Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#543067 Συμφωνω οτι πολυς κοσμος δεν θα το καταλαβει, αλλα οχι οτι η διαφορα δεν τον νοιαζει, γιατι καποια στιγμη θα αρχισει να το καταλαβαινει!
Αντιθετα σε ενα στοχευμενο οχημα οπως το GT, μπορει να εχει ρυθμιστει ετσι που να μην ενοχλει (αφου η ανεση δεν ειναι και το απολυτο ζητουμενο)


ΥΓ: Δεν το λεω υποτιμητικα το lukewarm...απλα δεν ειναι hot.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#543072
red_monster έγραψε:Γρήγορο μια φορά δεν το λες


ok το ακούσαμε και αυτό.

Γρήγορο σε σχέση με τι; Με το GTI? Με το Type -R? Σίγουρα από αυτά είναι πιο αργό αλλά και σημαντικά πιο φτηνό. Επίσης μιλάμε για all around χρήση όχι για ε.δ. Θεωρώ απίστευτο να λέμε ένα αμάξι 225 ίππων αργό για 80% αστική χρήση.
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#543089
mirage έγραψε:Ναι αλλα γιατί;
Σβελτα μπασιματα με τιμονιες Μπάρκουλη είναι το πρώτο που σκέφτηκα

< 8 >
Άβαταρ μέλους
By Govus
Άβαταρ μέλους
By drdino
#543132 Δεν βγαίνει ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#543134
Govus έγραψε:Μερικές ακόμα σκόρπιες σκέψεις :oops: :

Ωραίο το volvo.

Ο "Αισθητήρας βροχής 2ης γενιάς (περιλαμβάνει ανίχνευση τούνελ)" σε τι ακριβώς διαφέρει μέσα στο τούνελ από τον 1ης γενιάς; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#543137 Αυτό με τα τούνελ και τους αισθητήρες θέλει λίγο δουλίτσα. 2 φορές με μπλόκαρε το city brake στο 308 ακριβώς σε σημείο που έπιανε το σκοτάδι του τούνελ κι όντας ήδη εγώ με το πόδι στο φρένο. Ρόμπα έγινα.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#543148
drdino έγραψε:Δεν βγαίνει ακόμα.

:oops: :lol:
Θα αργησει πολυ?

Scotch έγραψε:Ο "Αισθητήρας βροχής 2ης γενιάς (περιλαμβάνει ανίχνευση τούνελ)" σε τι ακριβώς διαφέρει μέσα στο τούνελ από τον 1ης γενιάς; :hmmm:

Υποθετω εννοει οτι εχει ενσωματωμενο και αισθητηρα φωτός.. :hmmm:

Deleted User 1 έγραψε:Αυτό με τα τούνελ και τους αισθητήρες θέλει λίγο δουλίτσα. 2 φορές με μπλόκαρε το city brake στο 308 ακριβώς σε σημείο που έπιανε το σκοτάδι του τούνελ κι όντας ήδη εγώ με το πόδι στο φρένο. Ρόμπα έγινα.

Πως γινετε αυτο? Μεχρι 30 χιλιομετρα ειναι ενεργο αυτο το συστημα, εκτος αν ειχε κινηση και πηγαινες οντως με τοσα λιγα μπαινοντας. Και παλι ομως ή κατι εχει το software της peugeot ή χρησιμοποιει τιποτα αισθητηρες προηγουμενης γενιας..

Εμενα ολα αυτα μια χαρα δουλευουν...παραδοξως ο αισθητηρας βροχης δεν ειναι οσο καλος ηταν στο προηγουμενο. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#543157 Πήγαινα ούτε με 5χαω γιατί είχε αρχίσει κίνηση μπροστά μου και απλά έπαιζα με το φρένο μέχρι να ακινητοποιηθώ. Ε ακριβώς πάνω εκεί που ξεκίναγε η σκιά του τούνελ (γέφυρα Κηφισιάς-Κατεχάκη βασικά) μου πατάει ένα κοκάλωμα μόνο του και ανάβει και τα αλαρμ. Μπορεί να ήταν τυχαίο αλλά μου το κανε και δεύτερη φορά.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#543173
theo13 έγραψε:
red_monster έγραψε:Γρήγορο μια φορά δεν το λες


ok το ακούσαμε και αυτό.

Γρήγορο σε σχέση με τι; Με το GTI? Με το Type -R? Σίγουρα από αυτά είναι πιο αργό αλλά και σημαντικά πιο φτηνό. Επίσης μιλάμε για all around χρήση όχι για ε.δ. Θεωρώ απίστευτο να λέμε ένα αμάξι 225 ίππων αργό για 80% αστική χρήση.


Ας το κάνουμε ταληρακια

Αργοτερο σε σχέση με ΟΛΟ τον ανταγωνισμό. Μην πω και σε σχέση με την από κάτω κατηγορία (που πλέον έχει μεγαλώσει και βαρύνει σημαντικά).
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#543288
Deleted User 1 έγραψε:Το Leon του Bussο πλέον βγαίνει 2λτ


Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#543289 Το FR είναι πλέον 2λτ με 190hp. Έχει καταργηθεί ο 1.8 ή τέλος πάντων τείνει προς κατάργηση. Δεν ξέρω αν θα τον κρατήσουν για άλλες αγορές εκτός Ευρώπης.