Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#536555 Με έπιασε η περιέργεια και διάβασα λίγο για τη Γαύδο. 30 τ.χλμ., 150 κάτοικοι, λιγοστά δέντρα. Με φαντάζομαι εκεί στα 25 μου, με το ΜΤΒ, το καγιάκ, ένα σκληρό δίσκο γεμάτο ταινίες. Να μαθαίνω ψαροντούφεκο, να κάνω εξωσχολικές δράσεις με τους κατοίκους.
Αν δεν είσαι παιδί της πόλης, μπορείς να κάνεις Ζωάρα!
Άβαταρ μέλους
By dimik
#536556
Dimsabas έγραψε:Με έπιασε η περιέργεια και διάβασα λίγο για τη Γαύδο. 30 τ.χλμ., 150 κάτοικοι, λιγοστά δέντρα. Με φαντάζομαι εκεί στα 25 μου, με το ΜΤΒ, το καγιάκ, ένα σκληρό δίσκο γεμάτο ταινίες. Να μαθαίνω ψαροντούφεκο, να κάνω εξωσχολικές δράσεις με τους κατοίκους.
Αν δεν είσαι παιδί της πόλης, μπορείς να κάνεις Ζωάρα!
Το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ, ένας πιτσιρικάς λάτρης της φύσης και των σπορ θα την περνουσε ζάχαρη.

< >
Τελευταία επεξεργασία από dimik και 21 Σεπ 2018, 16:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#536558 Έχω γνωστό γιατρό που είναι μαραθωνοδρόμος και πήγε στο Καστελόριζο. Το λάτρεψε κι έκατσε και δεύτερη θητεία. Καγιάκ, ατελείωτο τρέξιμο, πολλή παρέα με τους μόνιμους κατοίκους (παραγνωρίζεσαι βέβαια κι αυτό ενέχει κινδύνους).
Εκεί βέβαια, η θέση του γιατρού περιλαμβάνει και διαμονή. Στη Γαύδο ενδέχεται να είναι όλα ρεζερβέ μέχρι τέλος Οκτωβρίου.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#536560
Dimsabas έγραψε:Έχω γνωστό γιατρό που είναι μαραθωνοδρόμος και πήγε στο Καστελόριζο. Το λάτρεψε κι έκατσε και δεύτερη θητεία. Καγιάκ, ατελείωτο τρέξιμο, πολλή παρέα με τους μόνιμους κατοίκους (παραγνωρίζεσαι βέβαια κι αυτό ενέχει κινδύνους).
Εκεί βέβαια, η θέση του γιατρού περιλαμβάνει και διαμονή. Στη Γαύδο ενδέχεται να είναι όλα ρεζερβέ μέχρι τέλος Οκτωβρίου.

Ισως το ιδιο το κτηριο του σχολειου να εχει προβλεψη για κατοικια του δασκαλου…
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#536571
Dimsabas έγραψε:Με έπιασε η περιέργεια και διάβασα λίγο για τη Γαύδο. 30 τ.χλμ., 150 κάτοικοι, λιγοστά δέντρα. Με φαντάζομαι εκεί στα 25 μου, με το ΜΤΒ, το καγιάκ, ένα σκληρό δίσκο γεμάτο ταινίες. Να μαθαίνω ψαροντούφεκο, να κάνω εξωσχολικές δράσεις με τους κατοίκους.
Αν δεν είσαι παιδί της πόλης, μπορείς να κάνεις Ζωάρα!

Ζωάρα; :dizzy: :help:
Στα 25 θέλεις κόσμο, παρέες, γκομενάκια.
10 σκληροί δίσκοι με ταινίες, δεν κάνουν δουλειά...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#536580 Μερικοι απο εμας εχουμε αποτιναξει την τυραννια της σαρκας απο πανω μας, στην παλαιστρα που λεγεται Ψυχη κερδαει το Πνευμα. :iconcool:




:shifty:
Άβαταρ μέλους
By taxidiwtis
#536585
Anonymous Founder έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Με έπιασε η περιέργεια και διάβασα λίγο για τη Γαύδο. 30 τ.χλμ., 150 κάτοικοι, λιγοστά δέντρα. Με φαντάζομαι εκεί στα 25 μου, με το ΜΤΒ, το καγιάκ, ένα σκληρό δίσκο γεμάτο ταινίες. Να μαθαίνω ψαροντούφεκο, να κάνω εξωσχολικές δράσεις με τους κατοίκους.
Αν δεν είσαι παιδί της πόλης, μπορείς να κάνεις Ζωάρα!

Ζωάρα; :dizzy: :help:
Στα 25 θέλεις κόσμο, παρέες, γκομενάκια.
10 σκληροί δίσκοι με ταινίες, δεν κάνουν δουλειά...


γυναίκα , το Ν1 ζητούμενο , όσο για τα αλλα εξαρταται τον ανθρωπο , εγω θα έκανα μεταπτυχιακό εξ αποστασεως και επιλογες dimsabas για να γεμίζω τον χρόνο μου
Άβαταρ μέλους
By g8777
#536590
gianik έγραψε:Ναι αλλα στο βυζοτοπικο κυκλοφορεις.. :iconcool:


Ωχ, νόμιζα ότι εκεί είναι τα Τεχνικά Θέματα. :oops:


Τριφτη βάλε με σε ανοικτή ακρόαση, δεν πρέπει να το ακούσεις μόνο εσύ. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#536597
Anonymous Founder έγραψε:Αναλόγως την ζήτηση, το προσαρμόζεις. Και όχι, όποιος δεν το κάνει, δεν έχει δικαίωμα κατόπιν να εκμεταλλευτεί τα μόρια. Μια χαρά θα μπορούσε να γίνει ειδικά για τέτοιες περιπτώσεις.
Και όχι, σιγά μην κάνανε ουρά! Ποιος θα πάει πχ για 3 χρόνια στην Γαύδο; Που αν δεν είσαι από Κρήτη, πρέπει να περάσεις μια περιπέτεια για να πας σπίτι σου;
Πόσα ακριτικά νησιά και χωριά έχουμε; Θα είναι κάποιες 10άδες. Ε, αναλόγως και της δυσκολίας, θα έπρεπε να δίνονται τέτοια κίνητρα. Δεν γίνεται να ζητάς σε κάποιον να πάει αναπληρωτής στην Γαύδο, ήμαρτον, πρέπει να είναι πολύ απελπισμένος. Ποιος θέλει να κάνει μάθημα στα παιδιά μας ένας απελπισμένος και τσακισμένος άνθρωπος;
:s_hang
Εγώ για 800 κατοστάρικα για 9 μήνες στην Γαύδο δεν πήγαινα που να με παρακαλάς. Καλύτερα να κάνω τον delivery στην Αθήνα, καλύτερα λεφτά, λιγότερη δουλειά, λιγότερο άγχος. Και δεν θα είσαι και στου διαόλου την μάνα, και δεν θα είσαι άνεργος πάλι μετά από 9 μήνες να παρακαλάς πάλι για δουλειά.
800 κατοσταρικα δεν τα λες και λίγα.λολ
Άβαταρ μέλους
By dimik
#536599
rx8_drifter έγραψε:ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ

Καλο το καγιακ, αλλα το χειρογλυκανο για ενα χρονο πως θα το παλεψεις ρε διμικ;
Καμία γιατρίνα-μπατσινα δεν θα έχει? Άντε στα μεγάλα ζόρια κάνα παπά.

Ενώ αν είσαι άνεργος στο σπίτι σου με την μάνα και τον πατέρα σου και γαμεις καθημερινά είναι απόλαυση

Το ζόρι το βλέπω τους χειμερινούς μήνες, από Μάρτη-Απρίλη μέχρι Οκτώβρη κάτι θα ξεβραζει η θάλασσα σε τουρίστρια ή θα πετάγεσαι στην Κρήτη κανα ΣΚ. Γενικά δεν τα βλέπω τόσο τραγικά τα πράγματα για κάποιον που είναι του συγκεκριμένου lifestyle, αντε να φυτέψεις και καμιά γλάστρα μυρωδάτο το πολύ πολύ.

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#536658 Εγώ πάντως, παίρνω g αγκαζέ :inlove: , ρίχνουμε και κανένα στρέμμα μυρωδάτο και δεν θα μας ξαναδείτε στον πολιτισμό. :twisted: Ούτε καν για την κηδεία, στα ψάρια! :twisted:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#536661
dimik έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ

Καλο το καγιακ, αλλα το χειρογλυκανο για ενα χρονο πως θα το παλεψεις ρε διμικ;
Καμία γιατρίνα-μπατσινα δεν θα έχει? Άντε στα μεγάλα ζόρια κάνα παπά.


Να τους αφήσετε τους παπάδες ήσυχους!