Μαστορέματα για όσους πιάνουν τα χέρια τους
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#492442 Καλημέρα σύντροχοι. Ο καιρός ανοίγει και σκέφτομαι να το ρίξω στη δουλειά μετά την τράκα μου. Θα αγοράσω μόνο μπροστά
φτερό και φανάρι, θα πάω σε μάστορα να μου στοκάρει πόρτα και πίσω φτερό (δεν νομίζω να μπορώ μόνος μου) και θα πάρω
μεταλλικό πράσινο vinyl wrap να κάνω το κουβαδάκι μου κουκλάκι. Λύσεις τύπου 3m και ''εξειδικευμένος εφαρμοστής''
απορρίπτονται, θα μου βγει όσο η μισή αξία του αυτοκινήτου. Έχω δουλέψει vinyl wrap σε μηχανή και ξέρω ότι σε ένα αμάξι
με γωνίες θα είναι πανεύκολο. To θέμα είναι από που το ψωνίζω :hmmm: Με ebay, Κίνα, τελωνεία και ιστορίες για αγρίους
δεν θέλω να μπλέξω. Αν ξέρετε που μπορώ να βρω κάτι τέτοιο στην Ελλάδα ή τουλάχιστον στην Ευρώπη με λογικό κόστος
και χρόνο αποστολής θα ήμουν ευγνώμων και θα ανταμειφθείτε με πλούσιο φωτορεπορτάζ της εφαρμογής και του αποτελέσματος.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#492555 Μονόχρωμο είναι, κάτι σαν British Racing Green αλλά πιο μοντέρνο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#492580 πανέμορφο θα είναι. go for it bihlas και περιμένουμε πλούσιο φωτορεπορταζ :metalo:
τώρα για τις πληροφορίες που ζήτησες δεν κατέχω, απλά ήθελα να σε ενθαρρύνω :superman:
Άβαταρ μέλους
By glf
#492610 Και γω το σκέφτηκα σοβαρά να φέρω ενα μεγάλο ρολό για το 106 και να το πλακώσω. Τόσα βινύλια χορηγούς και νούμερα έχω περάσει :)
Με τελικό στόχο το κλασικό ραλιάρικο στα χρωματά μου
Το κόκκινο σε βαθύ royal κάπως και από πάνω τα μονόχρωμα βινύλια.
Τις ζάντες τις έχω :)Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#492614 Με την άδεια κυκλοφορίας τι ισχύει σε αυτές τις περιπτώσεις; Δεν πρέπει να δηλωθεί η αλλαγή χρώματος;
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#494506 Είχε η Peugeot παρόμοια χρώματα, δεν νομίζω ότι είναι άκυρο στο 106,
σε rallye δεν το έχω δει αλλά ψοφάω για κάτι εκτός των συνηθισμένων.
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Για αλλαγή χρώματος στην άδεια πληρώνεις γύρω στα 30 ευρώ παράβολα αν θυμάμαι καλά,
είχα βάψει ένα suzuki sv που είχα σε παρόμοιο χρώμα (emerald fire της Jaguar).

Που θα βρω όμως στην Ελλάδα κάτι φτηνό σε ζελατίνες? Θα μου την δώσει αν τα σκάσω για 3Μ στον κουβά.