Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#494484
QsisVTS έγραψε:ναι ρε συ δεν πρόκειται ποτέ μου να κάνω κάτι τέτοιο, απλά λέω ότι θα είχε πλάκα να έβλεπα πώς είναι

θέλω να φτάσω να γεράσω :oops:

αλλά και 100αρης που είμαι νιώθω αρκετά καλά δεν έχω παράπονο


Στα 85 να δεις.... 100 είναι ΠΑΡΑ πολλά

Geo f1 έγραψε:
Eliaskat έγραψε:Η ευφορία του δρομέα

Ναρκωτικό!!
+1

.

Τι +1 ;;;; Δε μιλάμε για δίπιτα σουβλάκια... :rtfm:

JarnoT έγραψε:Ημιμαραθώνιος προχθές, με τα φρέσκα Nimbus, μπόλικη διάθεση και ζέστη, ελάχιστη προετοιμασία. Με αυτά τα δεδομένα είμαι αρκετά χαρούμενος που ..ίδρωσα τη φανέλα, τερμάτισα χωρίς θέματα.
Μέσος ρυθμός λίγο κάτω από 6min/km, μακριά από personal best χρόνους, αλλά δεν με ένοιαζε στην προκειμένη.
Ιδανική απόσταση τα 21χλμ. Και τακτική και αντοχή, χωρίς την δυσανάλογα βαριά κόπωση ενός μαραθωνίου. Και βρε παιδί μου, έχει κανείς χρόνο να το απολαύσει. Τα 10άρια τελειώνουν τόσο γρήγορα που τι να χαρείς.. :innocent:


Πραγματικά είναι η τέλεια απόσταση, αν δεν έχεις τρέξει το μεγάλο αγώνα. Ιδανική για τον οργανισμό. Αλλά ο αγώνας ξεκινάει μετά τα 30χλμ.
Anyway κάτω από 2 ώρες είναι καλός χρόνος, χωρίς προετοιμασία. Πονάς πουθενά;
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#494496
JarnoT έγραψε:Ημιμαραθώνιος προχθές, με τα φρέσκα Nimbus, μπόλικη διάθεση και ζέστη, ελάχιστη προετοιμασία. Με αυτά τα δεδομένα είμαι αρκετά χαρούμενος που ..ίδρωσα τη φανέλα, τερμάτισα χωρίς θέματα.
Μέσος ρυθμός λίγο κάτω από 6min/km, μακριά από personal best χρόνους, αλλά δεν με ένοιαζε στην προκειμένη.
Ιδανική απόσταση τα 21χλμ. Και τακτική και αντοχή, χωρίς την δυσανάλογα βαριά κόπωση ενός μαραθωνίου. Και βρε παιδί μου, έχει κανείς χρόνο να το απολαύσει. Τα 10άρια τελειώνουν τόσο γρήγορα που τι να χαρείς.. :innocent:


Τρικαλακια;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#494583
Serf έγραψε:Ποιος είναι ο στόχος που καλείται να πετύχει το τρέξιμο;

< Note >


Τίποτα ιδιαίτερο, για φυσική κατάσταση και υγεία, διατηρηση βάρους κτλ
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#494586 θα πόνταρα στις πολλές "επαναλήψεις". Άλλωστε και με 6 χλμ ξεσκουριάζεις και με 10. Αν ξεσκουριάζεις / ξεδίνεις / ξεμπουκώνεις περισσότερες φορές τη βδομάδα, νομίζω ενδείκνειται.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#494624
kyr80 έγραψε:Πραγματικά είναι η τέλεια απόσταση, αν δεν έχεις τρέξει το μεγάλο αγώνα. Ιδανική για τον οργανισμό. Αλλά ο αγώνας ξεκινάει μετά τα 30χλμ.
Anyway κάτω από 2 ώρες είναι καλός χρόνος, χωρίς προετοιμασία. Πονάς πουθενά;

Μωρέ και τον μεγάλο έτρεξα και εννοείται ότι είναι εμπειριάρα, αλλά για ένα μήνα μετά δεν είχα κουράγια να κάνω 2-3χλμ.
Αντίθετα έχω τρέξει ημιμαραθωνίους back-to-back, δυο συνεχόμενα ΣΚ, με ίδιους χρόνους και χωρίς ενοχλήσεις. Τελοσπάντων, μοιάζει ότι μου ταιριάζουν ιδανικά. Άλλωστε μετά τα 7-8χλμ νιώθω ότι φτάνω σε σωστή ..θερμοκρασία αγώνα :-)
Μια μικρή επιβάρυνση στους μηρούς νιώθω, σήμερα ακόμα μάλλον. Από δευτέρα θα ξαναβγώ στους δρόμους!

@red_monster
Στα Τρίκαλα φυσικά! Γρήγορος, πλην όμως ψιλοβαρετός αγώνας. Αλλά δεν χάνουμε τον αγώνα στα πάτρια :-)
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#494845
kyr80 έγραψε:
Στα 85 να δεις.... 100 είναι ΠΑΡΑ πολλά


εκεί φίλε μου αρχίζω και γίνομαι "χάρτινος" ,άμα γινόταν να ξεφορτωθώ περιττό λίπος το ιδανικό μου θα ήταν καμιά 95αρα πιο κάτω δεν λέει

δεν είμαι και πολύ χοντρούλης, έχω βάλει λίγα κιλά από το καλοκαίρι μεν, αλλά έχω χάσει πόνδους (κυριακάτικη η φωτό που πήγα θάλασσα)

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#494883 Qsis δεν έχεις πλάτη, δεν έχεις χέρια. Μόνο κοιλιά βλέπω. Πλάτη με μέση βλέπω ίδια διάσταση. Θες πολύ δουλειά, αν σε νοιάζει το εμφανησιακο.

.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#494884 το εμφανισιακό.. δεν με νοιάζει καθόλου (γυναίκες βρίσκω κι έτσι) , αυτό που με νοιάζει είναι να πιάνω 90 κιλά άνθρωπο και να τον πετάω σαν παιχνίδι

απλά δεν έχω σώμα κομμάτι πίτσα για να φαίνομαι τουμπάνι :lol: αλλά και χεράκια έχω και μπόλικη πλατούλα έχω από πίσω και ποδαράκια τερατίσια. απλά έχω και το λιπάκι στη κοιλιά και φαίνομαι μονομπλόκ :whistlink:

μην ξεχνάς ότι κοιτάς 100 κιλά στο 1.77 σε οτιδήποτε άλλο σε αυτές τις αναλογίες με βάλεις δίπλα φαίνομαι μικροσκοπικός, άμα μάλιστα βάλεις και ψηλότερο ακόμα χειρότερα
Άβαταρ μέλους
By pro
#494954 1.77 + 85kg = χαρτινος δεν παιζει με καμια κυβερνηση. Προφανως ειναι θεμα κατανομης κλπ, αλλα το πιο πιθανο οτι εχεις συνηθισει σε μια στρεβλη εικονα και οτιδηποτε αλλο σου φαινεται περιεργο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#494958 1.78 και 76 κιλά εδώ. Και δύο λιγότερα, δεν θα ήταν άσχημα. Βέβαια, όχι πολλά από μυική μάζα, δεν παίζει χρόνος για γυμναστήριο δυστυχώς...
:lipsealed: :help:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#494960
pro έγραψε:1.77 + 85kg = χαρτινος δεν παιζει με καμια κυβερνηση. Προφανως ειναι θεμα κατανομης κλπ, αλλα το πιο πιθανο οτι εχεις συνηθισει σε μια στρεβλη εικονα και οτιδηποτε αλλο σου φαινεται περιεργο.


Ακριβώς αυτό. Με τα +4 που πήρα λόγο τραυματισμού τις τελευταίες 40 ημέρες και έφτασα τα 85 στο ίδιο ύψος με εσένα. Τσούπωσα λίγο. Όλοι λένε ότι αδυνάτισα, αλλά έχασα μάζα από τα χέρια και πλάτη. Τώρα ξαναξεκινάω κολύμπι. Θα πέσω στα 80, μπορεί και παρακάτω. Και θα φαίνομαι πιο ογκώδης.

Κσις. Χέρια και πλάτη φίλε μου δεν έχεις. Δεν ξέρω τα κριτήριά σου. Αλλά στη φωτογραφία φαίνεται ίδια περιφέρεια μέσης και πλάτης. Μάλλον το σκαρί σου.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#494962 Τι εννοείς έχει κάποιος χέρι; :hmmm: σε διαστάσεις πόσο δικέφαλο ας πουμε πρέπει να έχει κάποιος για να έχει χέρι;