Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#523325
trident1971 έγραψε:Το youtube στο κινητο μεχρι πριν λιγες μερες ειχε επιλογη "Αποσυνδεση" και τωρα τα μουνια την εχουν αφαιρεσει ή μετακινησει αλλου. Απαξ και συνδεθεις για ενα βιντεο, η μονη επιλογη ειναι να επαναφερεις youtube στο εργοστασιακο. Καμμια ιδεα ?????


Βρεθηκε λυση μεσω subscriptions
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#523946 Ευπειθώς αναφέρω ότι κάποια προβλήματα συνδεσιμότητας Bluetooth που είχε το κινητό με το αμάξι με την 7, έχουν λυθεί στην 8 :thumbsup: Βέβαια ακόμα δεν μπορεί να διαβάσει media information, αλλά μπορεί να φταίει και το imid γι'αυτό
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#524035 Κι εγώ αναφέρω πολύ ευτυχής από το Huawei Honor 9 που πήρα πριν λίγες μέρες. Μπορεί να υστερεί σε σχέση με τα σύγχρονα στο πόσο άδειο χώρο έχει πάνω και κάτω από την οθόνη αλλά το εξαιρετικό του μπλε μεταλλικό χρώμα (15 στρώσεις λέει :dizzy: ) βοηθάει να μην σε νοιάζει.
Μετά τις πρώτες 2-3 μέρες του έβαλα και Nova launcher με τις ίδιες ρυθμίσεις που είχα και έτσι οι όποιες συγκρίσεις είναι άμεσες. Είναι γρήγορο, έχει χώρο μπόλικο το φόρτωσα με ό,τι ήθελα και δεν μασάει, δεν ζεσταίνεται, κρατάει αρκετά, πολύ γρήγορο αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος που λειτουργεί καλά, πήρε και το Android 8 (δεν κατάλαβα και σπουδαίες διαφορές). Έχει και υπέρυθρες (βολικό σε καράβια και αίθουσες αναμονής) είναι και δίκαρτο ίσως χρειαστεί κάποτε. Γενικά έχει πολλές δυνατότητες που όμως λειτουργούν σωστά. Συνολικά πολύ ικανοποιημένος.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#524056
sknipper έγραψε:Κι εγώ αναφέρω πολύ ευτυχής από το Huawei Honor 9 που πήρα πριν λίγες μέρες. Μπορεί να υστερεί σε σχέση με τα σύγχρονα στο πόσο άδειο χώρο έχει πάνω και κάτω από την οθόνη αλλά το εξαιρετικό του μπλε μεταλλικό χρώμα (15 στρώσεις λέει :dizzy: ) βοηθάει να μην σε νοιάζει.

:metalo:
Θα το καταχαρείς. Τα σπάει το μπλε χρώμα, μα είναι μόνο το κερασάκι.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#524158 από μπαταρία τι λέει;
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#524189 Γμτ πως φτιαχνω τα thumbnail των φωτο να ειναι πιο μεγαλα? Κατι πατησαν και τις βλεπω μικρες τις φωτο

.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#524191 Με τα 2 δαχτυλα, ταυτοχρονα, σερνεις προς τα εξω πανω στην οθόνη.
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#524371 Μετά από 5 χρόνια ήρθε η ώρα της αλλαγής συσκευής. Huawei P20 Pro VS Oneplus 6. Ποιο από τα 2; Ζητούμενα: emails, ημερολόγιο με sub σε εξωτερικά cals, ποιότητα κλήσεων, μπαταρία, κάμερα για social (αλλά δεν παίζει να κάθομαι να ρυθμίζω iso κτλ κτλ). Θέλω πάλι μια συσκευή που να βγάζει 5ετία. Τι έχετε να πείτε;
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#524385
saxon_747 έγραψε:Η camera του P20 είναι κορυφαία παντως.

Το έχω δει πως έχει πολύ καλές κριτικές. Όμως δεν νομίζω να ασχοληθώ τόσο με ρυθμίσεις και κλείστρα και φωτισμούς για την σούπερ ντούπερ φωτογραφία στον χαμηλό φωτισμό.
Πιο πολύ με ενδιαφέρει η καλύτερη οθόνη του και η μεγαλύτερη μπαταρία, σε σχέση με το OP6.
Βέβαια έχουν και 150€ διαφορά
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#524405
Jorge_greek έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Η camera του P20 είναι κορυφαία παντως.

Το έχω δει πως έχει πολύ καλές κριτικές. Όμως δεν νομίζω να ασχοληθώ τόσο με ρυθμίσεις και κλείστρα και φωτισμούς για την σούπερ ντούπερ φωτογραφία στον χαμηλό φωτισμό.
Πιο πολύ με ενδιαφέρει η καλύτερη οθόνη του και η μεγαλύτερη μπαταρία, σε σχέση με το OP6.
Βέβαια έχουν και 150€ διαφορά


Και στο auto βγάζει απίστευτες φωτο
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#524434 Όπως λέει και ο Saxon και στο auto να το αφήνεις μόνιμα μια χαρά βγάζει.
Ανάλογα και τι τραβάς το αναγνωρίζει και αλλάζει ρυθμίσεις μόνο του. Υποθέτω βέβαια αυτό θα το κάνουν και άλλα.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#524516
Jorge_greek έγραψε:Θέλω πάλι μια συσκευή που να βγάζει 5ετία. Τι έχετε να πείτε;




Οτι τα πρωτα 2 χρονια θα ναι ολα μελι γαλα και τα επομενα 3 θα ειναι της υπομονης στην καλυτερη των περιπτώσεων.

Αυτο το μοντελο 5ετιας, δεν στεκεται σε καμια τεχνολογικη συσκευη γενικα. Αμα το αντέχετε βεβαια, πάσο :s_no