Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#536788
mirage έγραψε:Προφανώς υπάρχουν συμφωνίες για το πόσο κάτω απο την BMW μπορεί να πουλήσει η Hella και η καθε Hella αλλα μιλάμε για συμφωνίες με πολλές παραμέτρους που αλλάζουν για καθε ανταλλακτικό και κατασκευαστή.


Αυτο με τις συμφωνιες για παραδειγμα δεν το ηξερα!
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#536919 Όσα ε85 έχω δει κάνουν ένα κακό θόρυβο όταν κλείνω την πόρτα. :hmmm:

Ελεω ανοικτού σασί ;
Άβαταρ μέλους
ByManousos
#536948
George_Prix έγραψε:
mirage έγραψε:Ελεύθερη αγορά είναι. Ο καθένας πουλά όσο νομίζει πως μπορεί. Δεν είναι τοοοοοσο δύσκολο να το καταλάβεις.


Το ξερω ρε φιλε. Απλα περιμενα μια απαντηση (αν τα εχει ψαξει καποιος) σε στυλ "το ιδιο ανταλλακτικο που πουλαει η αντιπροσωπεία 100 ευρω, ο κατασκευαστης που το δινει με το δικο του λογοτυπο το χρεωνει 70 ευρω (για παραδειγμα)".

Θεωρησα την απαντηση σου σαν ειρωνικη εφοσον ολοι ξερουμε οτι η καθε εταιρια οσο θελει χρεωνει τα προιοντα της. Συγνωμη αν εκανα λαθος και δεν ειχες προθεση να ειρωνευτεις!

Βασικα ρωταω γιατι εδω και πολλαααααα χρονια πηγαινω το αμαξι μονο σε επισημο service. Ο διευθυντης ειναι παιδικος μου φιλος και με κατι τρελες εκπτωσεις που μου κανουν δεν αξιζει το ψαξιμο σε μεταχειρισμενα, ιμιτασιον κτλ. Αλλα πλεον σκεφτομαι σοβαρα να αλλαξω "ομαδα", οποτε αρχιζω και ψαχνομαι οσον αφορα την αγορα (γιατι βολεμενος οπως ειμαι εδω και τοσα χρονια εχω μεινει πολυ πισω σε ολα αυτα τα θεματα).

Ο κατασκευαστής με το δικό του λογότυπο το πουλάει φθηνότερα σε σχέση με το ίδιο ανατλλακτικό που έχει δώσει στην αντιπροσωπεία. Σε διάφορα φόρουμ αυτοκινητοβιομηχανιών που τα κάνουν χρήστες απλοί, γράφουν για πχ τα αμορτισέρ από ποια εταιρία πιθανόν να είναι (sachs, kyb κλπ) για να αγοράσουν εκείνα και όχι τα εργοστασιακά. Συνήθως διαβάζω ερωτήσεις για την μπαταρία, τα αμορτισέρ και τον συμπλέκτη από ποια εταιρία μπορεί να είναι τα εργοστασιακά ανταλλακτικά.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#537817 Ήρθε η ώρα για σκληροπυρηνικό tuning

https://www.facebook.com/kleidiagiagia/ ... =3&theater

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#537821 Σοβαρός παίχτης ο Γιαγιάς. Έχει σώσει πολύ κόσμο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#537823 Όλοι με την Ε46 έπεσαν με τα μούτρα... Ε, να φαίνεται στα γκομενάκια πιο καινούριο το μοντέλο!
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#537827
EDDIE_147 έγραψε:Ήρθε η ώρα για σκληροπυρηνικό tuning

https://www.facebook.com/kleidiagiagia/ ... =3&theater

Εικόνα
Εικόνα
Πρέπει να αλλάξω και γω αυτή την παλιατζουρα που χω για κλειδί στο Ford. Καλή φάση!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#537830 Εγώ ντρέπομαι που το λέω αλλά αρέσκω.

Stefan το επόμενο βήμα είναι να βάλει και τύπου τατσκριν α λα 7αρα.
:s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#537837
Anonymous Founder έγραψε:Όλοι με την Ε46 έπεσαν με τα μούτρα... Ε, να φαίνεται στα γκομενάκια πιο καινούριο το μοντέλο!



Μπορεί να είναι και από e85 :ninja: :ninja:

Προσωπικά προτιμώ το οριτζιναλ :s_whiteflag :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#538037

Κατανταει ενοχλητικο πλεον το οτι μενουν προσκολημενοι στο ιδιο σχεδιαστικο μοτιβο του εσωτερικου εδω και 30 χρονια.. :thumbsdown:
Επισης ο 1ετους νεος (ντεμεκ)ψηφιακος πινακας της νεας Χ3, ειναι ηδη αρχαιολογια....που σημαινει οτι ή δεν προλαβαν να εχουν ετοιμο τον (κανονικο)ψηφιακο με το λανσαρισμα της Χ3 ή πιστευαν οτι δεν χρειαζοταν να επενδυσουν σε κατι τετοιο...κλινω προς το πρωτο.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#538141
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#538166 Τι γνώμη έχουμε για τα παιδιά της spotmechanic?

Τους θέλω για μια γρήγορη ματιά πριν πηγαίνω τα ΙΧ στο επίσημο του Σπανού
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#538168
red_monster έγραψε:Τι γνώμη έχουμε για τα παιδιά της spotmechanic?

Τους θέλω για μια γρήγορη ματιά πριν πηγαίνω τα ΙΧ στο επίσημο του Σπανού


Κι άλλος μπεμβεδάκιας ; :lipsealed:
Αλλαξοπίστησες κι εσύ Ιταλιάνε μου ;
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#538173
mousatos έγραψε:
red_monster έγραψε:Τι γνώμη έχουμε για τα παιδιά της spotmechanic?

Τους θέλω για μια γρήγορη ματιά πριν πηγαίνω τα ΙΧ στο επίσημο του Σπανού


Κι άλλος μπεμβεδάκιας ; :lipsealed:
Αλλαξοπίστησες κι εσύ Ιταλιάνε μου ;


Με αυτά τα μπουρδέλα που βλέπω μην παίρνεις όρκο ότι θα αλλάξω στρατόπεδο :lol:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#538208 Εικόνα

Eddie που οδηγεί κανονικά η απορροή ομβρίων (η μικρή άσπρη σωλήνωση) ?

Με το που άνοιξα το καπό και την ακούμπησα γέμισε τη μόνωση νερά
Τελευταία επεξεργασία από red_monster και 28 Σεπ 2018, 10:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά