Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#543102
Wagner669 έγραψε:
cabala10 έγραψε:εχετε κανει αιτηση στην samknows?
https://www.samknows.com/signup
τσαμπα ειναι..................


ναι, αλλα τι ακριβως ειναι αυτο;;;



Θα μας πει ο cabala, για να το προτείνει δεν μπορεί, θα το έχει δοκιμάσει. :)
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#543112
drdino έγραψε:
Wagner669 έγραψε:
cabala10 έγραψε:εχετε κανει αιτηση στην samknows?
https://www.samknows.com/signup
τσαμπα ειναι..................


ναι, αλλα τι ακριβως ειναι αυτο;;;



Θα μας πει ο cabala, για να το προτείνει δεν μπορεί, θα το έχει δοκιμάσει. :)


Ρωταω γιατι εχω κανει εγγραφη κανα 6μηνο τωρα και καθε φορα που ανοιγω τη σελιδα, δεν βλεπω να χει αλλαξει κατι :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#543126 ειναι ενα bridge που κανει μετρησεις ανα μια ωρα για καθε μηνα και καθε τελος του μηνα βγαζουν sheets για την αποδοση της γραμμης σου

τι ακριβως περιμενεις να αλλαξει? θα σου στειλουν ενα mail λεγοντας σου πως θα σου στειλουν το ρουτερ το περνεις και το βαζεις
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#543145
cabala10 έγραψε:ειναι ενα bridge που κανει μετρησεις ανα μια ωρα για καθε μηνα και καθε τελος του μηνα βγαζουν sheets για την αποδοση της γραμμης σου

τι ακριβως περιμενεις να αλλαξει? θα σου στειλουν ενα mail λεγοντας σου πως θα σου στειλουν το ρουτερ το περνεις και το βαζεις


Περιμενω να δω πότε θα ξεκινησουν τις αποστολες.
Τοσο καιρο, το μονο που εχει αλλαξει ειναι η προσθηκη του "soon you will be able to order the white box from Amazon"
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#543166 για στειλε κανα email και ρωτα τους δεν ακουσα κατι τετοιο απο δαυτους
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#543169
cabala10 έγραψε:για στειλε κανα email και ρωτα τους δεν ακουσα κατι τετοιο απο δαυτους


Οταν κανω log-in, μου λεει "You're on the waiting list"
Το αλλο με το Amazon το χα δει πριν απο καμια βδομαδα, μια φορα και απο τοτε δεν εχω καταφερει να το ξαναπετυχω
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#543188
Wagner669 έγραψε:
cabala10 έγραψε:για στειλε κανα email και ρωτα τους δεν ακουσα κατι τετοιο απο δαυτους


Οταν κανω log-in, μου λεει "You're on the waiting list"
Το αλλο με το Amazon το χα δει πριν απο καμια βδομαδα, μια φορα και απο τοτε δεν εχω καταφερει να το ξαναπετυχω

παλια που το εκανα την πρωτη μου ειχαν στειλει ενα απλο tplink και μετα μου ειπαν απο το adslgr να τους πω πως θελω ενα gigabit router ε μου εστειλαν ενα archer c9 :lol: που φλασαριστικε με openwrt
μετα απο λιγο καιρο μου εστειλαν το δικο τους που αν και τερας με 128 mb και τεραστειο throughout θελει αρκετη δουλεια για να περασει ενα custom fw..
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#544270 Ηρθε ξανα τεχνικος το σαββατο χωρις να εχω δηλωσει βλαβη.
Δυστυχως δεν βγαινει ακρη. Απο καμπινα μεχρι την ρεγκλετα στην πολυκατοικια εχει 83800
Σπιτι εχω 83700

Οποτε πλεον η καμπινα εχει το θεμα και δινει μεχρι 83.

Δεν μπορουν να δωσουν εξηγηση...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#544272 Ας δώσουν μια αντίστοιχη έκπτωση τότε .
Άβαταρ μέλους
By babakos
#547984
Geo f1 έγραψε:babako τι εχουμε εδω????

Εικόνα


Οργασμός ανάπτυξης. Φέρνουμε την ίνα στο σπίτι.
Ετοιμάσου για έξοδα :) :)
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#547988 Θέλω κι εγώ, πότε θα έρθουν Μπραχάμες;
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#548022 Ερώτηση δύσκολη (niche):
Στην περιοχή μου υπάρχει οδηγία να αντικατασταθούν τα Netmod του ISDN με νέα routers για να περάσουμε σε VoIP κι εμείς τα "φτωχά".

Το πρόβλημα είναι πως εμείς τις 2 ψηφιακές εξόδους του netmod τις χρειαζόμαστε, ενώ το Oxygen router που θα μας βάλουν βγάζει μόνο μια.
Εγώ θέλω να έχω ένα legacy τηλεφωνικό κέντρο (ISDN) επάνω (δουλεύει όπως θέλουμε, αξιόπιστα και δεν θέλω να μπαίνω σε περιπέτειες αλλαγής τώρα), και στη 2η έχει ένα Fritz ISDN modem που λειτουργεί σε ρόλο καταγραφέα κλήσεων (λίστα εισερχομένων βασικά) και fax.

Το ερώτημα είναι, πέραν της συμβατότητας του τηλεφωνικού κέντρου, που ΜΑΛΛΟΝ θα δουλέψει, μπορεί στην 1 θύρα να μπουν και οι 2 συσκευές, με ένα splitter π.χ.; ή όχι;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#548024 Το oxygen βγάζει 2 αναλογικές για σύνδεση τηλεφωνικών συσκευών και μία BRI που τη συνδέεις στο τηλ. κέντρο. Να τα έχεις και τα δύο (fritz + κέντρο δε γίνεται και αμφιβάλλω αν θα παίξει με splitter) οπότε θα πρέπει ν'αρχίσεις να κοιτάς την αντικατάσταση με κάποιο asterisk based server, πχ freepbx ή issabel.