Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#493475 Σε σχέση με τα αντίστοιχα Merc-Audi τα βρίσκω πολύ καλύτερα οδηγικά. Υπολείπονται όμως των Ιταλών και Βρετανών.
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#493507
vagmag έγραψε:Έχει κανεις εμπειρία ή άποψη για την bmw 225xe ???

Ειναι τετρακίνητη έστω για καλύτερη πρόσφυση πχ στη βροχή
Ειναι υβριδική
Πάει κ για 20 χλμ ηλεκτρικά μόνο
Κανει κ 0-100 6,7 ....

Εκτός της εμφάνισης που δε μου αρεσει ....

Αρνητικά - θετικά ;


Bern, 5. Januar 2018 Die meistverkauften Modelle
(top 10 πωλήσεις μοντέλων 2017 )

Marke Modell Anzahl
1) Skoda Octavia 10'017
2) VW Golf 9'500
3) VW Tiguan 7'110
4) VW Polo 5'295
5) MΒ C-Klasse 4'496
6) Fiat 500 4'227
7) MΒ GLC-Klasse 4'219
8) BMW X1 4'178
9) BMW 2er 4'125 :thumbsup: :s_thumbsup
10) Audi A3 4'106

25) BMW 3er 2'817
35) BMW 1er 2'543

Εδώ είσαι. Οι ευρωπαίοι ξέρουν και οι πωλήσεις τους φανερώνουν τι πραγματικά αξίζει.... :rtfm:
Είμαι σίγουρος, στο 2er ένα πολύ μικρό ποσοστό θα είναι οι coupe. :rtfm: και το 99% είναι xdrive.

REALZEUS έγραψε:Βγάζει πολλά σωστά ακόμα η BMW. Απλά η αγορά αλλάζει...
:s_thumbsup και εδώ είσαι.
Και η BMW ακολουθεί. Και δεν είναι καμιά τυχαία. Είναι αυτή που κέρδισε την εμπιστοσύνη των χεράδων.

Κάνε το ένα test drive να σου φύγει η απορία. Σε γερμανικό φόρουμ διαβάζω πως μόνο ηλεκτρικό με το ζόρι βγάζει 30km αυτονομία και πως με άδειες μπαταρίες δεν είναι αυτό που πιστεύει. Με δε γεμάτες πραγματικά τους τραβά η ροπή. Στη Γερμανία έχουν πουλήσει τρελά για ΤΑΧΙ και απορούν που δε βγάζουν και το Grand σε xe. 'Αρα για την πόλη και περιξ φαινεται τίμιο. Η τιμή του, οτι πληρώνεις παίρνεις :s_yes . Εδώ έρχεται μέσα στον μήνα το fl , για ρώτα πότε έρχεται Ελλάδα και ίσως πετύχεις καμιά καλή προσφορά. Το fl στα χαρτιά δίνει ακόμα 5km αυτονομία στη μπαταρία.

Σαν κάτοχος 218d είμαι απόλυτα ευχαριστημένος στους τομείς - κατανάλωση, steptronic, ποιότητα, χώροι, εξοπλισμός και άνεση (ανάρτηση). Καθόλου ευχαριστημένος - αεροδυναμικοί θόρυβοι 140+ , ευπάθεια στους πλευρικούς και τη μέτρια ηχομόνωση ( κρύο μοτέρ )
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#493534
popolaros έγραψε:κοντα 50.000 ευρω;;;

:dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy:


Για μεταχειρισμένο με 30-33
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#496696

Τώρα συνειδητοποίησα τι μου θυμίζει η φωνή του Νταγκ Ντεμούρου

Άβαταρ μέλους
By diplomat
#496762 Μόλις είδα το βίντεο και ήρθα να το ποστάρω, αλλά ο εδουάρδος είναι σαμπσκράϊμπντ στο ντε μιούροου, νοτιφικέησιο σκούατ. :lipsealed:

Θεούλης ντάγκ, έχει τέτοιο αυτοκίνητο στη διάθεσή του για περιορισμένο χρόνο και παίζει με τα μπιμπλίκια για 20' και το οδηγάει για 2'. :lol:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#496777 Τι βάζουμε σε 428i με run flat? Φοράει Bridgestone S001 που είναι για κλωτσές. Pirellia έχουν αναμονή και μπορεί να πάει και μετά το πάσχα. Goodyear Assymetric 2 βάζουμε?

225/40/19 89Υ
&
255/35/19 92Υ
Άβαταρ μέλους
By GTS
#496778
Deleted User 1 έγραψε:Τι βάζουμε σε 428i με run flat? Φοράει Bridgestone S001 που είναι για κλωτσές. Pirellia έχουν αναμονή και μπορεί να πάει και μετά το πάσχα. Goodyear Assymetric 2 βάζουμε?

225/40/19 89Υ
&
255/35/19 92Υ

ΜΡ4
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#496782 Stefan σε Pirelli σου έβγαλαν διαθέσιμα τα P Zero;

Από κάτοχο 4αρας που φόραγε από εργοστάσιο τα Pirelli p7 (6 δεν θυμάμαι, πάντως όχι P Zero), είχα ακούσει εξίσου απογοητευτικά σχόλια.

Πέρσι που είχα ψάξει για RF είχα τα Continental PC ως εναλλακτική επειδή δεν ήταν διαθέσιμα τα Zero.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#496784 Τα Assymetric τα έχω στο Golf (225/45/17), τα Pirelli Pzero MP4 (225/40/18) στην 1-series.
Πολύ πιο καλό λάστιχο για μένα το δεύτερο, χωρίς να είναι κακό το πρώτο, αλλά δεν έχουν το grip που έχουν τα δεύτερα.
Σίγουρα παίζει τεράστιο ρόλο η μετάδοση της κίνησης (στον σωστό άξονα... :s_yes ) στην BMW, αλλά είναι πολύ πιο ωραίο λάστιχο το Pirelli και πρέπει να προσπαθήσεις να το γλιστρήσεις...
:ninja:
Και τα δύο δεν είναι run-flat πάντως, δεν ξέρω τι παίζει με αυτά και αν είναι εντελώς διαφορετικά.
Νομίζω τα Goodyear είναι προσανατολισμένα περισσότερο στην οικονομία και όχι στο κράτημα.
Όσο για τα Pirelli P7 που είχαν πριν στο Golf, σαφώς χειρότερα από τα Goodyear, είχαν και πολύ θόρυβο.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#496804
Deleted User 1 έγραψε:Τι βάζουμε σε 428i με run flat? Φοράει Bridgestone S001 που είναι για κλωτσές.


Γιατί;

Deleted User 1 έγραψε: Goodyear Assymetric 2 βάζουμε?


Βγαίνουν σε rft; :hmmm:

Anonymous Founder έγραψε:Και τα δύο δεν είναι run-flat πάντως, δεν ξέρω τι παίζει με αυτά και αν είναι εντελώς διαφορετικά.


Συνήθως είναι πολύ πιο κούτσουρα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#496816 Pirelli μου βρίσκουν P Zero αλλά non run flat. Εγώ θέλω οπωσδήποτε RF γιατί δεν έχει τίποτα το αμάξι από ρεζέρβες κτλ και δεν έχω καμία όρεξη να ακούω γκρίνιες.

Τα Assymetric βγαίνουν σε RF. Κόστος 980€ για τις διαστάσεις που ψάχνουμε.

Τα Bridgestone είναι αχώνευτα ΚΑΙ σε αυτό το αμάξι. Δε ζεσταίνονται με τίποτα και κάνουν και φασαρία.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#496817 Ο Μορφέας είχε ξηγηθεί RF Continental.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#496818 Τα καινούρια Bridgestone DriveGuard?

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#496827 Καλό φαίνεται αυτό στα χαρτιά. Θα ρωτήσω.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#496848
Deleted User 1 έγραψε:Καλό φαίνεται αυτό στα χαρτιά. Θα ρωτήσω.


Έχουν γραφτεί κάποια καλά γι αυτά αλλά είναι λίγο ακριβά.