Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Serf
#523354 Η μερμηγκιά πόσο καιρό μετά την εκδήλωση παραμένει μεταδοτική; Μιλάμε για παιδί 1,5 έτους που παίρνει αγωγή και κατά πόσο επιτρέπεται να έρθει σε επαφή με παιδιά σχεδόν ίδιας ηλικίας.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By otso
#523797 τελικα δεν μασησαμε , σιγα το πραμα να σου χωσουν απο το στομα στην κοιλια ενα λαστιχο ποτισματος , στο στρατο σκαβαμε ορυγματα και ημασταν εκ δεξιων και εξ αριστερων της μπετονιερας , δεν ημασταν κουνιστα ναυτακια ουτε μπατζηδες.
Βεβαια οταν ρωτησα τον γιατρο πως το επαθα , μου λεει σε εκνευριζει η οικογενεια σου ; μπα λεω ουτε που τους βλεπω ,τοτε μηπως μπαινεις σε φορουμ με αριστερο παρεακι ; μπιγκο γιατρε το βρηκες λεω , να τους αποφευγεις μου λεει , μα λεω ο μαρκοβαγγος δεν μπορει να κοιμηθει αν δεν απαντησει σε καθε ποστ μη κυβερνητικου υποστηρικτη , τι να κανω;
βαλτον ιγκνορ λιστ μου λεει , ρε τι παθαμε.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#523806
otso έγραψε:, δεν ημασταν κουνιστα ναυτακια .

προσεχε τι λες.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#523836 Otso, τελικα βρηκαν τιποτα?? το εβγαλαν αν βρηκαν??με το καθαρτικο ενταξει?? :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#523838 Αν θυμαμαι καλα, μονο γαστροσκοπηση θα εκανε! :rtfm:
Εκει δεν χρειαζεται καθαρτικο! :lol:
Άβαταρ μέλους
By otso
#523845 Τιποτα παιδια ολα μια χαρα , πλακα κανω .
Και πανω που αναστεναζεις απο ανακουφιση και λες παλι κωλόφαρδος ημουνα , παλι την σκαπουλαρα ,την ωρα που σου λεει ο γιατρος δεν εχεις τιποτα, πεταει και ενα θελω ομως ενα υπερηχογράφημα ανω κοιλίας και βαραει ξανα το ανχος κοκκινο
και η πιεση.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#523934
Y.V έγραψε:Αν θυμαμαι καλα, μονο γαστροσκοπηση θα εκανε! :rtfm:
Εκει δεν χρειαζεται καθαρτικο! :lol:

Ναι σωστα, ομως συνηθως τα κανουν και τα δυο την ιδια ωρα, ωστε να εχεις τη μεθη μια φορα.. Οταν δεν κανεις βεβαια μεθη δεν εχει σημασια.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#523960 Παιδιά για μια μικροεπέμβαση σε ουρολόγο θα επιλέγατε νοσοκομείο ή ιδιώτη γιατρό; Το μόνο δίλημμα προκύπτει από την "ευαισθησία" της περιοχής. Είναι επέμβαση ρουτίνας που δεν χρειάζεται καν νοσηλεία ούτε αποχή από άλλες δραστηριότητες. Το μόνο θέμα είναι το κόστος και ο χρόνος. Στο μεν δημόσιο θα αργήσει παραπάνω και θα κοστίσει περίπου τα μισά χρήματα ενώ στον ιδιώτη θα γίνει άμεσα. Βέβαια δεν επείγει αλλά θέλω να ξεμπερδεύω κιόλας. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#523961 εγώ έκανα με ιδιώτη γιατρό το πουλάκι μου σε δημόσιο νοσοκομείο, γιατί και ο ίδιος μου είπε ότι αν πάμε εκεί που συνεργάζεται ιδιωτικά θα με γδύσουν χωρίς ιδιωτική ασφάλεια

οπότε ο,τι πήρε αυτός.. και πήγα κυανό σταυρό με ταμείο έδωσα κάτι ψιλά συμμετοχή εκεί , μπήκα βγήκα και τέλος

για κάποιο λόγο δεν περίμενα, αρχικά δηλαδή μόλις του είπα το οκ (γιατί φοβόμουν) μου είπε κάτσε να δω πότε έχω κενό να μπεις και καπάκια με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει αυριο

μάλιστα είχε πλάκα η ιστορία γιατί εγώ φοβόμουν, αλλά η γυναίκα μου έβαζε χέρι, οπότε με παίρνει εκείνο το πρωί στη δουλειά και μου λέει τι θα γίνει θα πας αγόρι μου να εγχειριστείς; :rant:

και την επόμενη φορά που την πήρα της λέω αύριο! τι αύριο μου λέει :dizzy: (εκεί κόλωσε αυτή)

επέμβαση θες, επέμβαση θα έχεις :rtfm:

και μετά της έκανε δούλεμα ο γιατρός μόλις βγήκαμε από το χειρουργείο "για σένα δουλεύουμε" :lol: χαβαλές ο ντόκτορ
Άβαταρ μέλους
By theo13
#523965
QsisVTS έγραψε:εγώ έκανα με ιδιώτη γιατρό το πουλάκι μου σε δημόσιο νοσοκομείο, γιατί και ο ίδιος μου είπε ότι αν πάμε εκεί που συνεργάζεται ιδιωτικά θα με γδύσουν χωρίς ιδιωτική ασφάλεια

οπότε ο,τι πήρε αυτός.. και πήγα κυανό σταυρό με ταμείο έδωσα κάτι ψιλά συμμετοχή εκεί , μπήκα βγήκα και τέλος

για κάποιο λόγο δεν περίμενα, αρχικά δηλαδή μόλις του είπα το οκ (γιατί φοβόμουν) μου είπε κάτσε να δω πότε έχω κενό να μπεις και καπάκια με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει αυριο

μάλιστα είχε πλάκα η ιστορία γιατί εγώ φοβόμουν, αλλά η γυναίκα μου έβαζε χέρι, οπότε με παίρνει εκείνο το πρωί στη δουλειά και μου λέει τι θα γίνει θα πας αγόρι μου να εγχειριστείς; :rant:

και την επόμενη φορά που την πήρα της λέω αύριο! τι αύριο μου λέει :dizzy: (εκεί κόλωσε αυτή)

επέμβαση θες, επέμβαση θα έχεις :rtfm:

και μετά της έκανε δούλεμα ο γιατρός μόλις βγήκαμε από το χειρουργείο "για σένα δουλεύουμε" :lol: χαβαλές ο ντόκτορ


Nαι δε μιλάω για τρελό κόστος. Μιλάμε για 250 ευρώ ο ιδιώτης και περίπου 100 στο δημόσιο
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#523966 ε οκ κλάιν τότε, πήγαινε όσο πιο αρχοντικά μπορείς.. χαλινός είναι η φάση;