Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#501560
224v έγραψε:Δεν πιστευω ότι θα αφησουν ένα οχημα να φυγει με εμφανη φθορα σε αυτά τα σημεια...


Δεν θα έπαιρνα και όρκο... :vava:
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#501580 Mε 50€... λύνονται όλα τα προβλήματα επιτόπου, με ξαφνιάζει που ξαφνιάζεστε ότι τάχα μου κλπ, κλπ, αρκεί να έχεις την άκρη μέσα στα ΚΤΕΟ.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#501586
21 quadra έγραψε:Mε 50€... λύνονται όλα τα προβλήματα επιτόπου, με ξαφνιάζει που ξαφνιάζεστε ότι τάχα μου κλπ, κλπ, αρκεί να έχεις την άκρη μέσα στα ΚΤΕΟ.

Τι να πω?? Δεν γνωρίζω αν σε ατύχημα ψαχνουν να βρουν εάν υπαρχει θεμα αστοχιας εξαρτήματος ώστε να "δουν" εάν εχει ευθυνη το ΚΤΕΟ που εχει περασει το Οχημα.... Ξερουν ποιο ΚΤΕΟ το εχει ελεγξει οποτε και ευκολο να τους ρωτησουν πως το περασαν.. Βεβαια ψυλα γραμματα ολο αυτά αλλα αν ΘΕΛΟΥΝ γινεται...
Άβαταρ μέλους
By NickNT
#501600 Πάντως, ομολογώ ότι έχω υπάρξει μάρτυρας περιστατικού σε ιδιωτικό ΚΤΕΟ, όπου ο μηχανικός εξηγούσε στη μεσήλικη κυρία ότι ο πίσω άξονας έχει μεγάλη φθορά, και ότι είναι αδύνατον να την "περάσει".

Η ίδια έκανε την ανήξερη και προσπαθούσε να πείσει ότι όλα είναι ok, αλλά ο μηχανικός δεν πείστηκε.

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#501934 Μετά το χάρχαλο και ασυντήρητο vito που πέρασα (χωρίς λάδωμα) πιστεύω τα πάντα... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Adriver
#503707 Τα ΚΤΕΟ έχουν ξευτιλιστεί τελείως.
Σήμερα βρέθηκα πίσω από ένα BMW με μαυρισμένα φανάρια, το φλας μόνο αν ήσουν καχύπτος γιατί έκοψε στη μέση του δρόμου μπορούσες να το αντιληφθείς ... :help:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#503710
Adriver έγραψε:Τα ΚΤΕΟ έχουν ξευτιλιστεί τελείως.
Σήμερα βρέθηκα πίσω από ένα BMW με μαυρισμένα φανάρια, το φλας μόνο αν ήσουν καχύπτος γιατί έκοψε στη μέση του δρόμου μπορούσες να το αντιληφθείς ... :help:


Ισως στι ΚΤΕΟ να ηταν σωστος και μετα μασκαρευτηκε.Ενα περιπολικο,ενα,δεν βρεθηκε ποτε πισω του η πλαι του;Ενας τροχονομος δεν τον βρηκε ποτε παρκαρισμενο;
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#526652 Πάει η σύντροφος μου να περάσει ΚΤΕΟ το Ατος, μπαίνει μέσα ο μαθητευόμενος μάγ.. ε πρακτικαριος θέλω να πω, τα δίνει όλα στο φρένο, σκάει το εμπρός δεξιά μαρκουτσι. Φυσικά το βρήκαν άψογο (Hyundai λέμε+ελληνικό ΚΤΕΟ ) οπότε πήραμε το σήμα και μας έμεινε το αμάξι χωρίς φρένα. Ευτυχώς η Hellas Direct ανταποκρίθηκε άμεσα οπότε το φορτώσαμε σε ένα Patrol και πήγαμε στον φοβερό μάστορα ο οποίος αφού φυσικά τα έχωσε στο ΚΤΕΟ , άλλαξε το μαρκουτσι (14 ευρώ το ανταλλακτικό , χιουνται λέμε) συν 10€ ο μάστορας για τον κόπο.

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#526657 Πάντως καλύτερα που έσκασε το μαρκουτσι εκεί και όχι στο δρόμο..

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#526658 ηταν να γινει η ζημια,δεν ηταν θεμα το ποσο δυνατα πατησε το φρενο.
Εκει που το πατε για σερβις θα επρεπε να το ειχαν δει.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#526665 Πως ακριβώς φταίει το ΚΤΕΟ; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#526667 Για εμένα το ΚΤΕΟ φταίει που το αμάξι έφυγε με το χαρτί αν και πάνω σε γερανό. Από εκεί και πέρα καλώς έσκασε εκεί και όχι κάπου αλλού.

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#526668 αυτό ναι,έχεις δίκιο.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#526676 Έτσι όπως το πες κατάλαβα ότι φταίει το ΚΤΕΟ επειδή σπάσαν το μαρκούτσι. :lol:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#526677
panos2171 έγραψε:Έτσι όπως το πες κατάλαβα ότι φταίει το ΚΤΕΟ επειδή σπάσαν το μαρκούτσι.
Είπα να το προσπαθήσω για χιουμοριστικό το κείμενο αλλά βγήκε λίγο ότι να'ναι

< >