Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By rafi
#494535 Κοιταξτε ποιον μαζεψαμε χτες! Παραλιγο να τον πατησουμε, σε πολυσυχναστο επαρχιακο.. Πηγαινε μεσα στο δρομο εχοντας αγνοια κινδυνου αφου ειναι περιπου 30 ημερων απο οτι μας ειπανε..
Αυριο ελπιζουμε να παει στο νεο του σπιτι, μια κυρια τον ειδε σε φωτο και ειπε οτι τον θελει Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#494537 :inlove: σχεδον ολοιδια ειναι και τα ντοπερμαν σε αυτη την ηλικια.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#495534 Το άσκημο μέρος του να έχεις ζώο.....

μετά από 18 συναπτά ετή η γιαγιά μας ήσυχα ήσυχα σήμερα μας άφησε και πήγε παρέα στο φίλο της τον Ρας που έφυγε κι αυτός από βαθειά γερατειά 3 χρόνια πριν....

RIP Λουση....
Εικόνα

Όσο μπόι της έλλειπε τόσο φωνή και τσαμπουκά είχε....
Αδεσποτάκι κι αυτό....
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#495542 Σοβαρό σκυλί έχω. Βγήκα για προπόνηση με το αεροβόλο και το έβαλε στα πόδια. Από τον ήχο του αεροβόλου και του βλήματος στον στόχο. Που να την έπαιρνα σε κανένα πεδίο για πυροβόλα... :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By fokion
#495544 Ελάχιστα σκυλιά - απο οτι ξερω χωρίς να ειμαι κυνηγός - "αντέχουν" τέτοιους ήχους και δε ξαφνιάζονται....
Αποτελεί λόγο απόρριψης και των καλύτερων κατά τα άλλα κυνηγόσκυλων....
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#495546 Ούτε εγώ κυνηγάω, από άποψη, διότι δεν μου αρέσουν οι σκοτωμοί. Αλλά αν φοβάται ένα αεροβόλο, φαντάσου τι θα γίνει αν βγάλω κανένα σοβαρό όπλο. :lol:

Το γέλιο είναι όταν κάνουν δοκιμαστικές τα μαχητικά για την παρέλαση και περνάνε πάνω από το σπίτι. Μόνο που δεν κατουριέται πάνω της... Το καημένο μου. :inlove: Εν τω μεταξύ ο κτηνίατρος είπε να μην την χαϊδεύουμε όταν φοβάται γιατί το εκλαμβάνει ως ενίσχυση του φόβου (αφού με χαϊδεύεις κάτι κακό συμβαίνει, άρα καλά κάνω και φοβάμαι). Οπότε μόνο της μιλάω για να ακούει μια ήρεμη φωνή, χωρίς φόβο ή άγχος.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#495557 Σωστος ο κτηνίατρος. Και η δικια μας εχει θεμα με τα πυροτεχνήματα. Πρεπει 1η Αυγούστου να ειμαι εκτος Ελβετιας φετος. Ειναι πραγματικα το μοναδικο πραγμα που την τρομαζει. Πριν λιγο καιρο εκαναν δοκιμαστικη χρηση των σειρήνων απλα συνέχισε τον υπνο της.
Fokion κριμα αλλα 18 χρονια εντυπωσιακο. Με το καλό το επομενο...

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#495567
fokion έγραψε:Το άσκημο μέρος του να έχεις ζώο.....

μετά από 18 συναπτά ετή η γιαγιά μας ήσυχα ήσυχα σήμερα μας άφησε και πήγε παρέα στο φίλο της τον Ρας που έφυγε κι αυτός από βαθειά γερατειά 3 χρόνια πριν....

RIP Λουση....
Εικόνα

Όσο μπόι της έλλειπε τόσο φωνή και τσαμπουκά είχε....
Αδεσποτάκι κι αυτό....

:(
Κοκονάκι πρέπει να ήταν ε; Τουλάχιστον έζησε με ανθρώπους που την αγάπησαν και όχι στον δρόμο.

Τα μικρόσωμα ζουν πιο πολλά χρόνια απο τα μεγαλόσωμα σκυλιά;
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#495568 Τα κυνηγόσκυλα πρέπει από μικρά να εξοικειωθούν με θορύβους έντονους για να μην έχουν πρόβλημα με τις τουφεκιές μετά.
Συνήθως το πρώτο που κάνουν οι κυνηγοί είναι δυνατοί και απότομοι θόρυβοι την ώρα που τρώνε τα κουτάβια.

Αυτό λογικά θα ισχύει με όλα τα σκυλάκια γιατί συνδυάζουν τον θόρυβο με μια ευχάριστη στιγμή (του φαγητού).

Η Λούση φαίνεται πως ήταν πολύ έξυπνη φάτσα, τυχερή που σας είχε Φωκίωνα :) :)