Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#505001
vasilis έγραψε:Backpack για το laptop από gearbest.
Στα 28€ με εξαιρετική ποιότητα και αρκετές και μελετημένες θέσεις. https://uploads.tapatalk-cdn.com/201804 ... 3ca852.jpg


απο προχτες σε βριζω για ενα review... και μου πετας μια φωτο και μια γραμμη κειμενο? Εισαι σοβαρος ρε μλκ?

Πανε μαμήσου. Ξαναποστάρισε... :x
Άβαταρ μέλους
By drdino
#505019 To full review είναι διαθέσιμο μόνο σε όσους στηρίζουν στο patreon.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#505249
drdino έγραψε:To full review είναι διαθέσιμο μόνο σε όσους στηρίζουν στο patreon.


ναι δινε ιδεες στον σάπιο να μας ζητάει και φράγκα για ενα review...
Άβαταρ μέλους
By glf
#505667 Φορτιστής με ένδειξη της ενέργειας που πήρε η μπαταρία. Αν βάλεις μια τελείως άδεια δλδ θα μετρήσει τη χρήσιμη χωρητικότητα.
Θα αρχίσω τα ταμπελάκια στις μπαταρίες :)Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#505711
glf έγραψε:Φορτιστής με ένδειξη της ενέργειας που πήρε η μπαταρία. Αν βάλεις μια τελείως άδεια δλδ θα μετρήσει τη χρήσιμη χωρητικότητα.
Θα αρχίσω τα ταμπελάκια στις μπαταρίες :)Εικόνα
Θυμάμαι από παλιά σε φορτιστάκι για μπαταρία τηλεκταευθυνόμενου ότι σου έλεγε τη συνολική ενέργεια που έδωσε ο φορτιστής. Αλλά αυτό δεν είναι το ίδιο με την χωρητικότητα της μπαταρίας γιατί πρέπει να υπολογίσεις κι ένα ποσοστό απωλειών σε θερμότητα. Και εκεί είναι το μυστικό, πόσο να βάλεις, 15-20% νομίζω προβλεπόταν. Αυτό που λες είναι αντίστοιχο ή έχει πιο προηγμένη μέθοδο υπολογισμού;
Άβαταρ μέλους
By glf
#505750 Αυτό αναφέρει πόση ενέργεια βάζει στη μπαταρία.
Αυτό που λες είναι το επόμενο στάδιο στους φορτιστές, που κάνει αυτόματα πλήρη κύκλο αποφόρτισης-φόρτισης και αναφέρει το τι έδωσε η μπαταρία και είναι το πιο σωστό.
Κακώς δεν πήρα τέτοια κατηγορία από την αρχή. Ε και κάνει πιο πολλή ώρα ενα τέτοιο τεστ..
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#505757 Από την φθηνή κατηγορία φορτιστών που είναι και τίμιοι τεχνικά, αυτό το κάνει ο liitokala 500 και το ονομάζει NOR Test, αλλά δεν αξίζει, διαρκεί αρκετές ώρες.
Υ.Γ
μεγειές!
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#505774 Καλοεβλεπα και εγώ ενα τέτοιο κάποτε αλλά μου φανηκε τελικά κάπως αντιοικολογικο (πολυ πλαστικό μια χρήσης ) και μείναμε στα τάπερ.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#505920 Πιθανότατα ισχύει, από την άλλη όμως, λογικά κρατάνε περισσότερο τα τρόφιμα συσκευασμένα έτσι. Οπότε αντιοικολογική η σακούλα, οικολογικό όμως ότι δεν πετάς τρόφιμα!
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#511399 Άλλο ένα salomon τρεξιματικό για τη δουλειά (ελαφρύ - ορθοστασία - αεριζόμενο), 3 ετίας μοντέλο <μισοτιμής

Και σκέφτομαι και για πλυστικό για τα "κατορθώματα" λασπούρας , να μην έχω να δίνω 4-5 ευρώ σε καθάρισμα μετά από κάθε βόλτα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#511406
JimClark έγραψε:Άλλο ένα salomon τρεξιματικό για τη δουλειά (ελαφρύ - ορθοστασία - αεριζόμενο), 3 ετίας μοντέλο <μισοτιμής

Και σκέφτομαι και για πλυστικό για τα "κατορθώματα" λασπούρας , να μην έχω να δίνω 4-5 ευρώ σε καθάρισμα μετά από κάθε βόλτα.


περιμενε να βγαλει το Λιντλ την προσφορα που βγαζει με 60-70? ευρω ενα δυνατο στα 150 bar.