Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#502579 Ναι βγάζει κανονικά όλες τις υποστηριζόμενες αναλύσεις. Το θέμα είναι ότι είτε σε 4096χ2160 είτε σε 3840χ2160, εξακολουθεί να μου τρώει εικόνα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#502582 Το χω προσπαθήσει κι από κει. Δοκιμάσαμε και σε υπολογιστή φίλου με nvidia και όντως η ρύθμιση ήταν μέσα απο το sw της nvidia.

Αυτό που διαβάζω είναι ότι το port της κάρτας είναι HDMI 1.4a = υποστηρίζει έως 4Κ/30Hz. Εγώ έχω πάρει καλώδιο 2.0 και δεν ξέρω αν αυτό δημιουργεί κάποια ασυμβατότητα. Διαβάζω επίσης ότι η display port της κάρτας υποστηρίζει κανονικά 4Κ/60Ηz και μάλλον θα πρέπει να δοκιμάσει και με τέτοιο καλώδιο.

Για αρχή θα δοκιμάσω σήμερα με ένα παλιό 1.4 HDMI. Eεναλλακτικά θα δοκιμάσω να δώσω εικόνα από τη CPU (i7-4770K) και να βγάλω off την κάρτα γραφικών μιας και δεν παίζω παιχνίδια ούτως ή άλλως.
Άβαταρ μέλους
By gakost
#502583 Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις το κάδρο από το μενού της τηλεόρασης; Εχεις επιλογή να ρυθμίσει η τηλεόραση το κάδρο αυτόματα ανάλογα με την ανάλυση. Just Scan νομίζω το λέει η LG
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#502587
gakost έγραψε:Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις το κάδρο από το μενού της τηλεόρασης; Εχεις επιλογή να ρυθμίσει η τηλεόραση το κάδρο αυτόματα ανάλογα με την ανάλυση. Just Scan νομίζω το λέει η LG

H αλήθεια είναι ότι έκανα ένα πέρασμα τις ρυθμίσεις της TV αλλά δε βρήκα κάτι. Θα το κοιτάξω το απόγευμα. Θενκς.

Anonymous Founder έγραψε:Έχει είσοδο DisplayPort η τηλεόρασή σου; Γιατί δεν δοκιμάζεις μ' αυτήν;

H TV δεν έχει display port αλλά μπορώ να πάρω καλώδιο display to hdmi.
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#502594
Red Garland έγραψε:tutorial στα Κρητικά
για μια πρώτη γεύση, αλλά θέλει να ασχοληθείς γιατί κάποια addons σταματάνε να δουλεύουν και πρέπει να βρεις άλλα και πάει λέγοντας.

Επειδή είναι android τα tv box θα μπορείς να εγκαθιστάς άλλα προγράμματα, youtube, netflix(επί πληρωμή) κ.α


Πολύ ωραιο ... θα το πάω αργα αργά .

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#502665
gakost έγραψε:Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις το κάδρο από το μενού της τηλεόρασης; Εχεις επιλογή να ρυθμίσει η τηλεόραση το κάδρο αυτόματα ανάλογα με την ανάλυση. Just Scan νομίζω το λέει η LG

Πολύ σωστός τελικά! Ήταν στο αυτόματο το just scan και ήθελε να το βάλεις στο Ενεργοποιημένο. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By sargus
#502668 Δε σε πρόλαβα! Και εγώ είχα πριν 1-2 χρόνια το ίδιο πρόβλημα και αν και δε θυμόμουν ακριβώς τη λύση, θα σε κατεύθυνα προς την τηλεόραση. Πάντως, ήταν πολύ σπάσιμο μέχρι να το βρω (ή να μου το πουν δε θυμάμαι τώρα).
Άβαταρ μέλους
By gakost
#502721 Ωραία. Γενικά είναι παραξενιά με πολλές τηλεοράσεις να έχεις προβλήματα με το κάδρο και να θέλει ψάξιμο η τηλεόραση
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#502944
Άβαταρ μέλους
By corsair
#502995
Bayern7 έγραψε:Imagine the news if this was a Macbook. But its a HP and no one gives a shit.

REAL TALK :s_yes


Butthurt επειδη κανεις σοβαρος ανθρωπος δεν παιρνει macbook για σοβαρη δουλεια... :innocent: