Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#541452 έχει λυσσάξει η εφορία, στέλνουν γράμματα σε τύπους που δεν πλήρωσαν πρώτη δόση ένφια και σκάνε τρομαγμένοι γιατί τους έστειλαν χαρτί...





:rant: :rant: :rant: :rant:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#542905 Η γυναίκα μου πουλάει ένα διαμέρισμα και μας ζητήσανε αποδεικτικά πληρωμής ΕΝΦΙΑ 5ετίας. Μπήκα στο τάξις βρίσκω τις αποδείξεις αλλά όταν πατάω να μου τις τυπώσει βγάζει λάθος 500.
Ξέρετε τι παίζει, κάνω το σωστό, περιμένω μέχρι να δουλέψει ή υπάρχει άλλος τρόπος; Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#542912 Ποσο το πουλαει; Τμ; Περιοχη; Παλαιοτητα; Εξοπλισμος; Οροφος; Κοινοχρηστα; Θεα; Αποσταση απο τραπεζες/ΜΜΜ;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#542936
g8777 έγραψε:Ποσο το πουλαει; Τμ; Περιοχη; Παλαιοτητα; Εξοπλισμος; Οροφος; Κοινοχρηστα; Θεα; Αποσταση απο τραπεζες/ΜΜΜ;
:lol: Τι σχέση έχουν αυτά, πάει το καπάρωσε ένας κινέζος. Γιατί δεν μου δίνει τις αποδείξεις το ΤΑΞΙΣ να μου πείτε.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#542940
sknipper έγραψε:Η γυναίκα μου πουλάει ένα διαμέρισμα και μας ζητήσανε αποδεικτικά πληρωμής ΕΝΦΙΑ 5ετίας. Μπήκα στο τάξις βρίσκω τις αποδείξεις αλλά όταν πατάω να μου τις τυπώσει βγάζει λάθος 500.
Ξέρετε τι παίζει, κάνω το σωστό, περιμένω μέχρι να δουλέψει ή υπάρχει άλλος τρόπος; Ευχαριστώ.


Αντί για εκτύπωση δεν μπορείς να τις κάνεις download σε pdf και από κει να τα τυπώσεις;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#542942
Govus έγραψε:Ποιος ζητάει τις αποδείξεις; Η φορολογική ενημερότητα δεν κάνει δουλειά;
Έτσι λέω κι εγώ, αν πάρεις φορολογική ενημερότητα δεν σημαίνει ότι είσαι ενήμερος και για τα ΕΝΦΙΑ;
Μήπως θέλουν τα ειδοποιητήρια του ΕΝΦΙΑ; ΑΛλά τι σχέση έχουν τα υπόλοιπα περιουσιακά στοιχεία που περιλαμβάνονται στον ΕΝΦΙΑ, γιατί να ξέρουν την περιουσία της.

Dodger έγραψε:Αντί για εκτύπωση δεν μπορείς να τις κάνεις download σε pdf και από κει να τα τυπώσεις;
Έχει απλά κουμπί που λέει εκτύπωση που μπορείς μόνο να το πατήσεις και σου ανοίγει άλλη σελίδα με το λάθος. Δεν σου βγάζει το αρχείο σε pdf να το σώσεις ούτε έχει κατάλληλη επιλογή με δεξί κλικ.
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#542984 Θα μπεις στο έτος 2018 του Ε9, στην καρτέλα πιστοποιητικά.
Νέο πιστοποιητικό -> χρήση, Α.Τ.ΑΚ ακινήτου, έκδοση.

Ζητείται αυτό για να φανεί ότι είναι δηλωμένο σωστά όλα τα χρόνια

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#543205
stavrosg έγραψε:Θα μπεις στο έτος 2018 του Ε9, στην καρτέλα πιστοποιητικά.
Νέο πιστοποιητικό -> χρήση, Α.Τ.ΑΚ ακινήτου, έκδοση.
Ζητείται αυτό για να φανεί ότι είναι δηλωμένο σωστά όλα τα χρόνια
Ευχαριστώ πολύ, αυτό ήταν το σωστό. Η καλή μου το έκανε το πρωί αφού τηλεφώνησε στο ΤΑΞΙΣ και της το είπανε.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#544203 Στις οφειλές εκτός ρύθμισης υπάρχει τρόπος να τυπωσουμε σε PDF αναλυτική κατασταση της οφειλής?
Με τις δόσεις, προσαυξήσεις κλπ όπως εμφανίζονται και στην οθόνη?
Γιατί στην ταυτότητα οφειλής εμφανίζεται μονο η σούμα.

< >
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#544209 Απο κινητό το έψαχνα και το κατέβασα ως pdf μέσω chrome τελικά.
Είπα μήπως είχε κάποιο κουμπί για να βγαίνει κάπως πιο "επίσημα" όπως η ταυτότητα οφειλής.

< >