Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#511289 Ρε εδώ κατέβηκε ο άλλος από τη Θεσσαλονίκη μέσα στον αυτοκινητόδρομο με το παπί με μια σημαία δέκα τετραγωνικά, πέρασε από πενήντα μπλόκα και αντί να τον σταματήσουνε, να του πάρουνε διπλώματα, άδειες και να τον γυρίσουνε πίσω έγινε λέει και 'viral'. Τι μου λέτε τώρα? :dizzy: :help:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#511298
mirage έγραψε:Ασφαλιτικο=περιπολικο χωρις διακριτικα στην καθομιλουμενη
Επισης εννοείς να εχουν υποψιν τους να μην μιλανε στο κινητο γιατί πλέον υπάρχουν και υποχθόνια περιπολικά που κόβουν κωλους στους παρανομούντες; Πριν δλδ ηταν ολα καλά και μπορουσαμε να μιλαμε στα κινητα μας ενώ οδηγουσαμε; Δεν ξερω με προβληματιζει το υφος και αυτου και του προηγουμενο ποστ σου.

Στην δικη σου καθομiλουμενη οχι στην δικη μου τα BOLT . Οσο για το τι εννοω και την ερμηνεια που βαζεις στο στομα μου απλα δεν με αφορα....
Άβαταρ μέλους
By mirage
#511299
224v έγραψε:σε γνωστη μου που μιλουσε στο τηλεφωνο περιπολικο χωρις διακριτικα την σταματησε και της τα πηρε όλα... για 3 μηνες… προστιμο δεν εβαλε!!! προσοχή λοιπον… σε οχήματα παραλλαγης..
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#511300
224v έγραψε:
mirage έγραψε:Ασφαλιτικο=περιπολικο χωρις διακριτικα στην καθομιλουμενη
Επισης εννοείς να εχουν υποψιν τους να μην μιλανε στο κινητο γιατί πλέον υπάρχουν και υποχθόνια περιπολικά που κόβουν κωλους στους παρανομούντες; Πριν δλδ ηταν ολα καλά και μπορουσαμε να μιλαμε στα κινητα μας ενώ οδηγουσαμε; Δεν ξερω με προβληματιζει το υφος και αυτου και του προηγουμενο ποστ σου.

Στην δικη σου καθομiλουμενη οχι στην δικη μου τα BOLT . Οσο για το τι εννοω και την ερμηνεια που βαζεις στο στομα μου απλα δεν με αφορα....

Στην πράξη όμως τι άλλο μπορεί να εννοούσες;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#511333
junior gt έγραψε:Ρε εδώ κατέβηκε ο άλλος από τη Θεσσαλονίκη μέσα στον αυτοκινητόδρομο με το παπί με μια σημαία δέκα τετραγωνικά, πέρασε από πενήντα μπλόκα και αντί να τον σταματήσουνε, να του πάρουνε διπλώματα, άδειες και να τον γυρίσουνε πίσω έγινε λέει και 'viral'. Τι μου λέτε τώρα? :dizzy: :help:
Τον είχε ενημερωτική εκπομπή σε ζωντανή σύνδεση το προηγούμενο Σαββατοκύριακο και του έλεγαν μπράβο για το πάθος, ενας δεν.βρέθηκε να αναρωτηθεί αν έφευγε η σημαία τι θα μπορούσε να γίνει. Παρεμπιπτόντως, το μηχανάκι του το έχουν κάνει δώρο οι παίκτες του ΠΑΟΚ.

< >
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#511364
mirage έγραψε:Αν κοιταξεις το αρχικο ποστ γραφει προσοχή στα ασφαλίτικα και οχι καλα να παθει που οδηγουσε μιλωντας στο κινητό.
Τα υπολοιπα ειναι απλα...


Μα γι αυτό ανέφερα το περιστατικό του Κραουνάκη. Στην ίδια αναπνοή ευχαριστεί που τον εξυπηρέτησαν με το πρόστιμο και κράζει "που είναι το κράτος"© που δεν φτιάχνει το ασανσέρ. Όλη η παράνοια της χώρας σε 2 στίχους. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#511380
fokion έγραψε:Εχω την εντυπωση οτι συμφωνα με τον νεο ΚΟΚ ορισμενα προστιμα ΔΕΝ εχουν χρηματική ποινη


γκουχ...γκουχ...Κατι πας να πεις αλλα.....προστιμο = χρηματικη ποινη.........
Άβαταρ μέλους
By fokion
#511414 γιατι η αφαιρεση διπλωματος για 2 μηνες (πχ) δεν είναι?? κι εννοειται να ΕΙΝΑΙ 2 μηνες.... Προσωπικά το θεωρω ισως και χειρότερο....
Άβαταρ μέλους
By gianik
#511453
DAP έγραψε:
fokion έγραψε:Εχω την εντυπωση οτι συμφωνα με τον νεο ΚΟΚ ορισμενα προστιμα ΔΕΝ εχουν χρηματική ποινη


γκουχ...γκουχ...Κατι πας να πεις αλλα.....προστιμο = χρηματικη ποινη.........
Επειδή δεν ημουν σίγουρος, ρωτησα κ μου ειπαν οτι ολες οι μηδενικες κλησεις εχουν προστιμο. Το προστιμο αυτο μεσω ειδικής εφαρμογής θα επιβάλλεται απο το Taxis. Ακόμα δεν λειτουργεί αυτη η εφαρμογή κ (υποτίθεται) ολες αυτες οι κλησεις θα περαστούν στο συστημα αυτο οοοοοοοταν ειναι ετοιμο..

.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#511455 Ποιες παραβασεις περιλαμβανουν αυτες οι μηδενικες* κλησεις;


* Για να πω την αληθεια δεν εχω δει μηδενικη κληση .Οσες εχω φαει εχουν το λιγοτερο ενα μηδενικο πισω απο καποιον αριθμο.... :lol:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#511456
DAP έγραψε:Ποιες παραβασεις περιλαμβανουν αυτες οι μηδενικες* κλησεις;


* Για να πω την αληθεια δεν εχω δει μηδενικη κληση .Οσες εχω φαει εχουν το λιγοτερο ενα μηδενικο πισω απο καποιον αριθμο.... :lol:


Πχ το πεταγμα τσιγαρου στο δρομο με κινδυνο πυρκαγιάς.
ή η χρηση κινητου χωρις BT, ανοιχτη ακροαση, κ.λ.π.
Ειναι 2 μηνες ανευ πινακίδων και διπλώματος. Δεν βρηκα πουθενα να λεει χρηματα....
Άβαταρ μέλους
By 224v
#511459 Ας αρχισουν να εφαρμοζουν αυτές τις ποινες και βλέπουμε για τα χρηματα…(θα πρεπει να βγει κανενα προεδρικο διάταγμα!!!! από αυτά που τα ξεχνανε να τα εκδοσουν) :yahoo:
Τα αρυθμιστα φωτα, τα φωτα ομίχλης, τα "μονόφθαλμα οχήματα" που νομιζεις ότι είναι μηχανες μεσα στο σκοταδι… αυτά πρεπει να τα γραφουν και να τα ακινητοποιουν επιτοπου!!! ώστε να καταλαβει ο παπαρας που τα οδηγει τι μακακια κανει...