Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#518545
Zorz έγραψε:No mercy. Πίσσα και πούπουλα. :twisted:

+oo
Είναι πρωτοφανής η ασυδοσία που επικρατεί στους δρόμους. Δεν είναι λίγες οι φορές που κοιτάς γύρω σου και βλέπεις 2 και 3 παράνομες συμπεριφορές να συμβαίνουν ταυτόχρονα.
Πριν λίγο στον Πειραιά. Σταματημένος δεύτερος στο φανάρι, στη μεσαία λωρίδα, σε κάθετο της Πειραιώς. Η μπροστινή μου να μιλάει στο κινητό, με καταχτυπημένο και παραμελημένο αυτοκίνητο (κάπνιζε το κακόμοιρο), χωρίς ζώνη τόσο αυτή όσο και το παιδί στο πίσω (περιέργως) κάθισμα. Την ίδια στιγμή περνάνε δίπλα της ακράνωτα πιτσιρίκια πάνω σε πειραγμένα θορυβώδη παπάκια. Το ένα διασχίζει με κόκκινο την Πειραιώς. Ανάβει πράσινο και φεύγει η γυναίκα από τη μεσαία να πάει αριστερά (ενώ όφειλε να πάει ευθεία). Ο εκ δεξιών μου μπαίνει μπροστά μου να πάει κι αυτός αριστερά. Φρενάρουν και οι δύο απότομα επειδή ο πρώτος στην αριστερή ήθελε να πάει ευθεία. Κόρνες, βρισιές, χαζογκαζιές, τσαμπουκάδες, μπάχαλο.
Σουρεάλ καταστάσεις.... Ινδία και βάλε...
Έχουμε ήλιο και θάλασσα όμως.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#518548 Μου την έκατσαν 3 ζηταδες με την μοτοσυκλέτα.

50 ευρώ για πίσω λάστιχο επειδή είχε φτάσει στον δείκτη φθοράς. Καθαρά εισπρακτική κλήση αλλά δεν γαμεις.

< >
Άβαταρ μέλους
By xenos
#518551
dimik έγραψε:Μου την έκατσαν 3 ζηταδες με την μοτοσυκλέτα.

50 ευρώ για πίσω λάστιχο επειδή είχε φτάσει στον δείκτη φθοράς. Καθαρά εισπρακτική κλήση αλλά δεν γαμεις.

< >


E 1η φορά το ακούω αυτό! :lol:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#518554 WTF ?!?!?!!?!? :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy:

Μια φωτο απο τη μηχανη για να εχουμε μια γενικη εικονα ή/και του πισω ελαστικου;;;


Πρεπει να εισαι ΠΟΛΥ "καμπανοφατσα" εκεινη τη στιγμη για να σε γραψουν για κατι τετοιο. :omg:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#518556 Γιατί εισπρακτική; Αν είχε όντως φτάσει στον δείκτη δεν βλέπω κάτι κακό.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#518560 Πρωτη φορα ακουω να προβλεπεται κληση επειδη ενα λαστιχο εφτασε τον δεικτη! :dizzy:
Αλλο τον ειχε φτασει και αλλο τον ειχε περασει χωρις να αλλαχτει!
Εκτος κι αν πραγματικα τον ειχε περασει!
Άβαταρ μέλους
By mirage
#518562 Αυστηρή η Κυπριακή τροχαία λοιπόν.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#518591 Το λάστιχο είχε ακόμα χάραξη, σαφώς λίγη ακόμα στο κέντρο με τον δείκτη φθοράς να έχει αρχίσει να φαγωνεται και αρκετή στα πλάγια μιας και δεν έκανα πολλά στριφτερα χλμ με αυτό το σετ.

Ο τύπος νόμισε όταν με σταμάτησε ότι κλασικά δεν θα έχω ούτε άδειες ούτε ασφάλειες ούτε τίποτα αλλά επειδή έτρωγε το ένα άκυρο μετά το άλλο άρχισε τις βόλτες γύρω από την μοτοσυκλέτα για να βρει κάτι, ε βρήκε το πίσω λάστιχο το οποίο ήταν και M7RR, αρκετά σπορ ώστε να κρατάει ακόμα και χωρίς χάραξη.

Φώτο δεν έχω, την πήγα κατευθείαν για αλλαγή ελαστικών και service.



< >
Άβαταρ μέλους
By glf
#518594 Ελα ρε!! Και μένα πολύ υπερβολικό μου φαίνεται.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#518629
dimik έγραψε:Μου την έκατσαν 3 ζηταδες με την μοτοσυκλέτα.

50 ευρώ για πίσω λάστιχο επειδή είχε φτάσει στον δείκτη φθοράς. Καθαρά εισπρακτική κλήση αλλά δεν γαμεις.

< >

1,6 χιλιοστα ειναι το οριο της τροχαιας.
Το μετρησαν;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#518630 Οι δεικτες ειναι στο 1.6mm. Ειχαν φθαρεί, αρα κατω απο 1.6mm.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#518633 Δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στην Τροχαία της Κύπρου και την Ελληνική (που πρακτικά δεν υφίσταται). Συμφοιτητής μου Κύπριος, όταν κατέβηκε Πάσχα για διακοπές τον σταμάτησαν 3 φορές για έλεγχο και την μία τον έγραψαν. Όλα αυτά μέσα σε 15 ημέρες.

Εμένα τόσες φορές με έχουν σταματήσει από τότε που πήρα το δίπλωμα...
Άβαταρ μέλους
By glf
#518644 Ρε σεις εγώ μια βδομάδα κάτω και δεν είδα ούτε μπλόκο.
Και γύρισα όλες τις πόλεις, καθε μέρα με το αυτοκινητο βόλτες.
Και αυτοκινητόδρομο στη δεξιά λωρίδα γκουχου γκουχου.