Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#501841
mjacob έγραψε:
Asimov έγραψε:"System unattended sleep timeout"
ΚΑΘΕ 2 λεπτά σπάγανε τα νεύρα μου. Να μη μπορείς να διαβάσεις ένα κείμενο σαν άνθρωπος.

μη καρφώνεσαι
στο κείμενο κάπου κάπου σκρολάρεις και καμιά σελίδα ε...


ΣΚΡΟΛΑΡΑ, αλλά είναι δυσνόητα τα κείμενα και θέλουνε επανάληψη :rtfm:

Τι το έκανε trigger δεν ξέρω, εδώ λέει κάποια αναβάθμιση και λέω να τους πιστέψω.
Λείπει κι ο καμπάλα που τα παίζει στα δάχτυλα κάτι τέτοια (ή έστω ο προφήτης του, ο g)
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#502256 λοιπον εκανε καποια αλλαγη προφανως η Microsoft και αλλαξε τις ρυθμισεις στα family settings των παιδιων
νομιζω τα εκανε migrate αυτοματα σε windows 10
το αποτελεσμα χαθηκανε ολα τα permissions και δεν τους παιζει τιποτα

δεν παιζει το Skype που μιλαει με ενα φιλο του ο μικρος...
μου δινει οδηγιες να μπω ως ενηλικας να το ενεργοποιησω, παω στα settings στη σχετικη επιλογη και κολλαει για παντα οσες φορες και αν δοκιμασα

το καλυτερο ομως στο Xbox, θελει να κανω login με το δικο μου και να κανω enable τα παιδια..
και για καθε ενα θελει μισο ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αν ειναι δυνατον, θελει 50 cents απο την πιστωτικη για να κανω confirm οτι τους δινω access να παιξουν τα παιχνιδια τους !!!
και καλα λεει για να σιγουρευτουμε οτι ειστε εσεις και οχι καποιος αλλος

μπαινω στο support chat να κανω rant και ειμαι στη σειρα 32.....
Άβαταρ μέλους
By corsair
#502262
KiloMeater έγραψε:λοιπον εκανε καποια αλλαγη προφανως η Microsoft και αλλαξε τις ρυθμισεις στα family settings των παιδιων
νομιζω τα εκανε migrate αυτοματα σε windows 10
το αποτελεσμα χαθηκανε ολα τα permissions και δεν τους παιζει τιποτα

δεν παιζει το Skype που μιλαει με ενα φιλο του ο μικρος...
μου δινει οδηγιες να μπω ως ενηλικας να το ενεργοποιησω, παω στα settings στη σχετικη επιλογη και κολλαει για παντα οσες φορες και αν δοκιμασα

το καλυτερο ομως στο Xbox, θελει να κανω login με το δικο μου και να κανω enable τα παιδια..
και για καθε ενα θελει μισο ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αν ειναι δυνατον, θελει 50 cents απο την πιστωτικη για να κανω confirm οτι τους δινω access να παιξουν τα παιχνιδια τους !!!
και καλα λεει για να σιγουρευτουμε οτι ειστε εσεις και οχι καποιος αλλος

μπαινω στο support chat να κανω rant και ειμαι στη σειρα 32.....



εμεις μεγαλωσαμε χωρις family settings... τι θα λεγες να καταργησεις τα "capital controls" των PC?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#502325 Επειδή με ενδιαφέρει και μένα για το xbox, έβγαλες άκρη τελικά με τα κερατιάτικα της m$;
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#502445 Εχει κανείς κάποια καλή πρόταση για android tv box ; ( αξίζει γενικώς ; )

Αυτο το kodi ειναι πρόγραμμα για android tv ή κλέβεις NOva /Cosmote/Netflix ;

Εχω κατα μπερδευτεί ...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#502446 Βλέπω τρέχει μια προσφορά για αυτό:

https://m.banggood.com/M8S-PRO-Amlogic- ... 34601.html

Τα χαρακτηριστικά είναι καλά.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#502451
St.Devote έγραψε:Αυτο το kodi ειναι πρόγραμμα για android tv ή κλέβεις NOva /Cosmote/Netflix ;

Είναι πρόγραμμα συμβατό με windows, android, Linux, Mac OS X, iOS κ.α
Σκέτο, είναι ένα απλό πρόγραμμα media center για να παίζεις δικά σου βίντεο και μουσική.
Υπάρχουν addons όμως με τα οποία μπορείς να streamάρεις παράνομα ταινίες, μουσική, τηλεοπτικές σειρές κτλ.
Τα tv box συνήθως είναι με android και με προεγκατεστημένο kodi.
Το kodi είναι δωρεάν.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#502452
St.Devote έγραψε:Ευχαριστώ ... 3GB DDR4 RAM 16GB ROM / 65.29 Ε


Σε δολάρια είναι.
53.5€.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#502457 tutorial στα Κρητικά
για μια πρώτη γεύση, αλλά θέλει να ασχοληθείς γιατί κάποια addons σταματάνε να δουλεύουν και πρέπει να βρεις άλλα και πάει λέγοντας.

Επειδή είναι android τα tv box θα μπορείς να εγκαθιστάς άλλα προγράμματα, youtube, netflix(επί πληρωμή) κ.α
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#502575 Παίδες έχουμε τα εξής δεδομένα:

LG B7 4K και Gigabyte AMD R8 280X συνδεδεμένα με HDMI 2.0. Windows 8.1.

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο και ενώ αυτορρυθμίζεται στα 4Κ, μου τρώει λίγο από το πλαίσιο. Τα windows διαβάζουν 4096x2160 ενώ η τηλεόραση σύμφωνα με τα specs της είναι 3840x2160. Προσπαθόντας να πάω manually μέσω windows την ανάλυση σε αυτή της TV, παραμένει το πρόβλημα. Προσπαθώ το ίδιο από το sw της AMD πάλι τα ίδια. Βγάζει ότι το μονιτορ δεν υποστηρίζει αυτή την ανάλυση.

Any thoughts? :hmmm: