Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By otso
#511245 επιτελους εκανε γιο η κουνιαδα μου . σημερα θυμηθηκα οτι εκει τα βαφτιζουνε νωρις και δινουν ονομα απο το μαιευτηριο .
Ρωταω λοιπον την γυναικα μου πριν λιγο τι ονομα του εδωσε , και απανταει
ΟΤSO
κυλιομαστε με τα παιδια κατω απ τα γελια .
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#511272
gianik έγραψε:Να σας ζησει ρε!!
Στην Πελοπόννησο λεμε "πάντα όρθια". :)

.
Αυτό το λέμε και στις καινούργιες μοτοσικλέτες

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#511323
otso έγραψε:επιτελους εκανε γιο η κουνιαδα μου . σημερα θυμηθηκα οτι εκει τα βαφτιζουνε νωρις και δινουν ονομα απο το μαιευτηριο .
Ρωταω λοιπον την γυναικα μου πριν λιγο τι ονομα του εδωσε , και απανταει
ΟΤSO
κυλιομαστε με τα παιδια κατω απ τα γελια .



Να σας ζήσει :)
Άβαταρ μέλους
By otso
#511389 Ευχαριστω , βεβαια σε σας μαλλον δεν ειναι τοσο αστειο .

α) Πρωτον μισουμαστε και της εχω απαγορεψει να ξαναπατησει το ποδι της στο σπιτι μου , και μετα απο ολο αυτο να βαλει το ονομα που ειμαι καταχωρημενος παντου στο νετ και το ξερει , εχει την πλακα του
β) στους 4τχ φορουμ δημιουργήθηκε καποια στιγμη ενα τοπικ ¨ Τι σημαινει το νικνειμ σας ¨ μαλλον μονο εγω ειχα απαντησει σοβαρα και ειχα γραψει οτι οταν γραφομουν στο φορουμ και ελεγα τι νικνειμ να βαλω ακουσα την μικρη μου κορη που επαιζε με το αρκουδακι της να το φωναζει οτσο . ετσι λοιπον διαλεξα αυτο , το οποιο ειναι στα φινλανδικα χαιδευτικα ο αρκουδος
Ε οσο ναναι δεν ειναι ονομα για παιδι αυτο .

παλαβη την ελεγα και καθε μερα επιβεβαιώνομαι.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#511392 το οποίο το άνοιξα εγώ (το τοπικό τι σημαίνει) :inlove: :s_music

Εγώ σε "αποκαλώ" από μέσα μου "οχταράκι" μιας κ στα ισπανικά βραζιλιάνικα, ότσο ειναι το 8 . :metalo:
Άβαταρ μέλους
By otso
#513894 G αυτα τα καινουργια δηλητηρια για την κυπερη κανουν τιποτα; τα εχετε δοκιμασει εσεις εκει;
ποιους λες να παρω για σκαλισμα απο δω μεσα;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#514828 «Ο τάφος του Αθλητή»: Τυχαία ανακάλυψη έχει ενθουσιάσει την αρχαιολογική κοινότητα

Στην πραγματικότητα, οι σκελετοί στον τάφο ανήκαν σε άνδρες άνω των 35 ετών, οι οποίοι θεωρούνται ηλικιωμένοι για την εποχή.  

:lol: εμ με καθημερινή χειρωνακτική καταπόνση εννοιείται. Βρε δε πα να πνιγούνε όλοι τους.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#514908
mousatos έγραψε:«Ο τάφος του Αθλητή»: Τυχαία ανακάλυψη έχει ενθουσιάσει την αρχαιολογική κοινότητα

Στην πραγματικότητα, οι σκελετοί στον τάφο ανήκαν σε άνδρες άνω των 35 ετών, οι οποίοι θεωρούνται ηλικιωμένοι για την εποχή.  

:lol: εμ με καθημερινή χειρωνακτική καταπόνση εννοιείται. Βρε δε πα να πνιγούνε όλοι τους.


Εδώ λίγο να σημειώσω αυτή τη λάθος αντίληψη... Ναι, το προσδόκιμο επιβίωσης ήταν κάπου στα 30-35 χρόνια εκείνη την εποχή, αλλά αυτό ήταν κατά βάση εξαιτίας της τεράστιας βρεφικής θνησιμότητας (περίπου 1/2 παιδιά πέθαιναν πριν ενηλικιωθούν και 1/4 πριν φτάσουν στο πρώτο τους έτος). Εάν έφτανες τα 15-18 έτη είχες καλές πιθανότητες να ζήσεις μέχρι γύρω στα 60. Σίγουρα ένας 35χρονος δεν θεωρούνταν ηλικιωμένος στη Ρωμαϊκή αυτοκρατορία. Ας μην ξεχνάμε πως ένας λεγεωνάριος υπηρετούσε 20ετή θητεία και άρα στα 35 του θεωρούνταν ακόμα ικανός να φέρει όπλα, να πολεμάει και να κουβαλάει σημαντικούς φόρτους σε πορείες και εκστρατείες. :s_wink

Στα 45 σου βέβαια ήσουν αρκετά κοντά στον χαρακτηρισμό του γέρου. Μην ξεχνάμε πως ο Παπαδιαμάντης ξεκινάει τη "Φόνισσα" με τη φράση: Γραία ετών 45 ( :whistlink: :s_biggrin ). Θα ήθελα να δω σήμερα μια 45άρα τι θα είχε να του πει του Παπαδιαμάντη... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#515065
otso έγραψε:κανα δικηγορο εχουμε εδω μεσα; ερωτηση θελω να κανω , λεφτα δεν υπαρχουν.



Η ερώτηση είναι δωρεάν, η απάντηση χρεώνεται
Άβαταρ μέλους
By otso
#515070 red_monster δεν εχω καταλαβει γιατι στην πεφτει το παρεακι αγρια εδω μεσα , αλλα ρε παιδι μου πρεπει να εισαι τερας ψυχραιμιας.
κανεις τιποτα μυστηριες ανατολιτικες πολεμικες τεχνες ;
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#515137
otso έγραψε:red_monster δεν εχω καταλαβει γιατι στην πεφτει το παρεακι αγρια εδω μεσα , αλλα ρε παιδι μου πρεπει να εισαι τερας ψυχραιμιας.
κανεις τιποτα μυστηριες ανατολιτικες πολεμικες τεχνες ;



Οτσο μου, πάντα θα υπάρχει ένα κομπλεξακι, τη πλειοψηφία του αριστερού παρεακιου ωστόσο, την εκτιμώ τα μάλα. :)
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#515166 Τι έμπνευση ήταν πάλι αυτό το rebus. Έχουμε και τον καφενέ για τα "ό,τι να 'ναι"