Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By rainboy1981
#535375 Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση σου, ήσουν πολύ σαφής! Σκέφτομαι να πάω στην αντιπροσωπεία από περιέργεια να δω τι θα μου πούνε κ αυτοί
Άβαταρ μέλους
By markvag
#535430 Πάντως, δεν είναι και περίεργο να παίζει λίγο η θερμοκρασία. Εάν δεν φεύγει από το φυσιολογικό, δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα...
Άβαταρ μέλους
By rainboy1981
#535443 10 βαθμούς κάτω από το κανονικό δεν είναι λίγο. Ειδικά το πρωί που έχει δροσιά έχει κατέβει και στους 75. Φαντάσου να χειμωνιάσει τι έχει να γίνει :)
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#535449 Πέραν της ελαφρώς αυξημένης κατανάλωσης, έχει κάποια σοβαρή παρενέργεια ή φθορά ο κολλημένος (ανοιχτός) θερμοστάτης;

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#535453
Scotch έγραψε:Πέραν της ελαφρώς αυξημένης κατανάλωσης, έχει κάποια σοβαρή παρενέργεια ή φθορά ο κολλημένος (ανοιχτός) θερμοστάτης;

< >


δεν παιζεις με αυτα.Και αμα ξεκολλησει και κολλησει κλειστος?
τον αλλαζεις για να εισαι ησυχος.
Άβαταρ μέλους
By rainboy1981
#535456 Στο βιβλίο της Audi γράφει ότι ο κινητήρας μέχρι να έρθει στη σωστή θερμοκρασία έχει την μεγαλύτερη φθορά. Γι'αυτό τονίζει
ότι όταν βαζεις μπροστά να ξεκινάς αμέσως και να μη το έχεις να δουλεύει στο ρελαντί. Όποτε εγώ συμπεραινω ότι όσο ο κινητήρας δεν φτάνει τους 90 βαθμούς φθείρεται περισσότερο από το φυσιολογικό. Άσε που λογικά δεν θα έχεις και επαρκή θέρμανση το χειμώνα
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#535569
Andreasdik έγραψε:^^ κλασσική εικόνα στο ΑΒ της Γλυφάδας



Εμάς μας έπαιρνε μαζί του ο πατέρας μου στον Γαλαξία στον Κηφισό... Πόσο πιο χαμηλά να ξεπέσει ο άνθρωπος :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#535570
rainboy1981 έγραψε:πήγα στην αντιπροσωπεία σήμερα.. 580 ευρω με την εκπτωση :rant:


Γιατί πρέπει να αλλάξει όλο σου λένε; Έχει μήπως κάποιο ρήγμα το πλαστικό κέλυφος;

Του πότε είναι το Α4 σου; Mahle θερμοστάτη για A4 του '13 (95 βαθμών) βρίσκω με 50κάτι ευρώ.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#535617
red_monster έγραψε:
Andreasdik έγραψε:^^ κλασσική εικόνα στο ΑΒ της Γλυφάδας



Εμάς μας έπαιρνε μαζί του ο πατέρας μου στον Γαλαξία στον Κηφισό... Πόσο πιο χαμηλά να ξεπέσει ο άνθρωπος :thumbsdown:


Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς και ποιά η ειρωνεία. Για την εικόνα με τις Φιλιππινέζες το έγραψα, που έλεγε το αμέσως προηγούμενο post, δεν κορόιδεψα κάτι.

Και εγώ στο Γαλαξία ψωνίζω, έχει πολύ καλύτερες τιμές. :)
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#535679
Andreasdik έγραψε:
red_monster έγραψε:
Andreasdik έγραψε:^^ κλασσική εικόνα στο ΑΒ της Γλυφάδας



Εμάς μας έπαιρνε μαζί του ο πατέρας μου στον Γαλαξία στον Κηφισό... Πόσο πιο χαμηλά να ξεπέσει ο άνθρωπος :thumbsdown:


Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς και ποιά η ειρωνεία. Για την εικόνα με τις Φιλιππινέζες το έγραψα, που έλεγε το αμέσως προηγούμενο post, δεν κορόιδεψα κάτι.

Και εγώ στο Γαλαξία ψωνίζω, έχει πολύ καλύτερες τιμές. :)
Η φίλη μου πάει στο Σκλαβενίτη που είναι ελληνικό,στηρίζει τους εργαζόμενους κτλ...

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#535756
rainboy1981 έγραψε:πήγα στην αντιπροσωπεία σήμερα.. 580 ευρω με την εκπτωση :rant:

Βλέπεις το δείκτη να παίζει τόσο πολύ δηλαδή?
Πρέπει να ψάξεις και εκτός αντιπροσωπείας.Αν είσαι Αθήνα πες μου να σου προτείνω μερικά συνεργεία. Το καλό είναι οτι τα αυτοκίνητα αυτα τα γνωρίζουν πολύ καλά τα εξειδικευμένα και επίσης κυκλοφορούν συνήθως πάρα πολλά ανταλλακτικά ,από γνωστές εταιρείες σε χαμηλότερη τιμή απο τα "γνήσια"
Άβαταρ μέλους
By rainboy1981
#535884 Ναι πεφτει στους 75-80 βαθμους. Στην αντιπροσωπεια κουμπωσανε το pc και καναμε βολτα. εβλεπα τις θερμοκρασιες στο pc, δεν ανεβαινε πανω απο 75 στο δρομο και σε σταση με σταθερα 3500 στροφες ανεβηκε μεχρι 85 βαθμους μετα απο 5 λεπτα.Δεν ειμαι απο αθηνα αλλα σε ευχαριστω που προσφερεσαι. Πηγα τελικα σε εξειδικευμενο συνεργειο. προσπαθησε ο ανθρωπος να αλλαξει μονο τον θερμοστατη αλλα δεν μπορεσε,οποτε παραγγειλαμε το γνησιο ολο το κελυφος. τελικη τιμη 480 ευρω με αντιψυκτικα και εργατικα. τωρα δουλευει κομπλε. τιμη στην αντιπροσωπεια 660 ευρω, με την εκπτωση 585. και με ενα υφος οτι χαρη μου κανουνε.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#536764 Επειδη ενος κακου μυρια επονται, δε εφτανε ο κινεζος που επεσε πανω μου χθες το πρωι, το απογευμα μας χαιρετησε ενας πολλαπλασιαστης. Θυμιζω επαιζε 4αδα Εldor εκ κινεζίας που μαλλον δεν ηταν και τοσο Eldor τελικα.

Αλλα ετσι παει. Αμα εισαι φθηνος στο αλευρι...ξυπνα απ τις 9 Σαββατιατικα μλκ Στεφαν μπας και βρεις ανταλλακτικα. Να ναι καλα αυτη η μαγαζαρα το onparts. Σε 2 ωριτσες ετοιμη η 4αδα κοκκινοι πολ/στες R8 και με την ευκαιρια ας αλλαξουμε και τα μπουζια που ειναι 3ατιας και δεν αλλαχτηκαν κι απο τοτε που εβαλα το προγραμμα.

Εικόνα

Μειον μια πελφε ο τραπεζικος λογαριασμος. :(

< >