Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#528469 Αυτό έρχεται να κουμπώσει στην γενικότερη ανατριχίλα, ώπα, ντάξ, όχι ανατριχίλα, στο γιουνάνισταν μεγαλώσαμε, ας πω επαναλαμβανόμενη έκπληξη του γεγονότος ότι παλικάρια προσπαθούν να παρανομήσουν σε δημόσιο χώρο, ή αλλιώς στη πλάτη του καθενός άτυχου που θα βρεθεί στην πορεία τους, με μόνο μέλημα να μην τσιμπήσουν προστιμάκι.

Κι όλα αυτά γιατί; Πραγματική απορία ρε παιδί μου. 'Εστω ότι ξεκινάω εγώ με μωτ στα όρια και εσύ με τα αντιραντάρ του όπτιμους πράϊμ στο τουτούνι σου και όσα θες. Θα φτάσεις ας πούμε ένα μισάωρο νωρίτερα. Ε, και; E, KAI; Καλά, για τις χαριτωμενιές περί αλκοόλ και τιμονιού, τα έχω ξαναπεί: κυκλοφορούν ανάμεσά μας. :(
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#528482
diplomat έγραψε:Κι όλα αυτά γιατί; Πραγματική απορία ρε παιδί μου. 'Εστω ότι ξεκινάω εγώ με μωτ στα όρια και εσύ με τα αντιραντάρ του όπτιμους πράϊμ στο τουτούνι σου και όσα θες. Θα φτάσεις ας πούμε ένα μισάωρο νωρίτερα. Ε, και; E, KAI; Καλά, για τις χαριτωμενιές περί αλκοόλ και τιμονιού, τα έχω ξαναπεί: κυκλοφορούν ανάμεσά μας. :(


Υπενθυμίζω ότι αναφέρεστε σε άτομο που έφτασε σε σημείο να ποστάρει σκαναρισμένες αποδείξεις από τα διόδια του ΠΑΘΕ για να 'αποδείξει' ότι έκανε το Αθήνα-Θεσσαλονίκη σε 3,5 ώρες (ή κάτι τέτοιο), σε φάση Cannonball Run. :inlove:

Εικόνα


...κι όλα αυτά με Astra G. :superman:
...πριν γίνει κλειστός αυτοκινητόδρομος ο Μαλιακός και τα Τέμπη. :superman: :superman:
...δεν θυμάμαι αν είχε κατεβάσει μια νταμιτζάνα κρασί πιο πριν, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα μας το διευκρινήσει τάχιστα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#528489 Ανοητε μπαρμπα Γιωργακο, ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ γινεται σε 3,5 ωρες αν η κινηση σου ειναι με σταθερη ταχυτητα, ευθυγραμμη και ομαλη δλδ.

ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΜΑΘΕΣ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ :s_omg


Διπλοματ ησυχασε παιδι μου. :s_empathy

Που να δεις το Αγρινιο-Λευκαδα σε 40 λεπτα με φιατ κουπε τι ωραια γινεται (μωτ 3 Mach)
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#528583
Νίκος Παππάς έγραψε:Στο καλό. Ελπίζω τώρα που μας είπες κορόιδα να κρατηθεις μακριά από αυτό το βδελυρο φόρουμ.

Από το Mi A1.


Κάθε πράγμα που γίνεται με πολιτικό κίνητρο και επομένως δεν εξυπηρετεί την αλήθεια είναι πολλά περισσότερα από αυτό που γράφεις.

Σε όλα τα παραπάνω η αλήθεια έχει εξαφανιστεί. Πολύ απλά γιατί θίχτηκε ο ιδιοκτήτης και περί ταμπακιέρας ούτε κουβέντα. Η συνέχεια στον από κάτω.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#528584
DAP έγραψε:
pipinos1976 έγραψε:Αφού έχετε δίκιο σε όλα τί να λέμε τώρα; Αριστεροί που εξυπηρετούν συμφέροντα εταιρειών, αλλά παραμένουν πιστοί ιδεολόγοι. Γνωρίζετε τα πάντα, αλλά δεν τα λέτε. Μόνο που τώρα θα είστε μόνοι και θα δούμε τι ψάρια πιάνετε.

Βέβαια το ότι ο δικός σας μιλούσε για loops και illumination είναι μια σαφής ένδειξη γνώσης... Γράψε, λοιπόν, όσο θες. Βλακείες θα γράψετε, σχετικά με το θέμα ΠΟΤΈ.

Γεια σας κορόιδα...


Χαιρε ΚΑΙΣΑΡ τα κοροιδα σε χαιρετουν........

Αν και νομιζω οτι θα ξαναγραψει μιας και το ζητα ο κωλος του το μεγαλειο...Ενας εξυπνος αναμεσα σε κουτους.....


Ένας που δεν σταματά να μαθαίνει ανάμεσα σε αρνητές της γνώσης. Κολλημένους κομματικά. Και μόνον το γεγονός ότι στα βιβλία γράφουν για την αδελφούλα τον Χαράρι και αυτόν έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν σε πολλές απαντήσεις, αλλά επειδή τις γράφω εγώ κάνουν επίθεση λέει πολλά για την αντικειμενικότητα χρηστών και forum.

Ο δικός σου κώλος θα μας πεις τι ζητάει όμως; γιατί βλέπω ότι το τραβάς και μετά θα λένε ότι εγώ σου έκανα επίθεση.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#528586
xenos έγραψε:@πιπινος, γιατί να σου δώσει ο HF εμπιστευτικά χαρτιά της δουλειάς του; Μου λες ένα λόγο; Για να έχεις να παίζεις εσύ; Ρε πάμε καλά; Από εμένα, μόνο γι αυτό, είσαι άκυρος.
Επίσης ακόμα και αν ο hf είναι παντελώς άσχετος στη δουλειά του, ποιοι είμαστε εμείς να τον κρίνουμε και τι μας ενδιαφέρει; :hmmm:
Δλδ συγνώμη, εσύ λες ότι όλοι πάνε να σε βγάλουν τρελό ενώ εσύ προσπαθείς να τους βγάλεις όλους άσχετους.
Και το τελευταίο πόιντ μου. Τι κόλλημα έχεις φάει με τα μπλόκα, τα (νόμιμα;) αντίμετρα, κλπ.; Είναι ιδεολογικό (φάση δεν πληρώνω κουφάλες); Δεν θεωρείς ότι παρανομείς ότι υπερβαίνεις τα όρια; Δεν σε καταλαβαίνω. :hmmm:


Μα δεν φτάσαμε εκεί ποτέ. Δεν ήξερε καν τι ρωτούσα. Τώρα το κατάλαβε, στην τελευταία σελίδα. Το γιατί να τα δώσει μπορώ να στο πω απλά: αν ήθελε θα τα έδινε. Αν δεν ήθελε μπορούσε να το πει. Αντί να πει κάτι από τα δύο όμως, όπως βλέπεις, έκανε ολόκληρο σαματά. Και, φυσικά, αρνείται να μάθει. Εδώ δεν γνωρίζει σε ποιο μήκος κύματος δουλεύουν αυτά που πουλούσε.

Για το δεύτερο. Προστασία του διπλώματος και της τσέπης από αδικίες. Το έχω γράψει πώς ξεκίνησα. Επίσης θεωρώ βλακώδες να με γράφουν στην ευθεία για ταχύτητα και ο άλλος να κυκλοφορεί χωρίς λάστιχα, χωρίς φώτα κτλ. Άσε που με τον ανιχνευτή 15 ετών που έχω δεν γλιτώνω τίποτε. Απλά μαθαίνω ποια κάμερα είναι ενεργή, αφού τη περάσω κιόλας. Αυτό είναι το αποτέλεσμα της εκπαίδευσης προς τον HiFi και αυτός ο λόγος που με ήθελε. Τώρα, όμως, πάνε αυτά. Θα γράφει αυτός και εσείς οι άλλοι, όπως ο γεωπόνος g8777, ως ειδικός επί του θέματος των τηλεπικοινωνιών.

Ευχαριστώ.
Τελευταία επεξεργασία από pipinos1976 και 11 Αύγ 2018, 01:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#528587
diplomat έγραψε:Αυτό έρχεται να κουμπώσει στην γενικότερη ανατριχίλα, ώπα, ντάξ, όχι ανατριχίλα, στο γιουνάνισταν μεγαλώσαμε, ας πω επαναλαμβανόμενη έκπληξη του γεγονότος ότι παλικάρια προσπαθούν να παρανομήσουν σε δημόσιο χώρο, ή αλλιώς στη πλάτη του καθενός άτυχου που θα βρεθεί στην πορεία τους, με μόνο μέλημα να μην τσιμπήσουν προστιμάκι.

Κι όλα αυτά γιατί; Πραγματική απορία ρε παιδί μου. 'Εστω ότι ξεκινάω εγώ με μωτ στα όρια και εσύ με τα αντιραντάρ του όπτιμους πράϊμ στο τουτούνι σου και όσα θες. Θα φτάσεις ας πούμε ένα μισάωρο νωρίτερα. Ε, και; E, KAI; Καλά, για τις χαριτωμενιές περί αλκοόλ και τιμονιού, τα έχω ξαναπεί: κυκλοφορούν ανάμεσά μας. :(


Τηρείς παντού τα όρια; αν όχι κόβεις εκεί που ξέρεις για μπλόκο; Αυτό απάντησέ μου. Γιατί ο δικός μου ανιχνευτής 15 ετών δεν με προστατεύει από τίποτε.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#528588
Zorz έγραψε:
diplomat έγραψε:Κι όλα αυτά γιατί; Πραγματική απορία ρε παιδί μου. 'Εστω ότι ξεκινάω εγώ με μωτ στα όρια και εσύ με τα αντιραντάρ του όπτιμους πράϊμ στο τουτούνι σου και όσα θες. Θα φτάσεις ας πούμε ένα μισάωρο νωρίτερα. Ε, και; E, KAI; Καλά, για τις χαριτωμενιές περί αλκοόλ και τιμονιού, τα έχω ξαναπεί: κυκλοφορούν ανάμεσά μας. :(


Υπενθυμίζω ότι αναφέρεστε σε άτομο που έφτασε σε σημείο να ποστάρει σκαναρισμένες αποδείξεις από τα διόδια του ΠΑΘΕ για να 'αποδείξει' ότι έκανε το Αθήνα-Θεσσαλονίκη σε 3,5 ώρες (ή κάτι τέτοιο), σε φάση Cannonball Run. :inlove:

Εικόνα


...κι όλα αυτά με Astra G. :superman:
...πριν γίνει κλειστός αυτοκινητόδρομος ο Μαλιακός και τα Τέμπη. :superman: :superman:
...δεν θυμάμαι αν είχε κατεβάσει μια νταμιτζάνα κρασί πιο πριν, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα μας το διευκρινήσει τάχιστα. :lol:


Αυτό το γράφεις εσύ που έγραφες πως ήρθες με την μηχανή και ξένες πινακίδες και πήγαινες τάπα;

Δεν σε βλέπω να γράφεις για τον άλλο με την Corolla που έγραψε λίγο πιο κάτω ότι έκανε τον ίδιο χρόνο. Εκεί η Corolla ήταν αμάξι υψηλών προδιαγραφών; για τον rx8_drifter θα πεις τίποτε που πήρε κλήση στην Εγνατία από κάμερα (άρα πήγαινε χαλαρά 150++) μέσα στην νύχτα, όντας κομμάτια από την κούραση, με το Avensis ή τι άλλο έχει; εκεί είναι φυσιολογικό;

Καλά για το θέμα αλκοόλ είναι για γέλια. Συνδυάζοντας καταστάσεις βγάζουμε αυτό που θέλουμε. Με πνευμονία, που είχα στα 6 μου, κάνοντας σεξ στο αμάξι, που έκανα στα 21, πνιγμένος με 2 μπουκάλια ουίσκι στα 35 και με καρδιά στα 75 μου να οδηγήσω με 205 στις στροφές των Τεμπών... απλή προπαγάνδα αριστερής ομάδας.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#528589
g8777 έγραψε:Ανοητε μπαρμπα Γιωργακο, ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ γινεται σε 3,5 ωρες αν η κινηση σου ειναι με σταθερη ταχυτητα, ευθυγραμμη και ομαλη δλδ.

ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΜΑΘΕΣ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ :s_omg


Διπλοματ ησυχασε παιδι μου. :s_empathy

Που να δεις το Αγρινιο-Λευκαδα σε 40 λεπτα με φιατ κουπε τι ωραια γινεται (μωτ 3 Mach)


Απλή προπαγάνδα και πάλι. Αν κάνω report ότι προσπαθείς να με μειώσεις δείχνοντας ότι δεν ξέρω από ταχύτητες το φιλαράκι σου από τα Γιάννενα, ο HiFi, θα λέει ότι κάνεις πλάκα απλά. Εγώ γνωρίζω, όμως, πως πέρα από άσχετος (αλήθεια ο γεωπόνος ξέρει από ταχύτητα; από πότε;) είσαι πολλά πράγματα. Κατ'αρχάς κακοήθης. Μετά προπαγανδιστής με συγκεκριμένη ιδεολογία, τυχαία αριστερή και πάλι. Τρίτον μιλάς για αντικείμενο που δεν κατέχεις προσπαθώντας να εμφανιστεί ως ειδήμων. Τέταρτον έχεις συγκεκριμένο σκοπό και στόχευση εναντίον μου. Αν σε ενδιέφερε τόσο η ασφάλεια θα έγραφες τα ίδια και για τους άλλους που κάνουν χειρότερα (ήδη ανέφερα τον κοιμισμένο rx8_drifter), αλλά μπορώ να δώσω κι άλλα παραδείγματα.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#528592
Νίκος Παππάς έγραψε:
xenos έγραψε: Τι κόλλημα έχεις φάει με τα μπλόκα, τα (νόμιμα;) αντίμετρα, κλπ.; Είναι ιδεολογικό (φάση δεν πληρώνω κουφάλες); Δεν θεωρείς ότι παρανομείς ότι υπερβαίνεις τα όρια; Δεν σε καταλαβαίνω. :hmmm:


Πάνω σε αυτό. Αντί όλοι αυτοί να κρύβονται σαν κοκκοβιοι στο βούρκο βγαίνουν και διεκδικούν την παράνομη χρήση συσκευών.

Δεν έχουν καν τα κότσια να υποστηρίξουν την επιλογή τους να τρέχουν πάνω από τα όρια, να δεχτούν την κλήση που μπορεί να φάνε και προσπαθούν να βρουν τρόπους να την γλυτώσουν.

Το λες και θράσος.

Από το Mi A1.


Αυτό ισχύει και για τους υπόλοιπους όπως ο rx8_drifter, που έφαγε κλήση νυσταγμένος στην Εγνατία ή εκεί δεν μετράει γιατί δεν είχε (λέμε τώρα) ανιχνευτή;

Ισχύει ότι είναι επικίνδυνος και ο παρακάτω;

REALZEUS έγραψε:Φυσικά εξαρτάται από το όχημα.

120 με οποιοδήποτε όταν δεν υπάρχει βιασύνη.
160 με το μικρό όταν υπάρχει βιασύνη.
200 με το μεσαίο όταν υπάρχει βιασύνη.
200+++ με το μεγάλο όταν υπάρχει βιασύνη.


Μήπως το μικρό είναι Ferrari και το μεγάλο πύραυλος; διαφορετικά κάποιο από αυτά, αν θυμάμαι καλά, είναι Focus. Τεράστια διαφορά με το Astra...

Δεν έχω δει πουθενά αλλού να γίνονται τέτοιες επιθέσεις, να λέγονται τέτοια τερατώδη ψέματα και να μαζεύονται ομαδικά για χτυπήματα. Για να μην αναφέρουμε το γεγονός ότι οι επιθέσεις είναι επί προσωπικού. Ο ένας ρωτάει γιατί δεν πήγα σε μια εταιρεία, αφού ξέρω τα συστήματα. Λες και πρέπει να κάνω κάτι γιατί το θέλει αυτός. Ο άλλος ειρωνεύεται την Σχολή που σπούδασα, αλλά ο ο ίδιος είναι εντελώς εκτός αντικειμένου. Και όλα αυτά με συνεργασία, αν όχι ενορχήστρωση, της διαχείρισης/ιδιοκτησίας. Και δεν θα σας πω κορόιδα μετά που χορεύετε στον χορό που σας βάζουν χωρίς να ξέρετε τον λόγο; Αυτό που είπα είναι δεδομένο. Από εδώ και πέρα ας γράψει ο ειδικός για τα μπλόκα, ο g8777, που, ως γεωπόνος, τα γνωρίζει καλύτερα. Ας γράψει ο HiFi, όπως έγραφε τόσο καιρό. Και γιατί να μην κλείσει καλύτερα και η ενότητα, αφού όλοι φωνάζετε πως δεν τα θέλετε; δες πιο πάνω. Όλοι περιττά τα θεωρούν.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#528595 Δεν καταλαβαινω την εκρηξη σου. :hmmm:

Ισως φταιει οτι ειμαι τουβλο απο speedball, εχω να κανω 500 χλμ σε λιγο. :oops:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#528596
pipinos1976 έγραψε:REALZEUS έγραψε:
Φυσικά εξαρτάται από το όχημα.

120 με οποιοδήποτε όταν δεν υπάρχει βιασύνη.
160 με το μικρό όταν υπάρχει βιασύνη.
200 με το μεσαίο όταν υπάρχει βιασύνη.
200+++ με το μεγάλο όταν υπάρχει βιασύνη.


Μήπως το μικρό είναι Ferrari και το μεγάλο πύραυλος; διαφορετικά κάποιο από αυτά, αν θυμάμαι καλά, είναι Focus. Τεράστια διαφορά με το Astra...


Άνθρωπέ (τρόπος του λέγειν), είσαι εντελώς φρενοβλαβής; ΜΕ ΚΟΥΟΥΤΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΚΑΝ; ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΠΟΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΕΨΟΥ ΓΙΑΤΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΚΗ!!!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#528597 Βλεπω οραματα απο τις αμφεταμινες , νομιζω οτι απανταει ο Διας :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy:


test


ΠΗΔΙΕΤΑΙ Η ΦΕΡΑΡΙ :adminpower:




:hmmm:
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#528598
g8777 έγραψε:Δεν καταλαβαινω την εκρηξη σου. :hmmm:

Ισως φταιει οτι ειμαι τουβλο απο speedball, εχω να κανω 500 χλμ σε λιγο. :oops:


Δεν έχω καμία αμφιβολία...
Τελευταία επεξεργασία από pipinos1976 και 11 Αύγ 2018, 03:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά