Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By gianik
#536683 Κάποιο @ χτες μας γρατζουνισε κ εφυγε... Δεν ειναι βαθυ ευτυχώς... Ποια αλοιφη προτεινετε;; Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#536727
rafi έγραψε:Γιατι ετσι. Μου εδωσαν την εντυπωση οτι τον εχουν κατσαδιασει δεκαδες φορες. Επισης η πινακιδα ελειπε γιατι του την ειχε παρει η τροχαια. Του ειπαν " τις πινακιδες στις πηραν για να μην κυκλοφορεις, οχι για να οδηγεις χωρις αυτες". Οι διες φαινοντουσαν αγανακτισμενοι και σε φαση "παραιτησης" οτι δε θα βαλει μυαλο ποτε.

.
Υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία για όποιον οδηγεί αυτοκίνητο στερούμενο πινακίδες. Σιγά την πυρηνική φυσική για να είναι σε απόγνωση τα υπέρτατα ΖΩΑ οι συγκεκριμένοι διες.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#536730 Υ.Γ.: πλέον παίζει καταγγελία στο 100 με sms (με φωτογραφία αν θες). Την επόμενη φορά στείλε φωτογραφία τη μηχανή της Δίας με πινακίδες και του smart χωρίς και πες ότι του κάνουν παρατήρηση χωρίς βεβαίωση παράβασης :-)

< Note >
Άβαταρ μέλους
By italakias
#536743 Και γιατι να μπει στην διαδικασια να κανει αυτο το πραμα;
Εμενα προσωπικα δεν θα μαρεσε γιατι θα αισθανομουν ρουφιανος της αστυνομιας και ανθρωπους που κανουν τετοια πραματα τους σιχαινομαι, τους θεωρω σκατανθρωπους που βγαζουν την κακια και το μισος τους.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#536747
italakias έγραψε:Και γιατι να μπει στην διαδικασια να κανει αυτο το πραμα;
Εμενα προσωπικα δεν θα μαρεσε γιατι θα αισθανομουν ρουφιανος της αστυνομιας και ανθρωπους που κανουν τετοια πραματα τους σιχαινομαι, τους θεωρω σκατανθρωπους που βγαζουν την κακια και το μισος τους.
Ως σκατάνθρωπος σου εύχομαι παντα διάρροιες!!!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#536758
italakias έγραψε:Και γιατι να μπει στην διαδικασια να κανει αυτο το πραμα;
Εμενα προσωπικα δεν θα μαρεσε γιατι θα αισθανομουν ρουφιανος της αστυνομιας και ανθρωπους που κανουν τετοια πραματα τους σιχαινομαι, τους θεωρω σκατανθρωπους που βγαζουν την κακια και το μισος τους.

Kαι σκέψου αυτός που δεν έχει πινακίδες να χτυπήσει το "δικό σου" αμάξι.Τι θα κάνεις;
Άβαταρ μέλους
By rafi
#536760 Στη λογική του ωχαδερφισμού και του τι να κάνουμε τώρα λειτούργησαν οι δίες. Δε συμφωνώ, απλά γίνονται τόσες πολλές παραβάσεις που χρειάζονται 10πλάσια πρόστιμα για να φανεί η αλλαγή νοοτροπίας στου δρόμους.. Μακάρι κάποια στιγμή να γίνει αυτό, πραγματικά το εύχομαι.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#536774
italakias έγραψε:Και γιατι να μπει στην διαδικασια να κανει αυτο το πραμα;
Εμενα προσωπικα δεν θα μαρεσε γιατι θα αισθανομουν ρουφιανος της αστυνομιας και ανθρωπους που κανουν τετοια πραματα τους σιχαινομαι, τους θεωρω σκατανθρωπους που βγαζουν την κακια και το μισος τους.


Αν τυχαινε να ειμαι εγω ο παραβατης θα ελεγα τωρα το τι καλα παιδια υπηρετουν στη ΔΙΑΣ. :roll:

Αλλα αν το δουμε περα απο εμας το να αναφερεις ενα οργανο της ταξεως που εν ωρα υπηρεσιας λεει παρουσια κοσμου σε αυτουργο σοβαρης παραβασης να σηκωθει να φυγει δεν νομιζω οτι ειναι σκατοψυχια.....Ισως η τυχον τιμωρια του(;) τον κανει να καταλαβει τι δουλεια πληρωνεται για να κανει.....
Άβαταρ μέλους
By italakias
#536792 Σκατοτοψυχια γιατι μεσα του ζητα την τιμωρια του αλλου για να αισθανθει αυτος ομορφα.
Δεν αμφισβητω την παρανομια του τυπου χωρις πινακιδες ή οτι το οργανο δεν εκανε καλα την δουλεια του αλλα δεν ειναι δουλεια του πολιτη να φωτογραφιζει πολιτες και αντικειμενα ωστε να τα χρησιμοποιησει εις βαρος τους.
Αν τον σερφ και καθενα τον ικανοποιει αυτο προβλημα του, εγω εχω αλλες αξιες στην ζωη μου και επειδη ξερω οτι δεν ειμαι παντα νομιμος το θεωρω τουλαχιστον υποκρισια αν το εκανα.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#536796 Ιταλακια ώρες ώρες νομίζω ότι διαφωνείς απλά για να διαφωνείς. Διαβάζεις τι γράφεις; Αν είναι δυνατόν δηλαδή. Υπάρχει και ένα όριο. Για αυτό καταντησαμε σε αυτό το χάλι. Γιατί δεν είμαστε ενεργοί πολίτες. Αν αυτός σκοτώσει κάνα παιδάκι τότε να σε δω.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#536812 O Italakias και ο κάθε italakias αγνοούν πλήρως τον όρο "ενεργός πολίτης" και νομίζουν ότι οι έχοντες θέση εξουσίας έρχονται από κάποιον άλλο πλανήτη, δεν είναι ελεγχόμενοι από τους απλούς πολίτες και δεν είναι μέρος του προβλήματος της εκάστοτε κοινωνίας (αφού δεν προέρχονται μέσα από αυτήν).
Άβαταρ μέλους
By DAP
#537824
italakias έγραψε:Σκατοτοψυχια γιατι μεσα του ζητα την τιμωρια του αλλου για να αισθανθει αυτος ομορφα.
Δεν αμφισβητω την παρανομια του τυπου χωρις πινακιδες ή οτι το οργανο δεν εκανε καλα την δουλεια του αλλα δεν ειναι δουλεια του πολιτη να φωτογραφιζει πολιτες και αντικειμενα ωστε να τα χρησιμοποιησει εις βαρος τους.
Αν τον σερφ και καθενα τον ικανοποιει αυτο προβλημα του, εγω εχω αλλες αξιες στην ζωη μου και επειδη ξερω οτι δεν ειμαι παντα νομιμος το θεωρω τουλαχιστον υποκρισια αν το εκανα.


Φιλε ιταλακια πιστευω να διαβασες για το περιστατικο στη Κυπρο με τα δυο σχολιαροπουλα και ΠΩΣ η αστυνομια εφτασε στον δραστη.......Με τη βοηθεια απλων πολιτων..........Καιρος να αλλαξεις καποιες ιδεες σου.......
Άβαταρ μέλους
By italakias
#537923 Προφανως στο συγκεκριμενο κακουργημα αν μπορουσα θα βοηθουσα αλλα οχι να ειμαι με το κινητο στο χερι και οποια παραβαση του κοκ βλεπω να την αναφερω στην αστυνομια.
Αυτο ειναι γελοιο.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#537970 Σωστά, αν περάσει ο άλλος κόκκινο με κίνδυνο να σκοτώσει κάποιον γιατί να το αναφέρεις;; :roll:
Όχι μόνο κόκκινο, οποιαδήποτε παράβαση μπορεί να καταλήξει θανατηφόρα.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#537973 Οποτε αντι να προσεχουμε τον δρομο θα ειμαστε με το κινητο στο χερι με την φωτογραφικη ενεργοποιημενη (αρα ένα χερι στο τιμονι και ένα στο κινητο) :lol: