Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#521916
Y.V έγραψε:Εμενα το pin ξεκλειδωματος ( δηλαδη οχι μονο το pin της sim) το ζηταει μονο οταν κανω επανεκκινηση.
Το θεμα ειναι οτι δεν θυμαμαι αν το ζητουσε ετσι και στο 7 :lol:


Για το pin ξεκλειδωματος λέω ... Όχι το pin της sim.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#521919
elteo έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Μετά το update στην 8 μερικές φορές στο ξεκλείδωμα δεν δέχεται το αποτύπωμα, ζητάει pin. Bug or feature?


Στο δικό μου lg g6 το κάνει αυτό αλλά γράφει στην οθόνη ότι αν έχω ως εναλλακτικό κλείδωμα το pin μετά από 72 ώρες θα ζητάει για λόγους ασφαλείας το pin. Aν βάλω pattern αντί pin δεν ζητάει. Στην 7 δεν το έκανε. Μόνο στην 8.
Ναι αυτό. Για να μη ξεχνάς το pin το έκαναν
Άβαταρ μέλους
By elteo
#522070 Τώρα τελευταία ένα Lenovo tablet 10inch με ανάλυση 1920 Χ 1200 έχει αρχίσει και λαγκάρει στα υψηλής ανάλυσης βίντεο του youtube. Δηλ σε ένα 1080 θα παίξει αλλά στο 1080 με 50 ή 60 fps πηγαίνει σε slow motion ενώ ο ήχος ρολαρει κανονικά. Καμία φορά και σε 720/60 λαγκάρει. Πριν τα έπαιζε νεράκι. Τι μπορεί να φταίει; :hmmm:

Αυτό έχω:

https://www.computeruniverse.net/en/pro ... escription
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#522071 σε πιο αδύναμους επεξεργαστές το έχω ξαναδεί να υπάρχει πρόβλημα με τα 60fps, τελευταία φορά το είχα δει στο nexus 7 μου (2013), το οποίο γενικά πήγαινε σφαίρα, αλλά τα 60fps ποτέ δεν τα κατάφερε

σε μετέπειτα συσκευές δεν είχα ποτέ το ίδιο θέμα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#522072 Μα αυτό μου έκανε εντύπωση. Πριν τα έπαιζε χαλαρά. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών αλλά τίποτα. Να φταίει η ζέστη;
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#522309 Η μάνα μου παλεύει με ένα galaxy fame ( https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_f ... 0-5279.php ) που έχει αρχίσει να πνεει τα λοισθια και θέλω να της το αλλάξω. Χρηση: τηλέφωνα - SMS - Viber (αυστηρά) , και αντί στο τσακίρ κέφι (1-2 φορές το καλοκαίρι) να κάνει ένα hot-spot για το laptop.

Της είχε πάρει ένα lenovo ο πατέρας μου πέρσι αλλά δεν το πιάνει γιατί προτιμά το μικρότερο σε μέγεθος galaxy οπότε ο περιορισμός μας είναι αυστηρά μέχρι 12cm μήκος.

Έχουμε κάτι υπόψη ή να πιάσω να τη σειρά τα sub-€100 να βλέπω ένα ένα;

Η άλλη επιλογή είναι να βγει το iPhone SE2, να πάρει αυτό ο πατέρας μου και να της πασάρει το SE του.

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#522760 To ηρωικό μου LG G3 ξεψυχάει. Βασικά εδώ και λίγες ώρες μου εξηγεί ότι πεθαίνει. Η οθόνη δεν πολυανάβει και όταν μια φορά στο τόσο ανάψει το κάνει για λίγα μόνο δευτερόλεπτα και μετά είτε αναβοσβήνει με ή χωρίς οριζόντες λωρίδες με ομαλά όρια είτε απλά χαμηλώνει σταδιακά ένταση μέχρι πλήρους μαυρίλας.
Δεν συζητάω για επισκευή αλλά για αγορά νέου. Ο βασικός περιορισμός είναι το μέγιστο ύψος, τo G3 στα 14,6εκμ συν τη θήκη του ήταν στο όριό μου, οθόνη 5-5,5 μάλλον 5-5,2 το βλέπω, αξιόπιστο και βέβαια φτηνό (ως 200-220 ευρώ/λίρες). Τουλάχιστον 3GB RAM και τουλάχιστον 32 χώρο συν κάρτα μνήμης, 1080 ανάλυση και να βγάζει εύκολα μια μέρα.
Να πάω για κανένα Samsung A5 2017 ή να κοιτάξω για Huawei (και ποιο, χαμός γίνεται honor 9/9lite ή P10) ή Xiaomi (αν και νομίζω ότι το έχουν γυρίσει σε πολύ μεγάλες διαστάσεις). Ή κάτι άλλο, τι προτείνετε;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#522857
sknipper έγραψε:To ηρωικό μου LG G3 ξεψυχάει. Βασικά εδώ και λίγες ώρες μου εξηγεί ότι πεθαίνει. Η οθόνη δεν πολυανάβει και όταν μια φορά στο τόσο ανάψει το κάνει για λίγα μόνο δευτερόλεπτα και μετά είτε αναβοσβήνει με ή χωρίς οριζόντες λωρίδες με ομαλά όρια είτε απλά χαμηλώνει σταδιακά ένταση μέχρι πλήρους μαυρίλας.
Δεν συζητάω για επισκευή αλλά για αγορά νέου. Ο βασικός περιορισμός είναι το μέγιστο ύψος, τo G3 στα 14,6εκμ συν τη θήκη του ήταν στο όριό μου, οθόνη 5-5,5 μάλλον 5-5,2 το βλέπω, αξιόπιστο και βέβαια φτηνό (ως 200-220 ευρώ/λίρες). Τουλάχιστον 3GB RAM και τουλάχιστον 32 χώρο συν κάρτα μνήμης, 1080 ανάλυση και να βγάζει εύκολα μια μέρα.
Να πάω για κανένα Samsung A5 2017 ή να κοιτάξω για Huawei (και ποιο, χαμός γίνεται honor 9/9lite ή P10) ή Xiaomi (αν και νομίζω ότι το έχουν γυρίσει σε πολύ μεγάλες διαστάσεις). Ή κάτι άλλο, τι προτείνετε;

Huawei P10 lite θα επέλεγα εγώ, τα Honor και P10 μου θυμίζουν πολύ αντιγραφή Samsung.
https://www.skroutz.gr/s/11222349/Huawe ... -32GB.html
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#522899 Ναι αλλά η κάμερα του Honor 9 και P10-σκέτο τα σπάει. Ακόμα και του δικού μου Honor-8 καλύτερη είναι από το P10-lite.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#522901 Ισχύει. Αν η κάμερα είναι απόλυτη προτεραιότητα, τότε πολύ καλύτερο το Honor.
Σε κάθε περίπτωση πάντως, προτιμώ Huawei από την Samsung.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#523002 Καλά λόγια είπατε, καλό πακέτο φαίνεται, καλές κριτικές έχει οπότε ανέβασα λιγάκι το κονδύλι και μόλις πήρα honor 9, το περιμένω αυθημερόν, 6-10 το βράδυ λέει η amazon. Ευχαριστώ, εντυπώσεις από αύριο.
Έχει βγει honor 10 αρκετά ακριβότερο και για αυτό το 9 έχει καλή τιμή.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#523320 Το youtube στο κινητο μεχρι πριν λιγες μερες ειχε επιλογη "Αποσυνδεση" και τωρα τα μουνια την εχουν αφαιρεσει ή μετακινησει αλλου. Απαξ και συνδεθεις για ενα βιντεο, η μονη επιλογη ειναι να επαναφερεις youtube στο εργοστασιακο. Καμμια ιδεα ?????