Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By drdino
#501918 Έχω κάνει 2 φορές roadtrip στην Τοσκάνη και στα πέριξ. Αυτήν τη φορά ξεκίνησα και κατέληξα Μπολόνια, η οποία εεπ με εξέπληξε ευχάριστα. Φλωρεντία, Σαν Τζιμινιάνο, Σιέννα, Πίζα, Βίντσι, Ιμπρουνέτα (μεγάλη φόλα). Διάφορα χωριουδάκια στα ενδιάμεσα όπως επίσης κι ένα τουρ σε έναν αμπελώνα (κελάρια κλπ).
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#501923 Bologna ειναι απ τις καλυτερες φοιτητουπολεις, με ο,τι αυτο συνεπαγεται. Εγω παντως θα το ριχνα κυριως στο roadtrip Τοσκανη, η περιοχη απλα δεν υπαρχει.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#502239
kovathe έγραψε:Ζηλεύω. Η Τοσκάνη δεν υπάρχει. Απο τα λιγα μέρη που εμενα για παντα και θα ξαναεπισκεφτουμε οπωσδήποτε στο μέλλον.
Μην το λες. Ναι όμορφο μέρος, κουλτούρα, κτίρια, κρασιά, φαγητό κλπ αλλά όπου βλέπεις και πρασινάδα έχει και πολλή βροχή. Έχει πολύ άστατο και βροχερό καιρό.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#502303
rx8_drifter έγραψε:Bologna ειναι απ τις καλυτερες φοιτητουπολεις, με ο,τι αυτο συνεπαγεται. Εγω παντως θα το ριχνα κυριως στο roadtrip Τοσκανη, η περιοχη απλα δεν υπαρχει.
Η πολη της Ιταλιας που περασα καλυτερα και ενιωθα πιο οικεια απο καθε αλλη. Ωραια μαγαζακια για εξοδο, φαγητο καφε κτλ. Το κεντρο της πολης μου θυμιζε εντονα Εξαρχεια. Με την πρωτη ευκαιρια θα ξαναπαω..

.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#502518 +1 για Bologna.

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#504572 Χθες καταλήξαμε, (χωρίς ακόμη να κλείσουμε κάτι): μετά τα τρία βράδια στην Ρώμη, πάμε για 5 βράδια στην Lucca που θα επιτρέψει να δούμε και Τοσκάνη και Λιγκουρία, Cinque Terre κλπ, και κατόπιν, για δύο βράδια στο Como, για να δούμε τις λίμνες και να είμαστε κοντά και στο Μπέργκαμο και το αεροδρόμιο την τελευταία ημέρα.

Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι διαφορετικό, ας μιλήσει τώρα, αλλιώς ας σωπάσει για πάντα. :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#504573 ώπα , πρόταση γάμου μου μυρίζει !!
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#504575 Γαμάει το Μπέργκαμο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#504579 Βρε μην είστε κουτσομπόληδες, κι ασχοληθείτε με την ουσία του θέματος! :rtfm:
Πώς σας φαίνεται το σχέδιο; Νομίζω πως είναι αρκετά καλό, έχοντας πάντα στο μυαλό μας πως θέλουμε να γυρίσουμε, αλλά δεν θέλουμε και να μετακομίζουμε συνέχεια ή να κάνουμε άπειρα άχρηστα χιλιόμετρα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#504581 Όντως, ευχάριστη έκπληξη το Bergamo. Το μόνο αρνητικό που θυμάμαι ήταν το απίστευτα ύπουλο κουνούπι στο Parco della Rocca e Fauna Orobica, όπου καθίσαμε να ξαποστάσουμε. Το γνωστό Ber-gamokounoupo :twisted:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#504619 Εγω μαλλον θα πηγαινα Laggo Maggiore αντι για Como. Και δεν βλεπω Maranello...

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#504621 To Como το επιλέξαμε για διαμονή, μιλώ για την πόλη όχι την λίμνη μόνον.
Maranelo, αν προλάβουμε, μπορεί να περάσουμε, το κορίτσι δεν λέει όχι. Αν και θα προτιμούσε το παρακάτω:
http://www.ducati.com/ducati_museum/index.do

Αλλά αυτό είναι στην Bologna που είναι πιο κάτω από την διαδρομή μας...
Αλλά αν αρχίσεις τις επισκέψεις αυτές, δεν τελειώνεις ποτέ: έχει και Monza, έχει και Alfa Romeo, Moto Guzzi κλπ κλπ.
:omg:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#504622 Πόσα καράτια;



:lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#504624 :rant:
Δεν γίνεται δουλειά έτσι!
Είπα μια φορά να πάω ταξίδι στο εξωτερικό για αναψυχή και όχι για δουλειά και μου το βγάζετε ξινό! :s_shout

Θα αμολήσω τον g, προσοχή! :ninja: :omg: