Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#529415 οι λογαριασμοί δεν παθαίνουν τίποτα αλλά καρτούλα δεν παίρνεις.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#529425 |λογοκρισία|, απλά για να σε ταλαιπωρούν. Δεν κάνουν καν τον κόπο να στείλουν ένα ενημερωτικό newsletter σε αυτούς που έχουν "ληξει" . Και ναι μπορούν να το κάνουν.

Επειδή τα έχω περάσει σε ΟΛΕς τις τράπεζες, τα πιο |λογοκρισία| είναι στην Πειραιώς. Μονο με φωνές ΙΣΩΣ γίνει δουλειά. Στις άλλες σε εξυπηρετούν αλλά σου λένε φέρε μας asap τα έγγραφα, ή με email.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#529456
mousatos έγραψε:οι λογαριασμοί δεν παθαίνουν τίποτα αλλά καρτούλα δεν παίρνεις.

Ακριβώς.
Και εγώ περίμενα, όταν έληξε η κάρτα στην πειραιώς, να μου στείλουν άλλη ταχυδρομικά όπως είχε κάνει η εθνική αλλά μάταια.
Πήγα σε κατάστημα με την χαρτούρα αλλιώς κάρτα γιοκ. :help:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#529546 Εννοείται πως δεν είπα ότι ευθύνονται οι τραπεζοϋπάλληλοι για αυτή την κατάσταση. Αν είναι για εμένα μια φορά εκνευριστικό να πρέπει κάθε δύο χρόνια να τους πηγαίνω τα χαρτιά για να κάνω την δουλειά μου, πόσο περισσότερο είναι για αυτούς που τους φορτώνουν χωρίς λόγο με περισσότερο φόρτο εργασίας .

Σε κάθε περίπτωση πάντως, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να έχουν επικαιροποιημένα όλα αυτά τα στοιχεία την στιγμή που είμαι καταθέτης και όχι δανειολήπτης. Το θέμα είναι να μην "φύγουν" αυτοί και χάσω τα όποια λεφτά μου, όχι να μην μετακομίσω εγώ. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#529552 Μέσω των Τραπεζών προσπαθούν να βρουν περιπτώσεις που γίνεται ξέπλυμα χρήματος ή φοροδιαφυγή.
Γιαυτό όλη αυτή η γραφειοκρατία / χαρτούρα / ταλαιπωρία.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#529617 Επίσης κάθε τράπεζα οφείλει να μην δέχεται χρήματα από παράνομες δραστηριότητες γιατι μετα εχει φορτωματα με την ΤτΕ.
Άβαταρ μέλους
By otso
#529624 θα πιασουν εμας την λιανομαριδα και τις εγκληματικες μας δραστηριοτητες με 10000 και 20000 τον χρονο
ενω οι καθε βιτς με τα εκκατομυρια που φερνουν απο σιγουρα εγκληματικες δραστηριοτητες περνουν υπηκοοτητα.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#529641
Andreasdik έγραψε:Μέσω των Τραπεζών προσπαθούν να βρουν περιπτώσεις που γίνεται ξέπλυμα χρήματος ή φοροδιαφυγή.
Γιαυτό όλη αυτή η γραφειοκρατία / χαρτούρα / ταλαιπωρία.
Και η τράπεζα περιμένει να εμφανιστεί ο ίδιος μπροστα της με την ταυτότητα του τάχα για επικαιροποιηση των στοιχείων του για να πιαστεί? Φάκα φάση?
Δεν υπάρχει ένα alert στο πληροφοριακό σύστημα που να χτυπάει, να ειδοποιεί σε τέτοιες περιπτώσεις?
Φαντάζομαι ποσά και κινήσεις εύκολα δημιουργούν υποψίες ή αποτελούν ενδείξεις.

Σαν γενική διαδικασία πάντως (και επειδή κάποτε το βρήκα μπροστά μου) η επικαιροποιηση θεωρώ ότι είναι απαραίτητη για όλους. Είτε πρόκειται για το Δημόσιο είτε για ιδιωτικό τομέα. Ακόμα και για αλλαγή τηλεφωνικού νούμερου ας υπάρχει ενημέρωση.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#529650
otso έγραψε:θα πιασουν εμας την λιανομαριδα και τις εγκληματικες μας δραστηριοτητες με 10000 και 20000 τον χρονο
ενω οι καθε βιτς με τα εκκατομυρια που φερνουν απο σιγουρα εγκληματικες δραστηριοτητες περνουν υπηκοοτητα.


Εικόνα

:s_wink

Ή αλλιώς...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#529737
otso έγραψε:ΑΝΤΙ να τα λες σε μενα ,πεστα σε κατι προλεταριους με μπεμπες .


Θα ενημερώσω. :s_wink
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#530939 Ο πατέρας μου τις προάλλες μπήκε στο m-banking της alpha (με χρήση fingerprint) και έβλεπε λογαριασμό τρίτου. Καταθέσεις, πιστωτική, κλπ. Τρελό; Έχει συμβεί σε κανέναν;...

< >
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#530980 Ώρες ώρες τα παίζει το m banking της Alpha.
Εμένα τις προάλλες αντί για 200€ μετοχές που έχω που έβγαζε αυτό Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#531003
Andreasdik έγραψε:Ώρες ώρες τα παίζει το m banking της Alpha.
Εμένα τις προάλλες αντί για 200€ μετοχές που έχω που έβγαζε αυτό Εικόνα


Πες μου ότι δεν τα πούλησες όλα στο δευτερόλεπτο και δεν τα μετέφερες στην άλλη άκρη του κόσμου στο επόμενο δευτερόλεπτο;;; :twisted: