Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#520766 Φίλε otso ευχαριστώ πολύ. Τα παπούτσια αυτά θα πατήσουν μόνο παρκέ, οπότε δεν παίζει να φορεθούν σε βόλτα. Όταν κυκλοφορώ με βερμούδες και φόρμες έξω, έχω άλλα αθλητικά :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By otso
#520769
Y.V έγραψε:Ποια ειναι τα αγνα χρονια;
Γιατι στα δικα μου τουλαχιστον στο γυμνασιο (εξαταξιο) δεν υπηρχε περιπτωση να κυκλοφορησεις με αθλητικα ή φορμες στον δρομο.
Ειχαμε γυμναστικη, μεταφεραμε σε σακιδιο τα αθλητικα παπουτσια και την φορμα, αλλαζαμε, καναμε γυμναστικη, ξανααλλαζαμε και καναμε τα υπολοιπα μαθηματα ή επιστρεφαμε σπιτι. :s_dunno


Ελα ρε συ δεν λεω στο γυμνασιο αλλά μετα αμα επαιζες μπαλα η μπασκετ πηγαινες σπιτι να ξανααλαξεις ; με τα ιδια δεν ησουνα ως το βραδυ; βεβαια τωρα που το λες τελος δημοτικου και πρωτες ταξεις γυμνασιου παιρναμε και τα παπουτσια σε σακουλα για μπαλα , το να φοραμε ολη μερα αθλητικα εγινε μοδα με τις μπλουζες και φορμες της adidaς με τις 3 ριγες και τα
stan smith .

Dodger έγραψε:Φίλε otso ευχαριστώ πολύ. Τα παπούτσια αυτά θα πατήσουν μόνο παρκέ, οπότε δεν παίζει να φορεθούν σε βόλτα. Όταν κυκλοφορώ με βερμούδες και φόρμες έξω, έχω άλλα αθλητικά :iconcool:


μαλλον εισαι ενας μικρος γκεακος- στεφαν; ποσα αθλητικα εχεις ; στο σκαψιμο τι φορας;
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#520833 Αθλητικά πλέον έχω 4 ζευγάρια, τα οποία τα χρησιμοποιώ όλα (ποδήλατο, τρέξιμο, περπάτημα καθημερινό και πλέον -πάλι- μπάσκετ). Τα παλιά αθλητικά έχουν πάει στο εξοχικό. Στο σκάψιμο τα αθλητικά τα παλιά, αν έχει λάσπες ή χόρτα μεγάλα, γαλότσες.

Με τα sportex :metalo: από μικρός είχα θέματα. Δημοτικό-γυμνάσιο είχα περισσότερες φόρμες από τζην. Με μια μπάλα του μπάσκετ με θυμάμαι.
Άβαταρ μέλους
By dexter
#523692 Καλησπέρα στην παρέα. Βρήκα σήμερα προσφορά κ αγόρασα τα asics nimbus 20 σε τιμή -50%. Ασχολούμαι με ποδόσφαιρο κ τρεξιμο κυρίως ταρτάν (4-5 χλμ) κ άσφαλτο (3-4 χλμ) για 2-3 φορές την εβδομάδα. Κατά το παρελθόν έχω χρησιμοποιήσει asics kayano, volt 32, patriot, noosa . Έχεις κάνεις άποψη για τα nimbus . Κατά τη δοκιμή διαπιστωσα πολύ μαλακό πέλμα κ καλό κράτημα στο πόδι.
ΥΓ στο ποδόσφαιρο εννοείται μόνο adidas copa!

< 5 >
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#523716 Kayano και nimbus είναι κορυφή αλλά είναι για διαφορετικούς τύπους πέλματος οπότε θεωρητικά ένα απ'τα δύο δεν σου ταιριάζει τόσο.
Άβαταρ μέλους
By dexter
#523833
Γιώργης έγραψε:Kayano και nimbus είναι κορυφή αλλά είναι για διαφορετικούς τύπους πέλματος οπότε θεωρητικά ένα απ'τα δύο δεν σου ταιριάζει τόσο.
Η ενίσχυση της καμάρας στα kayano νομίζω ότι έχει βελτιωθεί σε σχέση με παλιότερα κ δεν είναι ενοχλητική. Τα δοκίμασα κ αυτά, αλλά στα nimbus με τράβηξε πλην του πατήματος -ανεσης κ η τιμή τους.

< 5 >
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#523947 πως σκατα διορθωνουμε ενα καλοκαιρινο πεδιλο που χτυπαει στο πισω δεσιμο + στο σημειο των δαχτυλων?
ειπα πως θα βολευτω αρχικα με ενα χανζαπλαστ στη φτερνα αλλα συχνα φευγει απ' την τριβη και αϊντε παλι στα ιδια..

ανοιγει μηπως με καποιο τροπο στα τσαγκαραδικα, οπως τα παπουτσια?
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#524021
dexter έγραψε:
Γιώργης έγραψε:Kayano και nimbus είναι κορυφή αλλά είναι για διαφορετικούς τύπους πέλματος οπότε θεωρητικά ένα απ'τα δύο δεν σου ταιριάζει τόσο.
Η ενίσχυση της καμάρας στα kayano νομίζω ότι έχει βελτιωθεί σε σχέση με παλιότερα κ δεν είναι ενοχλητική. Τα δοκίμασα κ αυτά, αλλά στα nimbus με τράβηξε πλην του πατήματος -ανεσης κ η τιμή τους.

< 5 >


Αν πατάς προς τα μέσα έστω και λίγο τότε είσαι για kayano!αν έχεις κανονικό πάτημα πας για nimbus..δες το αυτο Αν τρέχεις γιατί μπορει να σου δημιουργήσει θέμα..


< >
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#524673
egobrain έγραψε:πως σκατα διορθωνουμε ενα καλοκαιρινο πεδιλο που χτυπαει στο πισω δεσιμο + στο σημειο των δαχτυλων?
ειπα πως θα βολευτω αρχικα με ενα χανζαπλαστ στη φτερνα αλλα συχνα φευγει απ' την τριβη και αϊντε παλι στα ιδια..

ανοιγει μηπως με καποιο τροπο στα τσαγκαραδικα, οπως τα παπουτσια?


Σε παλιοτερες εποχες σε τυπου Timberland επεφταν μερικες σφυριες στο επιμαχο σημειο που ενοχλουσε και λειαινοταν το δερμα και σταματουσε να ενοχλει. Αν αυτο δεν παιζει, απλα λιγο αντριλικι και αυθυποβολη (ειμαι κομμαντο δεν ποναω) και ο οργανισμος σου θα φροντισει να το ξεπερασει.

Επισης το χανζαπλαστ οχι στη φτερνα αλλα βαλτο στο παπουτσι. Καλη δουλεια κανει και το σελοτειπ γιατι ειναι λειο ή η μονωτικη. Αν τη βαλεις στρατηγικα και εχει πχ.μαυρο χρωμα κανεις δεν θα το καταλαβει
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#524685 Δεν τα λες και ακριβώς αθλητικά, αλλά έχει ιδέα κανένας αν τα καινούργια all star (αυτά με τον πάτο από την nike) βγαίνουν σε ολόμαυρο μποτακι?
Αν ναι ο κωδικός από την Converse, ποιος είναι;
Από skroutzομαγαζα δεν βρήκα κάτι και θέλω να σιγουρευτώ για τον κωδικό πριν μπω σε διαδικασία από Amazon ή eBay

< A1 >
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#525400 Chuck Taylor All Star II Mono Hi - 151221

Lunarlon λέγεται ο πάτος, για να ξέρεις όμως, ενώ η :inlove: ορκίζεται σε αυτά (εκ των έσω, εκ του σύνεγγυς και εκ των ενόντων), εγώ δεν έχω εντυπωσιαστεί τόσο.

Μπορείς να τα βρεις και από ολλανδικά sneakerάδικα, αν δυσκολευτείς από τα amazon/ebay.