 φλ έχει το νέο κινητήρα και PDK.
Bosxter/Cayman FL αμαξάρες και με επίσης λυμμένα θέματα, αλλά αν Πόρσε μόνο 911 για εμένα.
Πρωτον γιατί η απόσταση από το Σ που είναι σχετικά μικρή και δεύτερον γτ τώρα με τη κοράκλα μου ας μπορεί να μπει στην ανάγκη και κανένα καθισματάκι πίσω για βόλτα. Υπάρχει SUV εταιρικό καθώς και της συζήγου αλλά να μάθει και η μικρή σε καμια εκδρομή τι σημαίνει να μη χωράει το καρότσι της :inlove:

( δε μπορώ να βγάλω το Έβο ΣΣΤ από το μυαλό μου με τπτ, γιατί ειναι πρακτικό, fail safe επιλογή αλλά φοβάμαι πως σε ένα-δυο χρόνια θα ξαναψάχνω 911 όπως και τώρα.......αλλά αυτά τα κόστη βλαβών δε μπορώ να τα χωνέψω.
Να δώσω δλδ 27-28Κ για ένα ωραίο 996.2 και να γίνει στραβή σε 1-2 χρόνια και να θέλω 15-20Κ για μοτέρ και μαζέματα.....ε, τότε θα μου τη δώσει που δε ζορίστηκα να πάρω ένα 996turbo που δε παθαίνει τπτ και σίγουρα στο μέλλον θα βγάλει και λεφτά (50-55κ για αμάξι όμως δεν δίνω, γτ θεωρώ πως δίνεςι πάντα τόσα ώστε να μη ζοριστείς σε τπτ άλλο).
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#543077 Που είναι ο dimviii να αρχίσει την επιχειρηματολογία?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#543088 Φρεσκάρει το άλμπουμ με τις οικογενειακές φωτογραφίες.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#543109 Νομίζω πως η ιδανική λύση αυτή τη στιγμή είναι το evo. Με τα πορσικα μπαίνεις σε άλλα χωράφια στο θέμα συντήρησης και κυρίως βλαβών.
Από την άλλη βέβαια όταν έχεις ένα budget που μπορεί να σου φέρει μια σύγχρονη porsche είναι πρόκληση όπως και να το κάνουμε.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#543119
panos2171 έγραψε:Νομίζω πως η ιδανική λύση αυτή τη στιγμή είναι το evo. Με τα πορσικα μπαίνεις σε άλλα χωράφια στο θέμα συντήρησης και κυρίως βλαβών.
Από την άλλη βέβαια όταν έχεις ένα budget που μπορεί να σου φέρει μια σύγχρονη porsche είναι πρόκληση όπως και να το κάνουμε.

< Note >


Αυτό ακριβώς Πάνο (γτ δυστυχώς οι αρχαίες Πόρσε είναι εκτός μπάτζετ ακόμα :P)
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#543120
EDDIE_147 έγραψε:Φρεσκάρει το άλμπουμ με τις οικογενειακές φωτογραφίες.

Εικόνα


Έχω αντίστοιχη φωτό από το 996.2 που ήταν να πάρω εγώ :P

Ένας λόγος ακόμα που αποφεύγω το Έβο είνια γτ θα επιβεβαιώσω το φόρουμ :P
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#543121 Έχουμε προγκήξει και τους Πορσάκηδες οι Εβάκηδες και δεν υπάρχει αντίλογος, σεντόνια και πάλη με μπικίνι στις λάσπες...... θα καταλήξω με Έβο και θ' αναστήσω το θρεντ πάλι σε κανά χρόνο :P
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#543127 Έχεις οδηγήσει cayman;
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#543142
EDDIE_147 έγραψε:Έχεις οδηγήσει cayman;


S χειροκίνητη και είναι φανταστικό αμάξι (καλύτερο από όλα τα παραπάνω που βάζω :P)
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#543171 Τι ωραία τροπή που έχει πάρει το φόρουμ τελευταία :inlove:


Ένα εβο χ που οδήγησα (από το δεξί μπαγκετ :lol: ) μου έκαψε όλα τα λαμπάκια όταν άρχισε να στρίβει :inlove: :inlove: (και ενώ ήμουν σίγουρος ότι θα βρεθούμε στη πλαγιά για τρούφα )
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#543179
NiTse έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Έχεις οδηγήσει cayman;

Θέλει τον φαρδύ σκαραβαίο ο άνθρωπος τι να κάνουμε :lol:

Κάτι τέτοιο δηλαδή; :ninja:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#543206 Βασικά είναι πάντα ενδιαφέρον το δίλημμα: 'παιρνω τη Νο2 εναλλακτική που είναι συμβιβασμός για μένα η δεν παίρνω την Νο1 επιλογή μου σκέτο και κάθομαι και έχω ονείρωξη για το τι γαμάτα που θα ήταν να μπορούσα να την πάρω'.

Μιατακια μακάρι να αλλάξουν τα δεδομένα σου και να κοιτάξεις για 997 turbo η 997 φλ με άνεση.

Εικόνα

:inlove:
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#543224
EDDIE_147 έγραψε:Βασικά είναι πάντα ενδιαφέρον το δίλημμα: 'παιρνω τη Νο2 εναλλακτική που είναι συμβιβασμός για μένα η δεν παίρνω την Νο1 επιλογή μου σκέτο και κάθομαι και έχω ονείρωξη για το τι γαμάτα που θα ήταν να μπορούσα να την πάρω'.

Μιατακια μακάρι να αλλάξουν τα δεδομένα σου και να κοιτάξεις για 997 turbo η 997 φλ με άνεση.

Εικόνα

:inlove:


προσπαθω να μη βιαστώ να αποφασίσω.... στο ένα χέρι τα απογεύματα κρατάw τη μικρή μπας και χαλαρώσει λίγο η μάνα της (3 εβδομάδων) και με το άλλο κάιγομαι car.gr :ninja:

Ωραία διλημμα είνια η αλήθεια... έχει κάτι μαζοχιστικό γτ κατα βάθος ξέρω πως εινια first world problem. Απλά άντε να πάρω το έβο και να σταματήσει στο φανάρι δίπλα μου 996 (που να δουλεύει :lol: ).
Αισθάνομαι πως το έβο είναι φάση boy racer που την πέρασα με μιατα σπόρτυ, μίνι κουπερ Σ και το Σ2Κ.
Από την άλλη αξίζει να θες να πας ενα Μέγαρο ή μια γρήγορη βόλτα και να σκεφτεσαι τώρα σπάει δε σπάει? μόνιμο άγχος το οποίο το έχουν οι περισσότεροι ιδιοκτήτες 996 και 997 προΦΛ που διαβάζω στα φόρουμς
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#543228 Πάλι καλά που υπάρχουν τέτοια first world προβλήματα γιατί το φόρουμ θα έπρεπε να μετονομαστεί σε 'κυριες της αυλης' από πετρολχεντζ.