Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#508177 Εικόνα

Πολύ καλά! Βασικά ο,τι περιμένει κανείς. Ούτε αέρα, ούτε τίποτα. Ούτε πάρα πολύ μπάσο που κουράζει, όσο πρέπει.

Το μόνο πρόβλημα με όλα τα ακουστικά είναι πως δεν ακούς αν έρχεται κανείς από πίσω με ποδήλατο κτλ. Αλλά εκεί που τρέχω πύτως ή άλλως είναι εξοχή κ ποδηλατόδρομος.
Στη φώτο ο ποδηλατόδρομος αυτός περνά μέσα από το Essen, κ μάλιστα από κατοικημένη περιοχή, πχ για Αθήνα σκεφτείτε Κηφισιά, Βάρη κτλ


< >
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#511475 Εικόνα

dimik έγραψε:Υ. Γ έχω δοκιμάσει και πρωτεΐνες και BCAA, η Optimum Nutrition Gold κλπ και η MyProtein είναι από τις πιο τίμιες.

Τσίμπησα την υπογραμμισμένη σε τιμή χώμα, γεγονός που, για να πω την αλήθεια με θορύβησε ολίγον τί, αλλά συστατικά και πιστοποιήσεις είναι οκέηκ.
Κλασσική τίμια σοκολατίτσα, κάτι λιγότερο από ένα σκουπ σχεδόν καθημερινά, το πρωί εάν δεν "προπονούμαι", post "workout" εάν ναι.

Μου φαίνεται πάντως ότι έχει ανεβάσει τις πιέσεις στην τουρμπίνα μου αρκετά, περισσότερο απ'όσο θα περίμενα, δεδομένης της moderate ποσότητας. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#511476 Καμια σχέση οι πιέσεις με πρωτείνες κλπ.
Να έπαιρνες κανένα pre-workout τίγκα στην καφείνη και τα νιτρικά να έλεγα οκ αλλά η πρωτείνη δεν κάνει τίποτα τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#511478 Χμου. Θεωρητικά συμφωνώ, πρακτικά όμως έχουν ανεβεί τα bar.

Είναι νωρίς ακόμα, ας κλείσουμε μήνα και βλέπουμε.

edit, δεν μπορώ να ακούσω/διαβάσω για pre-workout και να μην ποστάρω τον θεούλη μάϊκ

Εικόνα

father forgive me for these gains I'm about to receive :superman:
Τελευταία επεξεργασία από diplomat και 24 Μάιος 2018, 10:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#511482 Nope. Τον πρωκτό μου έτρωγα (και τρώω). Συμπληρωματικό και μόνο χαρακτήρα έχει η whey (αυτό που προορίζεται το προϊόν δηλαδής).

Το καλύτερο, για τα δικά μου γούστα είναι ότι, επειδή το μόνο που παίζει να φάω σε γλυκό είναι σοκολάτες, το δικαιολογώ στην ημέρα σαν το "γλυκό" μου.
Πολύ καλύτερα από κάτι ζαχαρομούσλι με βουνά σοκολάτας που έτρωγα μέχρι πρότινος ως πρωϊνό.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#511498 Γενικά το θέμα ζάχαρη το έχω κόψει μαχαίρι, εάν εξαιρέσεις το πρωϊνό που έτρωγα (νυν whey, που επίσης έχει τη ζαχαρίτσα της).

Το μυστικό - και νομίζω ότι το έχω ξαναγράψει - για εμένα ήταν η μετάβαση σε σκέτο καφέ. Από τότε δεν έχω ξανακοιτάξει πίσω.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#511506 ναι και εγώ σκέτο καφέ, ποτέ δε μου άρεσε η ζάχαρη άλλωστε

από γλυκά πιο πολύ το θέμα της σοκολάτας είναι αυτό που με πιάνει να θέλω, αλλά μια φορά στις 10-15 μέρες δεν είμαι γλυκατζής

εγώ το μόνο που νιώθω ότι πραγματικά στερούμαι είναι τα τυριά, αυτό με πονάει αλλά τι να κάνουμε..
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#511557 Γιατί να στερηθείς τυριά?

Προσωπικά. δεν βάζω πουθενά ζάχαρη (λίγο μέλι στο γιαούρτι με καρύδια) δεν ακουμπάω τηγανητά και σπανίως τρώω γλυκά.
Που και που κατεβάζω μεγάλες ποσότητες κρέατος (την Κυριακή π.χ. έφαγα 11 καλαμάκια χοιρινό) αλλά ποτε δεν το ανακατεύω με τηγανιτά και πίτες :rtfm: Τζατζικάκι χόρτα και σαλάτες

Όσο ανοίγει ο καιρός περιορίζω τους υδατάνθρακες και ανεβάζω το αερόβιο (περί τα 25km εβδομαδιαίως)
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#511579 δεν τα στερούμαι, ακόμα τα τρώω, απλά δεν τρώω όσο έτρωγα πριν αρχίσω να χάνω κιλά και να διατρέφομαι (μισό με ένα κιλό τη βδομάδα :whistlink: )

τώρα παίζω καμιά δυο φετούλες σε τοστ και λευκά τυριά (ανθότυρο περισσότερο) στη σαλάτα

απλά όλα τα είδη τυριών είναι η αγαπημένη μου τροφή, άμα αρχίσω δε μπορώ να σταματήσω

ούτε πολύ λιπαρό κρέας, ούτε γλυκά, ούτε τηγανιτά, ούτε αλλαντικά, ούτε τίποτα βασικά δε μου λείπει

μόνο το άπειρο τυρί :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

απλά τσιμπάει η χοληστερίνη βρε red τι να κάνουμε πρέπει να πέσει (έχω αθηρωματικό δείκτη 5 νταν, άρα είμαι στο όριο της επικινδυνότητας)
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 24 Μάιος 2018, 16:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#511582 μέχρι να μεγαλώσεις και να σου βάλει χέρι ο γιατρός :x

βασικά θα δω στον επόμενο γύρο εξετάσεων τις συνέπειες από αυτό, γιατί αυτό ήταν η μόνη πραγματική υπερβολή στη διατροφή μου (καλή χοληστερίνη έχω υψηλή, τριγλικερίδια χαμηλά..) οπότε θεωρώ ότι είναι ο 1ο υποπτος, αλλά παράλληλα εξάλειψα και λοιπες σαβούρες για να είμαι βέβαιος

με 10-12 κιλά πλην μου υποσχέθηκαν ότι θα είμαι μια χαρά, άρα κάνω ο,τι μου λένε
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#511584
QsisVTS έγραψε:μέχρι να μεγαλώσεις και να σου βάλει χέρι ο γιατρός :x

βασικά θα δω στον επόμενο γύρο εξετάσεων τις συνέπειες από αυτό, γιατί αυτό ήταν η μόνη πραγματική υπερβολή στη διατροφή μου (καλή χοληστερίνη έχω υψηλή, τριγλικερίδια χαμηλά..) οπότε θεωρώ ότι είναι ο 1ο υποπτος, αλλά παράλληλα εξάλειψα και λοιπες σαβούρες για να είμαι βέβαιος

με 10-12 κιλά πλην μου υποσχέθηκαν ότι θα είμαι μια χαρά, άρα κάνω ο,τι μου λένε


Εγώ γενικά προσέχω και παίζω στο 80kg σταθερά (πλην 3kg το καλοκαίρι). Αν γίνει τρόπος ζωής μπαίνεις σε αυτόματο μουντ