Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By drdino
#519994 Πάντα προσπαθούν να παίζουν γύρω στο 80% φόρτισης της 12βολτης μπαταρίας ούτως ώστε να έχουν περιθώριο να φορτίζουν κατά το φρενάρισμα/coast down ανακτωντας ενέργεια. Αντίθετα όταν είσαι στο γκάζι ο εναλλακτης δεν χρειάζεται να δουλεύει τόσο σκληρά άρα μειώνεται η κατανάλωση καυσίμου.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#520065 Θενξ
:s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By elteo
#524754 Πήγα για σέρβις και επ ευκαιρία ψαχουλεψα μερικά skoda στην έκθεση. Καλά το karoq ο κλώνος του tiguan έρχεται με NEXEN ελαστικά; (κινέζικα) Άρχισαν τις τσιπιες σε τέτοιο επίπεδο;

.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#524757
elteo έγραψε:Πήγα για σέρβις και επ ευκαιρία ψαχουλεψα μερικά skoda στην έκθεση. Καλά το karoq ο κλώνος του tiguan έρχεται με NEXEN ελαστικά; (κινέζικα) Άρχισαν τις τσιπιες σε τέτοιο επίπεδο;

.
Και το Hyundai το kona πχ με nexen έρχεται.
Δεν μου κάνει πια εντύπωση. Εδώ η Mercedes σε τζιπ της έχω δει να βάζει Hankook.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#524759 Ναι δε διαχωρίζω μάρκες. Απλά μου έκανε εντύπωση. Εμένα είχε έρθει με πιρελι.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#524816 Τα Hankook φτιαχνονται Ουγγαρια νομιζω... οποτε τα "καλα" δεν εχουν να ζηλεψουν και πολα απο τους αλλους ευρωπαιους...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#524820 Εδώ και χρόνια βάζουν κορεάτικα. Δεν νομίζω ν' αργήσουμε να δούμε και κινέζικα, ενώ άρχισα να βλέπω και ινδικά: έβαζα βενζίνη μια μέρα και είδα ένα Clio με ελαστικά Apollo... Μετά είδα πως είναι made in India και η εταιρεία έχει αγοράσει την Vredestein...
:help:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#524825
Anonymous Founder έγραψε:είδα ένα Clio με ελαστικά Apollo... Μετά είδα πως είναι made in india


:s_omg
Παει! :( Μας εκλεψαν και τον Απολλωνα... :lol:

Διαδωστε! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#542768
Govus έγραψε:Skoda Scala. Ο αντικαταστάτης του Rapid

https://www.autoblog.gr/2018/10/15/skod ... tou-rapid/

Μακάρι τουλάχιστον να έχει ποιοτικότερο εσωτερικό...

Από τα σχόλια:
Μια χαρα ονομα !
Ετσι κι αλλιως , υδραυλικοι και ηλεκτρολογοι θα το παρουν , οποτε αν εχει και τη σκαλα προεγκατεστημενη , ταμαμ !


:lol:

Ανέμπνευστο όνομα νομίζω, αλλά υποθέτω αυτός ήταν ο στόχος. Ένα ακόμη αδιάφορο αυτοκίνητο από το VAG Group.
Παραδόξως, το πλασάρουν σαν αντι-Golfω, αν και βασίζεται στην πλατφόρμα του Polo.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#542862 Εκτός Ευρώπης η Renault δυο φορες το χρησιμοποίησε αυτό το όνομα σε rebadged Samsung και έως πέρσι σε rebadged Nissan. ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#555745 Ρε σεις....
Βγάλανε Ελληνικό αυτοκίνητο του 2019 το Karoq....
Αυτό δε λανσαρίστηκε το 17?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#555753 Μέτριες οι πωλήσεις του μάλλον και χρειαζόταν ένα σπρωξιμο...
Όσα έχω δει εδώ πάνω με leasing είναι.