Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#496527 μ'αρέσει που από χθες λιώνω στο καθισιό στη "δουλειά" . Κλείσαμε τις μηχανές και τώρα τα συνεργεία κάνουν καθαρίσματα και αμπαλάζ . Σε ένα με δυο μήνες συνταξιούχος .
Το τελευταίο τρίμηνο ήταν για μένα εφιαλτικό αφού σχεδόν όλοι ήταν στην κοσμάρα τους και μου βγήκε ο πάτος στον ποιοτικό έλεγχο. Εννοείται οτι τώρα χαλαρώνω και δεν το κουνάω από το γραφείο.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#496537 Δεν μου αρέσει που εκνευρίστηκα με γείτονα και του είπα (admittedly απότομα) δύο φωνήεντα. Μάλιστα, ενώ ξεκάθαρα είχα δίκιο επιχείρησε να με βγάλει τρελό. :vava:
|λογοκρισία| μου ΞΕΚΑΘΑΡΑ. Πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό χαλάω τη ζαχαρένια μου για τρίτους, τέλος πάντων, το λαμβάνω ως διδακτική εμπειρία και συνεχίζω ζεν. :innocent:

Σε ζμπόϊλερ το περιστατικό για όσους δεν βαριούνται να το διαβάσουν:

Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#496555 Δεν είναι έτσι ακριβώς διπλωμάτη μου...
Όταν ο άλλος είναι στα @@ του, είναι ξενιστής και ζει εις βάρος σου, δεν γίνεται να κάνεις μόνιμα τα στραβά μάτια...
Και καλό είναι να μην κάνεις. Και η ανοχή έχει όρια...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#496559 Υπάρχουν λόγοι που επιδεικνύω τέτοια ανοχή. Δυστυχώς δεν μπορώ να τους αναφέρω εδώ.

Υπό Κ.Σ. το πιθανότερο είναι ότι θα γινόμασταν μπίλιες, θα το τράβαγα από τα μαλλιά no doubt.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#496699 yeap , από το Νοέμβριο διώχνει κόσμο , τον Ιούνιο η τελευταία παρτίδα απολύσεων ( δεν γίνεται , δε μπορεί να τους διώξει όλους μαζί) .
Εννοείται οτι η αποθήκη γέμισε με στοκ , μέχρι τον Ιούνιο προλαβαίνεις να παραγγείλεις κάτι από τα έτοιμα.
Οι μηχανές πάλιωσαν και δε θέλουν να ρίξουν λεφτά αφού ο όμιλος έχει ίδιο εργοστάσιο στην Πολωνία. Ο τωρινός διευθυντής παραγωγής μας θα πάει εκεί, ο υπεύθυνος ποιοτικού ελέγχου είναι κι αυτός Έλληνας από το 2016.