Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#511585 αν συνεχίσω να κάνω αυτό που κάνω τώρα (και που δε με ενοχλεί ιδιαίτερα) θα συνεχίσω να χάνω

αλλά επειδή θέλω να είμαι λίγο μπουλούκος θα χάσω μέχρι εκεί που με παίρνει.. θα μου πεις τι θα κάνεις θα φας με το ζόρι ένα αρνί για να μη χάσεις, ενω είσαι οκ και δεν πεινάς ούτε στερείσαι;

εκεί θα το επανεξετάσω το τι θα κάνω.. δεν μπορώ να το σκεφτώ, προς το παρόν έκοψα τις υπερβολές και χάνω (και από ότι βλέπω χάνω περισσότερο κοιλίτσα παρά μυες, πλέον έχω αρχίσει υποχρεωτική ζώνη σε όλα μου τα παντελόνια από κει που ξεκούμπωνα κουμπιά.. )

γενικά πάντως ισχύει αυτό που ήξερα για τον εαυτό μου (και με έπρηξαν να εξεταστώ για να δούμε και διάφορους άλλους νοσογόνους παράγοντες και κάτι κληρονομικά που παίζουν με θηροειδή) ότι ήμουν παχύς επειδή τρώω υπερβολικά, για αυτό και είχα και σταθερό βάρος για πολλά χρόνια, δεν μπορούσα να φάω παραπάνω και αν δεν τρώω αδυνατίζω

θα δούμε όμως, σε ένα 5μηνο θα τα πω και με ενδοκρινολόγο για πιο αναλυτικά γιατί λόγω κληρονομικότητας ( ή άγχους, που με βαράει στη κληρονομικότητα; :s_dunno ) πρέπει να παρακολουθώ συγκεκριμένα πράγματα

αν και ώρες ώρες νομίζω ότι αγχώνομαι άδικα με αυτές τις πίπες, ο παππούς μου πήγε 94 ετών και έμαθε ότι είχει θηροειδή στα 80φευγα του και κλάιν.. εγώ είμαι από αυτούς στην οικογένεια που το κοιτάνε από νέοι (γιατί άλλοι το έψαξαν μετά τα 50 )
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#511620 Κάνε και ένα τεστ δυσανεξίας κ τσέκαρε κ τον θυροειδή, έτσι για την αλλαγή :s_howdy

ΥΓ νομίζω TSH πρέπει να είναι στις αιματολογικές
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#511664 Έχω τσεκαρει και αντισώματα και Τ3/4 και υπέρηχο έκανα ακόμα.
Ακόμα δεν έχω κάτι, αλλά είναι πιθανό να αποκτήσω

(Συγγνώμη για την ορθογραφία)
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#511688
QsisVTS έγραψε:αν συνεχίσω να κάνω αυτό που κάνω τώρα (και που δε με ενοχλεί ιδιαίτερα) θα συνεχίσω να χάνω

αλλά επειδή θέλω να είμαι λίγο μπουλούκος θα χάσω μέχρι εκεί που με παίρνει.. θα μου πεις τι θα κάνεις θα φας με το ζόρι ένα αρνί για να μη χάσεις, ενω είσαι οκ και δεν πεινάς ούτε στερείσαι;

εκεί θα το επανεξετάσω το τι θα κάνω.. δεν μπορώ να το σκεφτώ, προς το παρόν έκοψα τις υπερβολές και χάνω (και από ότι βλέπω χάνω περισσότερο κοιλίτσα παρά μυες, πλέον έχω αρχίσει υποχρεωτική ζώνη σε όλα μου τα παντελόνια από κει που ξεκούμπωνα κουμπιά.. )

γενικά πάντως ισχύει αυτό που ήξερα για τον εαυτό μου (και με έπρηξαν να εξεταστώ για να δούμε και διάφορους άλλους νοσογόνους παράγοντες και κάτι κληρονομικά που παίζουν με θηροειδή) ότι ήμουν παχύς επειδή τρώω υπερβολικά, για αυτό και είχα και σταθερό βάρος για πολλά χρόνια, δεν μπορούσα να φάω παραπάνω και αν δεν τρώω αδυνατίζω

θα δούμε όμως, σε ένα 5μηνο θα τα πω και με ενδοκρινολόγο για πιο αναλυτικά γιατί λόγω κληρονομικότητας ( ή άγχους, που με βαράει στη κληρονομικότητα; :s_dunno ) πρέπει να παρακολουθώ συγκεκριμένα πράγματα

αν και ώρες ώρες νομίζω ότι αγχώνομαι άδικα με αυτές τις πίπες, ο παππούς μου πήγε 94 ετών και έμαθε ότι είχει θηροειδή στα 80φευγα του και κλάιν.. εγώ είμαι από αυτούς στην οικογένεια που το κοιτάνε από νέοι (γιατί άλλοι το έψαξαν μετά τα 50 )



:lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#511721 Πολύ ενδιαφέρουσα σειρά με βίντεο







Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#512935 Το έβλεπα χθες. Πραγματικά εντυπωσιακό. Το πιο εντυπωσιακό βέβαια είναι πως γίνεται όλοι αυτοί με τις στρατιές ειδικών να τους ακολουθούν, έχουν αφήσει τα ποδάρια τους στην τύχη. Πχ οι ποδοσφαιριστές είναι οι καλύτεροι πελάτες των πεντικιουρίστ. Αυτοί το χουν αφήσει στην τύχη.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#512937 οι γιατροί και όλη η στρατιά που λες, μάλλον φροντίζουν να μπορείς να αποδίδεις μέχρι τα 30κατι και μετά ας μείνεις κουτσός κλάιν
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#512951 Ο γιατρός δε μπορεί να κάνει πολλά στην περίπτωση αυτή...
Τί να κάνεις δλδ. Το πολύ πολύ να του συστήσει έναν νάρθηκα για τον βλαισό μέγα δάκτυλο το βράδυ. Να του συστήσει χειρουργείο που θα τον αφήσει ενάμιση μήνα εκτός τουλάχιστον κ μετά πάλι από την αρχή προπόνηση δε θα το θέλει ούτε ο ίδιος ο παίχτης.

Οι υπερκείμενοι δάκτυλοι είναι επίσης δύσκολο έως αδύνατον να αντιμετωπιστούν χωρίς χειρουργεία.




< >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#514161 Μιας και έχω αρχίσει και χάνω πλέον τι συμβουλές υπάρχουν ώστε να μειώσω την απώλεια μυϊκής μάζας στο ελάχιστο?
Να ξεκινήσω κάποια γυμναστική? Να προσθέσω κάτι στη διατροφή?
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#514162 δε γίνεται να μη χάσεις μυική μάζα αν πας να χάσεις βάρος

κάνε γυμναστική και τρώγε κανονικά όχι υπερβολικά και όχι σαβούρες, δε μπορείς να κάνεις κάτι το μαγικό εδώ που τα λέμε :hmmm:

μην κολλήσεις πάντως με τα πρωτεϊνικά τα περίεργα, τα πάντα τρως, απλά τις μέρες που θα γυμναστείς τρώγε το κρέας ή ψάρι σου και τις μέρες που δε θα γυμναστείς ίσως και να αποφύγεις το κρέας (το πολύ σίγουρα ή και καθόλου)

εγώ τώρα είμαι στα μείον 7, άλλα 4-5 ακόμα :superman: αν και απόψε έφαγα μουσακά, έγινε η |λογοκρισία| :whistlink:
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 05 Ιουν 2018, 01:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#514163 Προφανώς θα χάσω. Άλλωστε θέλω να χάσω τουλάχιστον καμία 30αρια κιλά οπότε είναι αναπόφευκτο.
Το θέμα είναι τι να κάνω ώστε να χάσω όσο γίνεται λιγότερο.
Σαβούρες και ποσότητες έχουν κοπεί ήδη. Αν και κυρίως από τις ποσότητες ήταν τα κιλά. Σπάνια θα έτρωγα κάτι σε junk food.

Επίσης τι είδους γυμναστική? Βάρη? Κάτι άλλο?
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#514164 το τρεξιματάκι είναι που κάνει τη περισσότερη δουλειά στο βάρος και βάρη για να γίνεσαι πιο γραμμωτός και να χτίζεις μυική μάζα και να μην είσαι αδυνατισμένο λίπος, δεν αδυνατίζεις από τα βάρη

αυτός είναι ο γενικός κανόνας, εγώ τα βαριέμαι αυτά δεν υπάρχει περίπτωση να τα κάνω καλύτερα να πάθω καρδιακό

αλλά τρέξιμο άρχισε να δίνεις, όσους γνωρίζω που ξεκίνησαν να χάνουν τα πολλά κιλά (όχι τα 10 που θέλω εγώ τώρα) είχαν λιώσει στο τρέξιμο

διατροφικά βέβαια αν είσαι γυμναστηριακός δεν ξέρω τι πρέπει να κάνεις, ας σου πει κάποιος από τους συμφορουμίτες που ξέρει.. αν δηλαδή πρέπει να ξυπνας και να τρως ασπράδια και scoop πρωτεϊνης έτσι ώστε όχι μόνο να μη χάσεις αλλά να πάρεις μυική μάζα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#514166 Αν πιστέψω τη ζυγαριά της διατροφολογου που δείχνει 78 κιλά μυς δύσκολα να πάρω και άλλα! :s_tongue

Η αλήθεια είναι πως και εγώ τα βαριέμαι αυτά και θέλω σιγά σιγά να ξεκινήσω κάτι σε πολεμική τέχνη που μου αρέσει αλλά ήθελα να χάσω λίγα πρώτα.
Με βλέπω για περισσότερο ποδήλατο για αρχή.