Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#537394 dimik ούτε αυτό προκύπτει.
Μην πέφτεις στη λούμπα του διαδικτυακού δικαστή/ιατροδικαστή/ουρολόγου/ψυχαναλυτή/γουατεβα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#537398
EDDIE_147 έγραψε:dimik ούτε αυτό προκύπτει.
Μην πέφτεις στη λούμπα του διαδικτυακού δικαστή/ιατροδικαστή/ουρολόγου/ψυχαναλυτή/γουατεβα.
Γιατί? Θέλω κι εγώ να γράψω την π@π@ρια μου...

< >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#537401
Ο Corto Maltese πριν από πολλές σελίδες πριν γραφτούν διάφορες ανοησίες από ψυχικά διαταραγμένο χρήστη έγραψε:Όχι, αλλά αν προήλθε από τα γυαλιά, τότε μιλάμε για κλωτσιές στο κεφάλι ενός αιμόφυρτου και σαφώς ακινητοποιημένου ανθρώπου. Εννοείται πως περιμένουμε τον ιατροδικαστή, αν και η δίωξη κατά του καταστηματάρχη μας δίνει μία πρώτη εκτίμηση πιστεύω. Βέβαια στο βίντεο ο τύπος φαίνεται τόσο λιώμα που και από την πρέζα τελικά να πέθανε δε θα μου φανεί παράξενο.

Το θέμα μου όμως δεν είναι αυτό. Το θέμα μου είναι ότι πολλοί στην κοινωνία και εδώ μέσα ακόμα είναι πολύ εντάξει με το να σπάσει ένα κεφάλι ληστή ένα οργισμένο πλήθος. Αυτό συνήθως ονομάζεται λυντσάρισμα. Και τα περισσότερα σχόλια που διαβάζω σε διάφορα σημεία, είναι στο μοτίβο καλά του έκαναν και όχι στο "μην κατηγορείτε τον άνθρωπο μπορεί να είναι αθώος". Μακάρι να είναι. Την ανεκτικότητα στο λυντσάρισμα αναφέρω όχι το πραγματικό περιστατικό.


:s_howdy

Όχι αλλά από τις εμμονές ενός ψυχοπαθούς κάποιοι θα νομίζουν ότι έγραψα κάτι άλλο από αυτό που έγραψα.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#537403 Αυτες οι ιστοριες σαν αυτη με τον χατζηδακη γιατι μου φαινονται παραμυθια για μικρα παιδια; Γιατι παντα ξεφυτρωνουν την καταλληλη στιγμη και περιγραφουν την αλλη ακρη;
Και παντα εμπλεκεται ενας πολυ συμπαθης κ γνωστος μεσα.


dimik έγραψε:Πάντως να σε σκοτώσει 73χρονος καρκινοπαθης (σύμφωνα με τον γιο του) στις κλωτσιές είναι κομματάκι δύσκολο.

< >


Ξεκινησε η υπερασπιση ε; Υπεργηρος; Αρρωστος; Ετοιμοθανατος... τον καημενο...
Ρε αει απο δω.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#537406 Μπορει να ειναι και παραμυθια.
Παντως καλο θα ειναι να λεμε τετοια παραμυθια στα παιδια μας και οχι μονο στα παιδια μας...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#537408
xenos έγραψε:Αυτες οι ιστοριες σαν αυτη με τον χατζηδακη γιατι μου φαινονται παραμυθια για μικρα παιδια; Γιατι παντα ξεφυτρωνουν την καταλληλη στιγμη....


Αμην ρε γαμωτο

junior gt έγραψε:Μπορει να ειναι και παραμυθια.
Παντως καλο θα ειναι να τα λεμε στα παιδια μας και οχι μονο...


Μακαρι να μην ειναι παραμυθια, αλλα δεν εχουν σχεση με τη μεση ζωη εκει εξω.
Εγω δεν θα τα ελεγα στα παιδια μου.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#537409
xenos έγραψε:Ξεκινησε η υπερασπιση ε; Υπεργηρος; Αρρωστος; Ετοιμοθανατος... τον καημενο...
Ρε αει απο δω.


Αντίστοιχη υπεράσπιση έχει ξεκινήσει και για τον νεκρό...
Το καταλαβαίνεις φαντάζομαι...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#537412 Μαλτέζε λες να δικαστεί ο κεραυνός;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#537413 Μαγκεθ 2 όψεις έχει το νόμισμα.

Ο γιος του σε συνέντευξη είπε, πέρα από την ηλικία και την κατάσταση της υγείας του, ότι είχε πέσει θύμα ληστείας πριν 7 μήνες όπου του άδειασαν το μαγαζί με ριφιφι. Την συγκεκριμένη μέρα πετάχτηκε απέναντι να πάρει εφημερίδα και γυρίζοντας είδε τον τύπο μέσα να έχει σπάσει τις προθήκες και τον κλείδωσε για να μην φύγει.

Να λέει πιπες? Πολύ πιθανό, ου ολίγες ακούσαμε και από την άλλη πλευρά.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#537421 Καλά ο Κωνσταντινεας είναι άλλη λίγκα μόνος του.

Τον έδειραν 30 άτομα με καδρονια λέει και είναι άτσαλακωτος ΕικόναΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#537424
EDDIE_147 έγραψε:Έχει τρυπήσει ο πάτος.
Ποτε δεν υπηρξε, δεν υπαρχει και ουτε προκειται να υπαρξει οσο αναφερομαστε στον homo sapiens,
ΠΟ-ΤΕ.

Αυτο που δεν υπηρχε αλλα υπαρχει ειναι ο τροπος να συσχετιστουν και να οργανωθουν ολοι οι οπαδοι μιας ιδεας ή αποψης μαζι οσο περιθωριακη, αλλοκοτη, μισαλλοδοξη, ηλιθια και τοξικη μπορει και να ειναι...

Αυτο που πρεπει να αναλογιστει ο καθενας ειναι αν και ποσο η αποψη του θα επηρρεαζοταν αν δεν ηταν λοατκι ακτιβιστης, αλλα ακροαριστερος ή ακροδεξιος στρατιωτης...

Αν δεν ηταν λευκος αλλα αλλου χρωματος και φυλης, αν δεν ηταν ντοπιας παραγωγης αλλα αλλοδαπης, πχ αλβανικης, πακιστανικης κλπ...

Η δικη μου αποψη παντως δε θα αλλαζε...
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#537429 Σημερα παντως πηγε παλι η γυναικα και ρωτησα και ηταν πιο σφιγμενοι.

Η απαντηση αυτη τη φορα ηταν "δεν ημουν εδω δεν ειδα τιποτα"

< >