Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#523869 Από τσουβάλιασμα τι να πεις ....όντως.

Mιλάμε για το λιμενικό που περιπολεί στα σύνορα και συλλαμβάνει ναρκέμπορους και σώζει ζωές προσφύγων.

Να τα πείτε αυτά τα ωραία στο πλήρωμα του ΓΑΥΔΟΣ.

Σαν δεν ντρεπόμαστε λέω εγώ.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#523872 Προχτες μιλαγα με Συριο τουριστα που τωρα μενει και δουλευει Γερμανια και μου ελεγε για το ξυλο που ειχε φαει στη Σαμο απο το λιμενικο οταν ανεβαινε.. Δεν ηταν πολυ παντως.

.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#523873 Otso δεν ισχύει. Τουλάχιστον τώρα και εξ όσων γνωρίζω δλδ, μιας και φίλος μου είναι οδηγός του Αρχηγού του λιμενικού σώματος.
In matter fact ο νυν είναι ο πιο τίμιος που έχει περάσει και έχει φέρει μια τάξη στην λειτουργία του Σώματος. Και του το αναγνωρίζουν αυτό ακόμα και οχτροί του. Νομίζω μάλιστα οτι πήρε και παράταση θητείας σαν αρχηγός κάτι μάλλον ασυνήθιστο. Να συμπληρώσω οτι ο τύπος είναι απο νωρίς πρωί μέχρι αργά μετά τα μεσάνυχτα στο γραφείο του και συνέχεια κάνει ταξίδια ανα την επικράτεια. Και για Θεσ.νίκη που ειπώθηκε, αυτή την στιγμή είναι απο τις χειρότερες "μονάδες" για να βρεθεί κάποιος. Κάτι που δεν ισχύει πχ. λιγάκι παρακάτω στην Κατερίνη.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#523875
elteo έγραψε:Να τα πείτε αυτά τα ωραία στο πλήρωμα του ΓΑΥΔΟΣ.
Σαν δεν ντρεπόμαστε λέω εγώ.


Τον καπετάνιο θα τον είχα ξηλώσει την επόμενη μέρα , όπως έγινε στο επεισόδιο της κανονιοφόρου Αρματωλός.
https://www.cnn.gr/news/ellada/story/12 ... -armatolos

edmond έγραψε: Να συμπληρώσω οτι ο τύπος είναι απο νωρίς πρωί μέχρι αργά μετά τα μεσάνυχτα στο γραφείο του και συνέχεια κάνει ταξίδια ανα την επικράτεια.


Τι να πει κανείς. Είναι κι αυτός ένας τρόπος να συνεχίσεις να ζεις μέσα σε έναν αποτυχημένο γάμο.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#523878
elteo έγραψε:Από τσουβάλιασμα τι να πεις ....όντως.

Mιλάμε για το λιμενικό που περιπολεί στα σύνορα και συλλαμβάνει ναρκέμπορους και σώζει ζωές προσφύγων.

Να τα πείτε αυτά τα ωραία στο πλήρωμα του ΓΑΥΔΟΣ.

Σαν δεν ντρεπόμαστε λέω εγώ.


Εσύ τσουβαλιάζεις όταν νομίζεις ότι όλοι είναι τυπάρες και δεν υπάρχουν εκεί μέσα και κωλοπαίδια, το σχόλιο μου ήταν χιουμοριστικό και αφορούσε αρκετές άσχημες ατομικές συμπεριφορές που έχω ζήσει σαν παλαιός ναυτικός και όχι την υπηρεσία, αλλά δεν θέλησες να το αντιληφθείς, δεν πειράζει, καλή καρδιά.
Άβαταρ μέλους
By otso
#523891
elteo έγραψε:Από τσουβάλιασμα τι να πεις ....όντως.

Mιλάμε για το λιμενικό που περιπολεί στα σύνορα και συλλαμβάνει ναρκέμπορους και σώζει ζωές προσφύγων.

Να τα πείτε αυτά τα ωραία στο πλήρωμα του ΓΑΥΔΟΣ.

Σαν δεν ντρεπόμαστε λέω εγώ.


αν ψαξεις <<διαφθορα λιμενικου σωματος>> θα παθεις την πλακα σου
το πρωτο
Την κορυφή του Λιμενικού αγγίζει η έρευνα για το κύκλωμα δουλεμπόρων http://www.kathimerini.gr/817473/articl ... oylemporwn

Οτιδηποτε λαθραιο μπαινει στην χωρα απο ναρκωτικα μεχρι παπουτσια τους αγγιζει.
Οσο για το γαυδος επρεπε να περασουν στρατοδικειο οι καπετανεοι του γλυκου νερου
και για να μην νομιζεις οτι δεν εχω δει θαλασσα εκτος απο σερφας στα νιατα μου ημουν και Skipper
και εχω δεσει σε λιμανι χωρις μηχανη.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#523921 Τις 2 ωρες περιπου που περιμενα και μεχρι να τελειωσω τη διαδικασια ακουσα απειρες ιστορες τρελλας από τους υπολοιπους εκει, (καμια 15αρια) που περιμεναν στη σειρα τους... Όταν πηγα στον γκισε, μια πολύ ευγενικη λιμενικος και ομορφη όταν πηρε τα χαρτια μου, και εψαξε στον φοριαμο, εκανε μια γκριματσα απελπισίας.... Εκει καταλαβα ετσι απλα ότι δεν θα τελεωνα ευκολα από εκει μεσα. Μου εξηγησε ότι ηταν μονη της για τη συγκεκριμενη δουλεια, (ετσι ηταν οντως) και ότι κάθονται μετα την ωρα που δεχονται κοσμο μεχρι το απόγευμα για να διεκπαιρεωσουν το χαρτομανι… Εχουν ελλειψη προσωπικου και ο κοσμος από την άλλη λογικα εκνευρίζεται. Οι διαδικασιες είναι για 40 χρονια πριν.. και αυτό θα επρεπε ο αρχηγος που ξενυχτάει να το διορθωσει.. κομπιουτερ εχουμε!!! δεν μπορει να σου ζηταει τιμολογεια 30 ετων για να σου συμπληρωσει τον φακελο. Εγω τα εχω αλλοι όμως??

juniorGT ελπιζω να τακτοποίησες την αδεια, γιατι αν είναι ληγμενη πανω από ένα ετος…. θελουν χαρτι από το Ναυπηγειο!!!
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#524159 Δε μου άρεσε το τεστ φρεναρίσματος από το πουθενά πριν λίγο.... Ότι απολάμβανα την επανασύνδεση μου με το C5 , κινούμενος σε δρόμο ενός ρεύματος και δύο λωρίδες με καμία 50 αρια χλμ, κοντά σε φανάρι οπου συνήθως έχει κόσμο να περάσουν τη διάβαση... Νεαρός 20αρης κάνοντας χαζοπειραγματα με φίλο του παραπατάει και πέφτει από το πεζοδρόμιο εμπρός μου.... Αφού δεν καρφώθηκε ο από πίσω πάνω μου πάλι καλά...
Πρόλαβε και ξανά πήδηξε πάνω σχεδόν ότι θα τον ακουμπάγα, κατάφερα και ακινητοποίηθηκα περίπου μισό μέτρο μετά από το σημείο που έπεσε, αν δεν ήταν γρήγορος στο σωσιμο θα τον είχα φάει και μετά καλά ξεμπερδέματα...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#524168 Δε μου αρέσει καθόλου:

[First World Problems]
Φακ. Μάϊ. Λάϊφ. Κάτι που ίδρωνε η μούρη μου, κάτι που τα ψιλοβαρέθηκα, πήρα τα μούσια με τη ψιλή.
Instant regret, ξεπουπουλιασμένο κοτόπουλο η μούρη, με αποκορύφωμα το ασπρουλιάρικο δέρμα κάτω από το μούσι, που δεν είχε δει ήλιο.

Πωωω. Σημειωτέον, ήμουν νηφάλιος και μόνος όταν έγινε το έγκλημα. Ξενέρα. :( :( :(
Η πλάκα είναι το έχω ξαναπάθει, το δις εξαμαρτείν... :( :( :(
[/First World Problems]
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#524177 'Οχι παπατζήδικα. Δεν μου αρέσουν. Κάπως έτσι ήντουσαν:

Εικόνα

Eννοείται με τριμαρισμένους λαιμούς κτλ. Θα έλεγα ότι τα δικά μου αργούν να βγουν σε σχέση με τον ΜΟ.
Από αρχές μαρτίου τα άφηνα για να φτάσουν σε αυτό το μήκος, με κάποια maintenance για να μην ξεφύγουν πολύ.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#524180 Μου άρεσει που μετά την βόλτα στην πλατεία με τον γιο κάτσαμε για σουβλάκι οι δύο μας

< Note >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#524184
Obelix έγραψε:Μου άρεσει που μετά την βόλτα στην πλατεία με τον γιο κάτσαμε για σουβλάκι οι δύο μας

< Note >

:thumbsup:

diplomat έγραψε:Δε μου αρέσει καθόλου:

[First World Problems]
Φακ. Μάϊ. Λάϊφ. Κάτι που ίδρωνε η μούρη μου, κάτι που τα ψιλοβαρέθηκα, πήρα τα μούσια με τη ψιλή.
Instant regret, ξεπουπουλιασμένο κοτόπουλο η μούρη, με αποκορύφωμα το ασπρουλιάρικο δέρμα κάτω από το μούσι, που δεν είχε δει ήλιο.

Πωωω. Σημειωτέον, ήμουν νηφάλιος και μόνος όταν έγινε το έγκλημα. Ξενέρα. :( :( :(
Η πλάκα είναι το έχω ξαναπάθει, το δις εξαμαρτείν... :( :( :(
[/First World Problems]

κάκιστη ιδέα να ξυρίσεις το μούσι, απορώ γιατί καν σου πέρασε από το μυαλό; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#524194 Καλά έκανες. Υγιεινή προσώπου πάνω από όλα. Ξανά : όχι άλλοι ναυαγοί σε θάλασσες και ακτές.