Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By italakias
#496690 Πολυ πηχτο τον εκανες φιλε.
Πιο αραιο αλλη φορα, σαν σουπα, και την φετα την ριχνεις σε κομματακια λιγο πριν αποσυρεις την κατσαρολα.
Βλεπω σβολιασε λιγο.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#496709
PeterPan έγραψε:Τραχανάς με φέτα, cheddar με διάφορα chutneys, αβοκάντο με λεμόνι κ ταμπάσκο. Κ στο τέλος λίγη κοτόσουπα για να γίνουμε καλά

Εικόνα


< >



Tραχανάς :thumbsdown:

Θα έτρωγα λίγο ψωμάκι με τσατνι και από πάνω τσένταρ και περασμένο από το grill να λιώσει.

Η παντόφλα approved αντρίκια όμως, όχι δίχαλα και αηδίες :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#496741 Είχα πάρει κάτι σταβλίσιες από Αγνό για δοκιμή. Γενικώς δεν το έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση το Αγνό. Τις άφησα 4 μέρες στο ψυγείο και τις είχα πασαλείψει με χοντρό αλάτι και λάδι, με καθημερινό γύρισμα
Τις έβγαλα την 4η μέρα, είχαν πάρει χρωματάκι ήταν έτοιμες. Η μία ήταν χοντρή η άλλη αδύνατη. Η χοντρή μου βγήκε η μισή medium well και η άλλη μισή medium προς medium rare (κάποια μέρη ήταν πιο χοντρά. Έφαγα το medium well μέρος και έσπρωξα στην :inlove: το rare. Ωραίο το κρέας και είχα πετύχει το αλάτι ακριβώς, άντε ένα κλικ παραπάνω :innocent: Αλήθεια πώς πετυχαίνουμε το ομοιόμορφο ψήσιμο; Φοβήθηκα να την πατήσω πριν μη σκληρύνει :hmmm:

Την αδύνατη την ξέχασα καναδυο λεπτά παραπάνω και παραλίγο να βγει λάστιχο, στο παρά well-done την έβγαλα (75+ :lipsealed: )
Άβαταρ μέλους
By gianik
#496756 Κρέας να ψωνίζεις από Νασιοπουλο. Είναι στην γειτονιά μου, θα περνάς κ από το σπίτι για καφέ /κουτσομπολιό.

.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#496773 Συνήθως παίρνω από τον Σκλαβενίτη, αλλά θα αξιωθώ μια φορά να πάρω κι από Νασιόπουλο, συνήθως όποτε περνάω είναι γεμάτος. Έχω ακούσει ότι είναι καλός και νομίζω έπαιρναν παλιότερα οι δικοί μου από εκεί.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#497323 Έτσι γιατί δεν μαγειρεύει μόνο ο Πέτρος

Σπιτικό brunch για να εκνευριστεί ο Ιταλάκιας :eat:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#497330
mirage έγραψε:Δεν βλεπω σμουθι...

< >
Εντάξει, δεν φτάνω σε τέτοια επίπεδα. :rtfm:



@elteo: Ναι!
Άβαταρ μέλους
By markvag
#497678 Αλήθεια... το αβοκάντο πως σας αρέσει;;; Μία φορά δοκίμασα, πετάχτηκε στα σκουπίδια. Η οικογένεια συμφώνησε... :lol:

Τεσπα, γούστα είναι αυτά, απλά ήθελα να το βγάλω από μέσα μου... :lol: :lol: :oops:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#497680
markvag έγραψε:Αλήθεια... το αβοκάντο πως σας αρέσει;;; Μία φορά δοκίμασα, πετάχτηκε στα σκουπίδια. Η οικογένεια συμφώνησε...

Τεσπα, γούστα είναι αυτά, απλά ήθελα να το βγάλω από μέσα μου... :oops:
+1
Μόνο γουακαμολε αξίζει.


Από το Redmi Note 4