Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#511702 Ρε... πλάκα με κάνετε;;; Μ3 Ε30 Evo1 απείραχτη, απολύτως original, σε κατάσταση βιτρίνας;;; Αυτή είναι η τιμή του.

ΟΚ, προφανώς το κοινό του συγκεκριμένου αυτοκινήτου είναι πολύ περιορισμένο, αλλά η τιμή (ΑΝ όλα είναι όπως τα λέει) είναι λογική.

Αντίστοιχα, κάτι original Integrale παίζουν στα 100Κ ή κάπου εκεί...

Αυτά τα αυτοκίνητα είναι ιδιαίτερα και δεν ακολουθούν τους κανόνες στους οποίους είμαστε μαθημένοι. :s_wink
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#512296
ecoj έγραψε:https://www.car.gr/13191453-moretti-moretti-125-vercione-2-mk2

Μήπως ζητάει πάρα πολλά? Εντάξει όσο μοναδικό και να είναι μου φαίνεται υπερβολική η τιμή του!
Αν ισχύει ότι είναι μοναδικό δεν νομίζω ότι κανείς μπορεί να υπολογίσει την τιμή του. Ο μόνος ρεαλιστικός τρόπος θα ήταν σε δημοπρασία στο εξωτερικό σε μεγάλο οίκο. Πάντως ακόμη και μοναδικό και με την συζητήσιμη σύνδεση με την Σοραγια, για ένα 1600 σπέσιαλ που βασίζεται πιθανότατα σε Φιατ,χωρίς αγωνιστικό pedigree το ένα μυριο είναι πάρα πολλά λεφτά

< >
Άβαταρ μέλους
By xenos
#512379 Απο ορθογραφια...
ΕικόναΕικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Govus
#512383
belgarion έγραψε:
ecoj έγραψε:https://www.car.gr/13191453-moretti-moretti-125-vercione-2-mk2

Μήπως ζητάει πάρα πολλά? Εντάξει όσο μοναδικό και να είναι μου φαίνεται υπερβολική η τιμή του!
Αν ισχύει ότι είναι μοναδικό δεν νομίζω ότι κανείς μπορεί να υπολογίσει την τιμή του. Ο μόνος ρεαλιστικός τρόπος θα ήταν σε δημοπρασία στο εξωτερικό σε μεγάλο οίκο. Πάντως ακόμη και μοναδικό και με την συζητήσιμη σύνδεση με την Σοραγια, για ένα 1600 σπέσιαλ που βασίζεται πιθανότατα σε Φιατ,χωρίς αγωνιστικό pedigree το ένα μυριο είναι πάρα πολλά λεφτά

< >


Το αυτοκίνητο είναι αυτό και η "σπανιότητά" του έγκειται στο ότι βασίζεται στο 125 (γιατί κατά τ' άλλα μιλάμε εξωτερικά για ένα Moretti 128) :roll: ...

They confirmed some elements about the Moretti 125. The Belgian importer indeed did ask for a more powerfull version of the 128 , wich was quite successfull in Belgium in 1970. So they used the pannels of the 128 coupé on a 125 frame, and so came this car. They said the production has been 4 or 5 pieces. They were surprised to hear about one in Greece now, but Mr Brawand remember about a customer in Greece, so they have sold some Morettis there.