Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#495910
Dimitris_P έγραψε:Le Relais de l'Entrecote μπαίνουμε; Η αδερφή μου που έχει πάει της άρεσε, διαβάζω και καλές κριτικές ως επί το πλείστον.

Εάν υπάρχει ακόμα φθηνότερη καλή πρόταση είναι δεκτή :iconcool:
Και για τπτ ωραία bistro, boulangeries,street food κλπ :)


^ το παραπάνω δεν "κοινοποιήθηκε" ως νέο post επειδή έσκασε error 504

Παναγία των παρισίων (όχι μέσα :lol: ) είναι καλό μέρος για διαμονή; 1 βραδιά όπως είπαμε. Φαίνεται κεντρικό σημείο
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#496415 Τίποτα; :(

Καταρχάς ν'αποφασίσουμε τη διαμονή


Αυτό στην Παναγία

ή αυτό στην αψίδα ;

Πρωτεύον ζήτημα είναι το μέρος που να έχει όσο πιο καλύτερη συγκοινωνία και λιγότερο χρόνο στη μετακίνηση μεταξύ των αξιοθεάτων. Σαν τιμές είναι περίπου τα ίδια
Άβαταρ μέλους
By mirage
#496421 Αυτο στην αψιδα δε μου ανοιγει. Το αλλο δειχνει κάπως και οι κριτικές για την καθαριότητα δεν ειναι διολου ενθαρυντικες....
Φυσικα ειναι κεντρικοτατο οπως και το αλλο....
Αυτα.

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#496424
mirage έγραψε:Αυτο στην αψιδα δε μου ανοιγει. Το αλλο δειχνει κάπως και οι κριτικές για την καθαριότητα δεν ειναι διολου ενθαρυντικες....
Φυσικα ειναι κεντρικοτατο οπως και το αλλο....
Αυτα.

< >

Το δευτερο ειναι το Best Western Empire Elysees και η καθαριοτητα του ειναι πολυ καλη συμφωνα με τις κριτικες
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#496426 Σαν ξενοδοχείο της αψίδας εννοείται είναι γαμάτο. Επειδή είναι για ένα βράδυ όμως νομίζω ότι είναι καλύτερα να δώσω βάση στην περιοχή παρά στις ανέσεις :hmmm:
Δεν ξέρω γιατί δεν σου ανοίγει αλλά να η τοποθεσία του
https://www.google.gr/maps/place/Best+W ... 9555?hl=en

άκυρο, μόλις εξαντλήθηκε της αψίδας, δεν το πρόλαβα :(
Άβαταρ μέλους
By mirage
#496429 Για τι budget μιλαμε;

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#496430 Αυτά ήταν ~120 οπότε εκεί γύρω, δεν θέλω ν'ανέβω πολύ παραπάνω
Άβαταρ μέλους
By gianik
#496629 Αυτό που σου πρότεινα εγώ το είδες;

.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#496650 Ημερομηνιες;

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#496657 31-1. Τώρα άνοιξε βλέπω αλλά είναι ακριβό. Ζαλίστηκα :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#496665 31 Μαρτιου; Μεσα στην μουρλα του Πάσχα; Λογικο να μην εχει ποικιλια

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#497333 Τελικά έκλεισα ένα λίγο πιο πάνω, πιο φθηνό και με ελαφρώς καλύτερες κριτικές.

Λένε ότι Άιφελ αρκεί να πας μέχρι τη μέση, εγώ λέω μιας και θα πάμε να πάμε μέχρι πάνω. Δεν αξίζει; Παίρνουμε fast pass για Λούβρο + Άιφελ;

Για καμπαρέ καμιά πρόταση; Στυλ μουλέν ρουζ (τσιμπάει λίγο).
Άβαταρ μέλους
By mirage
#497352 Γιατι να πας καμπαρέ ρε ανθρωπε, ειδικα αμα λες πως τσιμπάει και λίγο.
Πυργος του Άιφελ. Αξιζει ισως στης 356η επισκεψη να ανεβεις πανω.
Κανε περαντζαδα στο κεντρο ειδικα αμα εχει καλο καιρο και ασε τους αλλους να πληρωνουν. Ειχε και καποτε ποτακι στον Montparnasse ψηλα ειναι και θα δεις και τον Πυργο. Τσεκαρε το.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#499908 Έχουν κάποιο πρόβλημα οι Γάλλοι με τη σήμανση στις συγκοινωνίες ή είναι ιδέα μου; Παράδειγμα 1: στον gare du lyon ψάχναμε μισή ώρα την έξοδο 4, δεν τη βρήκαμε πότε.
Παράδειγμα 2: στην αψίδα ψάχναμε το μετρό το οποίο ήταν κάτω από τη μύτη μας, δεν μπορούσαν να βάλουν μια πινακίδα για να φαίνεται από τον τόσο κόσμο