Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#542853
pierce21 έγραψε:Η ένσταση που έχω για το Χάνταϊ (πέρα από το εσωτερικό, που περί ορέξεως), όταν έρθει η στιγμή να θες να το διώξεις ή θα το σκοτώσεις ή θα το παντρευτείς. Κάτι που με το audi δεν ισχύει.


δεν θα το ελεγα.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#542856 Πιστεύεις ότι θα φύγει πάνω από 12K (και πολλά λέω) σε 5 χρόνια; Μόνο και μόνο το 2λτ του θέματος του σκίζει τα πέταλα.
Νομίζω παραείναι ειδικό αυτοκίνητο με περιορισμένο κοινό που θα το έπαιρνε ως μτχ. Μπορεί και να έχω λάθος.
Τελευταία επεξεργασία από pierce21 και 17 Οκτ 2018, 20:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#542857
pierce21 έγραψε:Πιστεύεις ότι θα φύγει πάνω από 12K (και πολλά λέω) σε 5 χρόνια; Μόνο και μόνο το 2λτ του θέματος του σκίζει τα πέταλα.

δλδ τα αλλα 2λιτρα φευγουν ευκολοτερα?
παραδοσιακα τα χονδα κρατανε καλες τιμες.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#542859 Με άλλο σήμα στο καπό, σίγουρα πιο εύκολα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#542863
pierce21 έγραψε:Πιστεύεις ότι θα φύγει πάνω από 12K (και πολλά λέω) σε 5 χρόνια; Μόνο και μόνο το 2λτ του θέματος του σκίζει τα πέταλα.
Νομίζω παραείναι ειδικό αυτοκίνητο με περιορισμένο κοινό που θα το έπαιρνε ως μτχ. Μπορεί και να έχω λάθος.
Τα ίδια ισχύουν και για το Cupra.
Μπορεί ένα Audi να κρατήσει καλύτερα την τιμή αλλά θα πρέπει να δώσεις πάνω από 10 χιλιάρικα.



Από το Mi A1.
Edit. Το Audi RS 3 έχει πάνω από 50 χιλιάρικα!!!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#542869
pierce21 έγραψε:Με άλλο σήμα στο καπό, σίγουρα πιο εύκολα.


δεν υπαρχει χονδα με κακη αξια μεταπωλησης.
Ειδικα εαν δεν υπαρχουν πολλα σαν και αυτο το ειδικο μοντελο στην αγορα των μεταχειρισμενων.
Εχουν τεραστιο fan base.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#542874 Ρε σεις, ισχυρίστηκα πουθενά ότι δεν θα φάει φόλα και το Cupra (σε λιγότερο βαθμό πάντως) ή πρότεινα RS3; :lol: Όταν ανέφερα το Audi , εννοούσα το Q5.

Aν θεωρείτε ότι ένα 2Λιτρο Hyundai 300 αλόγων θα έχει ουρά για να πουληθεί ως μτχ και δεν θα φάει 60-70% χασούρα, επιτρέψτε μου να διαφωνώ.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#542882
pierce21 έγραψε:Ρε σεις, ισχυρίστηκα πουθενά ότι δεν θα φάει φόλα και το Cupra (σε λιγότερο βαθμό πάντως) ή πρότεινα RS3; :lol: Όταν ανέφερα το Audi , εννοούσα το Q5.

Aν θεωρείτε ότι ένα 2Λιτρο Hyundai 300 αλόγων θα έχει ουρά για να πουληθεί ως μτχ και δεν θα φάει 60-70% χασούρα, επιτρέψτε μου να διαφωνώ.


τα ειδικα αυτοκινητα πολλες φορες δεν εχουν την ιδια συμπεριφορα στην μεταπωλητικη αξια με τα ταπεινα μικροτερα αδερφακια τους.
Παρε παραδειγμα τα εβο οποιασδηποτε γενιας.
50κ ευρω καινουριο,και μετα απο 10-14 χρονια τα πουλας στο 50% της αρχικης αξιας.
Εβο Χ στα 30-35κ μεταχειρω με αξια καινουριου το 2008 53 κ ευρω.
Τα πορσε/μερσεντες/πενβε δεν πιανεις τετοια ποσοστα σε καμια περιπτωση με οποιδηποτε μοντελο/κατασταση.
Βλεπε το Μεγκαν της αγγελιας κλπ
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#542889 Εμ για αυτό μίλησα για το σήμα στο καπό.
Όλα αυτά που ανέφερες, είναι ειδικά αυτοκίνητα με μπόλικο ιστορικό/αγωνιστικό υπόβαθρο (όπως το Evo και το Megane) . Είναι τέτοιο το Hyundai ;
Άβαταρ μέλους
By Govus
#542891 Πώς φτάσαμε κιόλας στη ...μεταπώληση :lol: ;
Θα τον απασχολήσει τον άνθρωπο μετά το ...2025 απ' όσα γράφει στην πρώτη σελίδα του τόπιξ...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#542897
pierce21 έγραψε:Εμ για αυτό μίλησα για το σήμα στο καπό.
Όλα αυτά που ανέφερες, είναι ειδικά αυτοκίνητα με μπόλικο ιστορικό/αγωνιστικό υπόβαθρο (όπως το Evo και το Megane) . Είναι τέτοιο το Hyundai ;


οταν θα υπαρχουν 2-3 στις αγγελιες μεταχειρισμενων μετα απο χ χρονια ,ειναι πολυ πιθανο .
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#542901 @Govus

OK λέει ότι την έχει χαμηλα την μεταπωλητική αξία, αλλά είπα να το αναφέρω ξανά γιατί ίσως υποεκτιμάται η σημασία της, ή υπερτιμάται η ενδεχόμενη ευκολία πώλησης . Ίσως είναι χούγια του επαγγέλματος.
Ανοικτό forum είμαστε, αυτά ήταν τα (αργοπορημένα) 2cents μου. Το polestar και ότι ο Κορεάτης είναι for life.
:innocent:

@dimviii

Ο χρόνος θα δείξει, καλά να είμαστε και θα το δούμε :) . Μακάρι για τον Στέφανο αν επιλέξει τον Κορεάτη, να είσαι εσύ ο σωστός και εγώ λάθος.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#542906 Παντως παιδες το Κουπρα είναι πολύ ακριβο. Μια τυπικη διαμορφωση είναι στα 36 χιλ. Και μεταχειρα ελαχιστα θα υπαρχουν. Βεβαια σε αυτά τα χρηματα θα εχει αρκετα πραγματα επανω.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#542927
Νίκος Παππάς έγραψε:Δεν διαφωνούμε σε αυτό.
Ο,τι και να πάρει σε hot hatch λογικά το παντρεύτηκε.


Τώρα μιλάς για το χοτ χατς ή για το αν θα παντρευτεί; Εγώ ακούω 5θυρο, ακούω και σπιτικό, έτοιμο τον βλέπω.