Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#3830 Image
*Otaku is a Japanese term for people with obsessive interests, commonly the anime and manga fandom.

Image

Τοπικό για οτιδήποτε έχει σχέση με Ιαπωνικά περιοδικά manga και ταινίες/σειρές anime. :s_cool
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#3900
mjacob έγραψε:αυτό λέει τπτ;



Όλο λέω να το δω και όλο το αφήνω.
Πάντως στο IMDB δεν έχει μεγάλο βαθμό.
Άβαταρ μέλους
By royal_airness
#5061 Όταν πάω σπίτι, θα σας ανεβάσω μια λίστα με anime που έχω φτιάξει. Πρόκειται για σειρές και ταινίες που έχω μάθει οτι είναι καλές και σκοπεύω να δώ. Θα με βοηθούσε αν μπορούσατε να μου δώσετε κατευθύνσες, σχετικά με την σειρά που αξίζει να τις δώ.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#5348 Παιδιά ποιον cbr reader χρησιμοποιείτε;
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#16099 πάει και το hunterXhunter :s_cry
ριξτε καμια ιδές για κανα καινούργιο (τελευταίων 2 ετών) που να αξίζει. ...εκτός απο το kill la kill :s_hang
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#16184 1. Psycho-Pass (2012) σκοτεινό, (Έχει λίγο λογική Ghost in the Shell)]


2. Terror in Resonance (Zankyou no Terror) | Τρομοκράτες, ντετέκτιβ, ωραίο σχέδιο και σενάριο
3. Shingeki no Kyojin - Attack on Titan (2013) | historic, supernatural
4. Tokyo ESP | Espers κτλ
5. Tokyo Ravens(2014) | Comedy, Magic, Supernatural
6. Mahouka Koukou no Rettousei (2014) | Αρχίζει καλά, αλλά είναι filled(εκ του filler) με διαδικαστικά του σχολείου και Brother/sister romance + ψιλοharem [/list]
Άβαταρ μέλους
By g8777
#16192
Corto Maltese έγραψε:Παιδιά ποιον cbr reader χρησιμοποιείτε;


Corto για υπολογιστη CDisplay.
Αλλα εχω κατσει ελαχιστες φορες να διαβασω κομικ σε pc. Μια |λογοκρισία| και μιση η εμπειρια.

Συνιστω θεαση σε ταμπλετα απο 8" και πανω με το ComiCat.
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#16377
Red Garland έγραψε:1. Psycho-Pass (2012) σκοτεινό, (Έχει λίγο λογική Ghost in the Shell)]


2. Terror in Resonance (Zankyou no Terror) | Τρομοκράτες, ντετέκτιβ, ωραίο σχέδιο και σενάριο
3. Shingeki no Kyojin - Attack on Titan (2013) | historic, supernatural
4. Tokyo ESP | Espers κτλ
5. Tokyo Ravens(2014) | Comedy, Magic, Supernatural
6. Mahouka Koukou no Rettousei (2014) | Αρχίζει καλά, αλλά είναι filled(εκ του filler) με διαδικαστικά του σχολείου και Brother/sister romance + ψιλοharem [/list]


1. απορρίπτεται και μόνο που έχει λοτική ghost in the shell. ίσως μετά απο καιρό να το ξανασκεφτώ.
2. μπαίνει στα υπόψιν
3. το εχω δει, πολύ καλο!
4. περίεργο φαίνεται, θα το ρίξω μια ματιά.
6. απορρίπτεται


thanks :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#21347 To Psycho-Pass είναι σκοτεινό και καλό τελικά, στην αρχή είναι πολύ βαρύ -το έχω νιώσει και εγώ αλλά μου το είπαν και άλλοι- αλλά μετά στρώνει.

---
Ξεκίνησε το Fate/stay night: Unlimited Blade Works το οποίο αποτελεί adaptation του γνωστού Fate/stay night το οποίο ήταν ένα πολύ καλό anime, με σενάριο, δράση και σχέδιο. Σπάνια θα δει κανείς τόσο καλοστημένες και καλοσχεδιασμένες μάχες σε άνιμε. Ενώ το παλιό είχε το αγόρι ως πρωταγωνιστή που ήταν σκράπας από μαγεία και τον βοηθούσε το κορίτσι, τώρα πρωταγωνιστής είναι το κορίτσι.

Το στόρυ είναι ότι κάθε τόσο λαμβάνουν χώρα τα Grail Wars, πόλεμοι που ο νικητής κερδίζει -αφού φάει λάχανο όλους τους διαγωνιζομένους- ένα grail το οποίο σου πραγματοποιεί οποιαδήποτε ευχή του ζητήσεις. Κάθε διαγωνιζόμενος(master) καλεί με μαγεία στον κόσμο έναν ιστορικό ήρωα(servant) ο οποίος υπηρετεί τον master. Κάθε ιστορικός ήρωας ανήκει σε μια κλάση (τοξότης, Ιππότης κτλ) με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά ο καθένας. Νίκη έχουμε αν χάσει είτε ο ήρωας είτε ο αφέντης του, και επ αυτού πολλές μπαγαποντιές γίνονται. :iconcool:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#33445 ειδα προσφατα τις 2 σεζον του ghost in the shell (stand alone complex και 2nd gig)

η πρωτη σειρα που βλεπω, γενικα τσεκαρω κατι λιγα απο manga.
τωρα ομως μ' ειχε μπριζωσει ενα σεντονι του τεκι και ειπα να το ξεκινησω..

το φχαριστηθηκα πολυ: μουσικη, χαρακτηρες, σεναριο, αφηγηση του παροντος μεσα απο οπτικη του μελλοντος.

νομιζω πως ειναι λιγο-πολυ γνωστο σ' οσους βλεπουν ανιμε αλλα το προτεινω οπως και να 'χει :)
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#33449
g8777 έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:Παιδιά ποιον cbr reader χρησιμοποιείτε;


Corto για υπολογιστη CDisplay.
Αλλα εχω κατσει ελαχιστες φορες να διαβασω κομικ σε pc. Μια |λογοκρισία| και μιση η εμπειρια.

Συνιστω θεαση σε ταμπλετα απο 8" και πανω με το ComiCat.


CDisplay x2......Super duper δουλειά στο Τ100 (10") το καλοκαίρι, όπου είχα την ευκαιρία να (ξανα)διαβάσω όλα τα Infinity sagas, καθώς και ένα παλιό και αγαπημένο (Bloodlines).

Πάντως παραξενεύομαι που κανένας δεν έχει προτείνει ακόμα το Vampire Hunter D :s_devil