Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#529556 Fiesta με τίποτε αυτόματο αυτή την στιγμή, μιας και έχει το Powershift και έχει βελάξει κόσμος με την κάκιστη αξιοπιστία του.
Το αυτό εννοείται και για το λαχείο που λέγεται DSG.
Απλώς, σε αυτή την κατηγορία είναι λάθος κατ'εμέ να πάρεις χειροκίνητο, από την στιγμή που μιλάμε για αυτοκίνητα πόλης.
Γι αυτό και η καλύτερη πρόταση είναι το C3 για όποιον ψάχνεται. Καινούριο είναι, καλά κατασκευασμένο και σε καλύτερη τιμή από το αδελφάκι 208 της Peugeot.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#529570 Είναι καινούριο και έχει κυκλοφορήσει λίγο. Το μόνο διπλοσύμπλεκτο που δεν έχει ακουστεί για βλάβες είναι των ιταλών, αλλά και πάλι δεν ξέρω.
Εγώ απλά δεν τα εμπιστεύομαι πια.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#529571 Για μαχητές της πόλης με χαμηλή κατανάλωση και αυτόματο σασμάν το swift εχει και με cvt το 1,2 και με κλασικό εξάρι με μετατροπέα ροπής (αθάνατο) το turbo 1,0 16330 € το πρώτο 18070€ το δεύτερο glx εκδόσεις , τιμές κλειδί με μεταλλικό μέσα .

Αν κάποιος θέλει να ανταλλάξει λίγη αξιοπιστία ,εγγύηση και εξοπλισμό με καλλίτερη ηχομόνωση και χώρους :hmmm: πάει σε Seat Ibiza 1,0 DSG 115 hp style έκδοση 17000€ κλειδί.

Ibiza 1,5 FR για πόλη δε παίζουν και λόγω κατανάλωσης και λόγω μαμά VAG δε δίνει DSG σε 1,5 μόνο 1,0!

Υ.Γ. Ibiza 1,5 FR με 15000 και κάτι μάλλον είναι σπάνιο είδος γιατί σε καμία έκθεση SEAT ΔΕΝ πέτυχα όλα είχαν από 17000+++ και κάτι με LED και το ωραίο κοκκινο άγγιζαν τα 19000€!
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#529578
Anonymous Founder έγραψε:Είναι καινούριο και έχει κυκλοφορήσει λίγο. Το μόνο διπλοσύμπλεκτο που δεν έχει ακουστεί για βλάβες είναι των ιταλών, αλλά και πάλι δεν ξέρω.
Εγώ απλά δεν τα εμπιστεύομαι πια.
Βασικά έχω μάθει ότι είναι πολύ καλο.
Σε αντίθεση με το νέο της ΜB που θα παρουσιαζόταν ....αλλά δεν.

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#529583
kostis20 έγραψε:Δεν εχει ακουστεί να βγάζει βλάβες πάντως.

< A3003 >

Να προσθέσω οτι είναι in house προ'ι'όν των κορεατών και όχι εξωτερικού προμηθευτή όπως πχ. του λα'ι'κού γκρούπ. Το λέω για όσους ποντάρουν ακόμα(και καλά κάνουν βέβαια) στην αξιοπιστία των Κορεατών, το οποίο πάει πακετάκι νομίζω με ενα κάρο χρόνια εγγύησης.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#530115 Γλυφαδα-Καλαμπακα-Κατερινη-Θεσσαλονικη-Χαλκιδικη-Θεσσαλονικη-Βεροια-Καλαμπακα-Γλυφαδα και διαδρομες περιξ αυτων... 1593,7 km με 124.3 λιτρα με βαση το Volvo On Call, δηλαδη 7.8l/100km...4 ατομα και αποσκευες (καπου και 5 ατομα), παντα με κλιμα, κυριως με 130-140 στην εθνικη αλλα και αρκετα ανοιγματα παραπανω (για να μην κοψω τους πιο γρηγορους σε προσπεραση), κι ενα παρατατεμενο 200ρισμα αναγκης...XC60 D5 awd.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#530145 Μια τυπική αστική οδήγηση του λοβοτομημενου βιενεζου , round trip στην άλλη μεριά της πόλης.
Citroen C5 THP 1.6Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Govus
#530148 Σε σχέση με Αθήνα έχεις την τριπλάσια (και βάλε...) μ.ω.τ. και τη μισή κατανάλωση, οπότε προτιμότερη η ...λοβοτομή :lol: .
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#530155 panda 1,2 του 2006 ,ταξιδι απο Αθηνα στο χωριο 180 χλμ αποσταση και τα υπολοιπα 300-350 χλμ σε διαδρομη μπανιο/βολτες με μικρες αποστασεις των 3-4 χλμ. Μεση 5,4.
Πολυ καλα θα ελεγα για παλιας κοπης μοτερ.Ηταν και παντα με 4 ατομα μεσα.

το εβο δεν θα ηθελα να το μετρησω. :lol: