Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#529396
g8777 έγραψε:Αυτοί που έχουν κάνει δλδ 2-3 (και άλλα τόσα αν προλάβαιναν) είναι της πλάκας;



Αυτό είπε ο Τάσιος ;


Λοιποί

Εξωφρενικό να έχεις τελειώσει μηχανικός στην Ελλάδα και να μην γνωρίζεις τον μεγαλύτερο εν ζωή συνάδελφο σου
Άβαταρ μέλους
By mirage
#529402 Τι λε ρε παιδί μου. Γιατί δηλαδή πρέπει να τον ξέρουμε; Από που; Μεγαλύτερος σε τι; Αυτές τις εξυπνάδες με τα PhD και τα Master τις έλεγες και στους δασκάλους σου στο ΕΜΠ;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#529403
red_monster έγραψε:
g8777 έγραψε:Αυτοί που έχουν κάνει δλδ 2-3 (και άλλα τόσα αν προλάβαιναν) είναι της πλάκας;



Αυτό είπε ο Τάσιος ;




Ο Τάσιος είχε πει κάποτε ότι αν είσαι καλός μηχανικός χαραμίζεις τον χρόνο σου σε phd κλπ ατελείωτα Μτχ



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#529442 Τις ενστάσεις τις καταλαβαίνω, το βύσμα επίσης, το γεγονός ότι μερικοί άνθρωποι γουστάρουν να γίνονται τόσο αντιπαθείς ακόμα με ξαφνιάζει
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#529461 Eίσαι σίγουρος ότι κατάλαβες τί είπε ο Τάσιος?

εεπ,

Το 1948 σπούδασε πολιτικός μηχανικός στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο (ΕΜΠ) και το συνέχισε τις μεταπτυχιακές του σπουδές στο Παρίσι και έπειτα στο ΕΜΠ. Στη συνέχεια, υπηρέτησε ως υπολοχαγός στο σώμα του Μηχανικού του Ελληνικού Στρατού και το 1958 αναγορεύθηκε διδάκτωρ και στη συνέχεια επιμελητής, έκτακτος μόνιμος καθηγητής (1964) και τακτικός καθηγητής του ΕΜΠ (1969).
Άβαταρ μέλους
By markvag
#529470
rx8_drifter έγραψε:Eίσαι σίγουρος ότι κατάλαβες τί είπε ο Τάσιος?

εεπ,

Το 1948 σπούδασε πολιτικός μηχανικός στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο (ΕΜΠ) και το συνέχισε τις μεταπτυχιακές του σπουδές στο Παρίσι και έπειτα στο ΕΜΠ. Στη συνέχεια, υπηρέτησε ως υπολοχαγός στο σώμα του Μηχανικού του Ελληνικού Στρατού και το 1958 αναγορεύθηκε διδάκτωρ και στη συνέχεια επιμελητής, έκτακτος μόνιμος καθηγητής (1964) και τακτικός καθηγητής του ΕΜΠ (1969).


:s_rofl :s_rofl :s_rofl

Τόσος χαμένος χρόνος για να συνειδητοποιήσει κάτι απλό;;; :shifty: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#529476 Προσφάτως το είπε ο Τάσιος. Με δεδομένη τη θέση και τις σπουδές του έχει άλλο βάρος ο λόγος του. Ειδικά από τη στιγμή που αυτός έχει και δυο
Τελευταία επεξεργασία από red_monster και 16 Αύγ 2018, 22:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#529477
markvag έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Eίσαι σίγουρος ότι κατάλαβες τί είπε ο Τάσιος?

εεπ,

Το 1948 σπούδασε πολιτικός μηχανικός στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο (ΕΜΠ) και το συνέχισε τις μεταπτυχιακές του σπουδές στο Παρίσι και έπειτα στο ΕΜΠ. Στη συνέχεια, υπηρέτησε ως υπολοχαγός στο σώμα του Μηχανικού του Ελληνικού Στρατού και το 1958 αναγορεύθηκε διδάκτωρ και στη συνέχεια επιμελητής, έκτακτος μόνιμος καθηγητής (1964) και τακτικός καθηγητής του ΕΜΠ (1969).


:s_rofl :s_rofl :s_rofl

Τόσος χαμένος χρόνος για να συνειδητοποιήσει κάτι απλό;;; :shifty: :lol: :lol:



Αν δεν είσαι σίγουρος τι εννοώ μπορείς απλά να ρωτήσεις


Τα Μτχ έχουν γίνει στραγάλια από παιδιά που τα ξεκινάνε μόλις βγήκαν από τη σχολή χωρίς να ξέρουν πυ ακριβώς θέλουν να επικεντρωθούν η ποια είναι η κλίση τους. Εκεί εστίασε.

Τα διδακτορικά είναι τρελή πουτσα, δεν το συζητάμε, άξιοι αυτοί που τα ολοκληρώνουν
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#529510
red_monster έγραψε:
trident1971 έγραψε:Το ονειρο του Καββαθα. Διαβαζα για τους αγωνες ηλεκτρικων οχηματων το 1985-86 και παραπονιοταν γιατι καποιοι συμμετεχοντες ηταν απο ενα γυμνασιο ή λυκειο στην Ολλανδια και εμεις εδω ημασταν με τις φουστανελες.


Ακόμα και στο ΕΜΠ, σοβαρή δουλειά, γίνεται τα τελευταία χρόνια (να διεκδικείς μετάλλια κλπ). Επί των ημερών μου πετάγαμε αετόπουλα :vava:

Ο ξάδερφος μου στο Βέλγιο κάνει -από το δημοτικό- ρομποτική :lipsealed: :lipsealed:

Βέβαια δεν κάνει θρησκευτικά :s_whiteflag
Άντε να δω πως θα χωθεί σε κανένα διαγωνισμό για μοναστήρια τώρα :svivhaha: :svivhaha:



Αφαιρέθηκε η -άκομψη- έκφραση «πετάγανε αετόπουλα», δεν θέλω να αδικώ κανένα συνάδελφο :)
Άβαταρ μέλους
By Serf
#531505 https://www.tilestwra.com/vaseis-2018-d ... oy-ithele/

84χρονος πέρασε στο πανεπιστήμιο. Το ακόλουθο είναι σχόλιο από το facebook. Πόσο ζώο;!

Εικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#531511 Είχατε ποτε τον Τάσιο καθηγητή?? ΕΑΝ ΟΧΙ σας δικαιολογώ, Για τα μτπχιακα, η γνώμη μου είναι οτι πέφτει πολυ copy paste, Τα διδακτορικα αξίζουν και πολλοί τα σταματάνε, στο ΕΜΠ που ξέρω απο πρωτο χερι λόγω συζύγου.
Α!!! Η σχολή Πολιτικών Μηχανικών κατεταγει 3 στη αξιολόγηση, απο το Σαγκαι ....

.