Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#499386
Νίκος Παππάς έγραψε:
vagmag έγραψε:Δώρο εορτής iPhone X 256 !!!!
Μεγειες μου !!!
Χρόνια σου πολλά, να το χαρείς!

Από το Redmi Note 4

Να εισαι καλα ! Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#499485
pierce21 έγραψε:Update για την retina:

Τρίτη το πήγα, έγινε η παραγγελία του ανταλλακτικού και χθες ήρθε sms ότι είναι έτοιμο. Yπενθυμίζω ότι αντιμετώπιζε παρόμοιο πρόβλημα:

Εικόνα

Μια χαρά είναι η infoquest. To θέμα είναι ότι μετά τον Μάιο δεν καλύπτεται πια από το πρόγραμμα της apple αν το ξαναεμφανίσει και σκέφτομαι να το αλλάζω σιγά σιγά.


Δώσε λίγο περισσότερες πληροφορίες αν είναι εύκολο...
Έχει μερικές γραμμούλες το air (καμία σχέση με το δικό σου βέβαια) αλλά το έχω αγορασμένο μτχ και δεν υπάρχει απόδειξη αγοράς κλπ, μπορεί να μου το καλύψει;
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#499489
stavrosg έγραψε:
pierce21 έγραψε:Update για την retina:

Τρίτη το πήγα, έγινε η παραγγελία του ανταλλακτικού και χθες ήρθε sms ότι είναι έτοιμο. Yπενθυμίζω ότι αντιμετώπιζε παρόμοιο πρόβλημα:

Εικόνα

Μια χαρά είναι η infoquest. To θέμα είναι ότι μετά τον Μάιο δεν καλύπτεται πια από το πρόγραμμα της apple αν το ξαναεμφανίσει και σκέφτομαι να το αλλάζω σιγά σιγά.


Δώσε λίγο περισσότερες πληροφορίες αν είναι εύκολο...
Έχει μερικές γραμμούλες το air (καμία σχέση με το δικό σου βέβαια) αλλά το έχω αγορασμένο μτχ και δεν υπάρχει απόδειξη αγοράς κλπ, μπορεί να μου το καλύψει;


Nομίζω η ανάκληση/πρόβλημα αφορά retina οθόνες.
Σε κάθε περίπτωση μπορείς να στείλεις ένα email στην infoquest:
Κώδικας: Επιλογή όλωνqservices@quest.gr
με το σειριακό και να ρωτήσεις. Αν είναι κάτω από 2 ετών, δεν χρειάζεται η απόδειξη.
Υπάρχει και μια σελίδα στο FB όπου έχει αρκετές πληρφορίες.
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#499491 Άρα σίγουρα ΔΕΝ καλύπτομαι :lol:
OK, δεν ενοχλεί για την ώρα , το πλάνο είναι να αλλάξει μετά από 2-3 χρόνια οπότε λογικά θα την παλέψει μέχρι τότε.

thanks!
Άβαταρ μέλους
By fot
#499835 Πριν από καιρό μου έπεσε το iPhone SE μου κάτω και χωρίς πολλά πολλά έπαψε να λειτουργεί το touch. Το κινητό σε σχετικά καλή κατάσταση με λίγη φθορά στις άκρες από μικροχτυπήματα.
Εκτος εγγύησης μου είπαν για τα χτυπήματα.

Μπορώ να τους πιέσω κάπως;
Αλλιώς 170 για να μου το φτιάξουν (μάλλον αντικατάσταση συσκευής κατάλαβα).

Τι λέτε; Μπορώ να το φτιάξω κάπου έξω;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#503416 Με ντροπή και ταπεινοφροσύνη παίρνω το θάρρος να μπω στο θέμα αυτό για πρώτη φορά γιατί έχω την ανάγκη σας.
Ξεκαθαρίζω ότι ουδέποτε είχα πάρε δώσε με προϊόν της Apple ούτε και επιδίωξα κάτι τέτοιο, μάλλον το αντίθετο. Όμως στη δουλειά της καλής μου της έδωσαν ένα ipad mini 2 με 32GB, wifi. Γλυκύτατο είναι αλλά μου ζητείτε να το στήσω και δεν ξέρω πως λειτουργούν τα apple. Υπάρχουν κάποια πράγματα που πρέπει να γνωρίζω;
Βασικά το θέλει για email (της το ρύθμισαν ευτυχώς), internet, κανένα παιχνιδάκι και μουσικούλα.
Έχει ios 10 και υπάρχει διαθέσιμο το 11. Έχω λόγο να το αναβαθμίσω;
Πως το ανάβουμε/σβήνουμε; Από το home κουμπί ή από ένα άλλο στην πάνω γωνία;
Πρέπει σώνει και καλά να αποχτήσουμε apple id; Μάλλον ναι, προσέχουμε κάτι;
Το σύνδεσα με το windows 10 laptop και το βλέπει σαν άδειο εσωτερικό χώρο 25,3 GB. Χρειαζόμαστε ειδικά προγράμματα για να βαζοβγάζουμε πράματα (φωτο, μουσική κλπ);
Θέλω να περάσω μουσική που έχω σε mp3. Μπορώ ή υπάρχουν περιορισμοί πχ μόνο της apple τη μουσική κλπ;
Και ό,τι άλλο νομίζετε ότι θα πρέπει να ξέρω, συνιστώμενα προγράμματα, ρυθμίσεις κλπ.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#503419
sknipper έγραψε:Ξεκαθαρίζω ότι ουδέποτε είχα πάρε δώσε με προϊόν της Apple ούτε και επιδίωξα κάτι τέτοιο, μάλλον το αντίθετο. Όμως στη δουλειά της καλής μου της έδωσαν ένα ip



πουλα το με συνοπτικες διαδικασιες...
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#503424 Με λύπη διαπιστώνω ότι το gps στο iPhone X , έχει πρόβλημα . Λειτουργεί πολύ χειρότερα σε σχέση με το iPhone 6, τόσο στους χάρτες της google όσο κ Άρης apple .
Έχει την ακρίβεια των gps προ δεκαετίας . Νομίζει ότι είσαι σε Φιλιπ κακό δρόμο στην εθνική , νομίζει ότι έστριψες ενώ έχεις σταματήσει , νομίζει ότι σταμάτησες ενώ έχεις προχωρήσει κ φυσικά σε όλες τις παραπάνω περιπτώσεις προτείνει άλλη διαδρομή από αυτή που χρειάζεσαι .... αφού νομίζει ότι είσαι άλλου για άλλου .
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#503433
g8777 έγραψε:Και το πληκτρολογιο του πρεπει να ειναι χαλια.


Γιατί το λες ;

Έχει κάποια ρύθμιση για να το μετακινείς δεξιά ή αριστερά ανάλογα αν το κρατάς με το ένα χέρι .... αλλά πιθανόν δεν πετυχαίνω πάντα τα γράμματα που θέλω . Στα Android ..... ποτέ δεν τα πετυχαίνω χαχαχαχα
Βέβαια όταν γράφω , κ γράφω λάθος κ θέλω να σβήσω γρήγορα .... αργεί λίγο ...
γενικά στα τόσα χρήματα έχεις παραπάνω απαιτήσεις . Ειδικά όταν με το παλιότερο μοντέλο δεν είχα τέτοια θέματα ... μέχρι κάποια αναβάθμιση που τότε το έκανε αργό γενικά ...
τέλος πάντων.....

Υγ: τώρα που πηγα να βάλω ένα emoticon από αυτά παρακάτω ... βλέπω ότι κάποια από αυτά που έχουν κίνηση ... εξαφανίζεται ένα γαλάζιο πλαίσιο γύρω τους ... δεν πάμε καλά .
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#503434 Έκανα screen shot ..., το έβλεπα .. το αποθήκευσα .... πήγα να το ανεβάσω κ δεν φαίνεται αυτό το πλαίσιο γύρω από τα emoticon .... άρα κατά τη διάρκεια κάτι διαβάζει λάθος στην οθόνη .
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#503441 Μήπως έχει πρόβλημα το κινητό; Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό.
Το Χ είναι γαμάτο, χωρίς βέβαια να δικαιολογεί με τίποτε τα λεφτά που ζητάει.
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#503572 Προ ολίγον έφυγα από συνεργάτη ... κ μου λέει : α κ εσυ το πήρες ; Ρε συ λίγο αργό το gps είναι .... :lipsealed: το 7αρι μου ήταν καλύτερο :lol:

Κ απάντησα ... ότι κ εγώ νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά , μιας κ αντιμετωπίζω κάποια καθυστέρηση ....

Παρατήρηση : ίδια περίοδο το πήραμε ... λέτε να είναι παρτίδα ;