Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#486404
vagmag έγραψε:Χρειάζομαι έναν εκτυπωτή , μάλλον έγχρωμο για λίγη χρήση αλλα θα προτιμούσα να μπορώ να στείλω wireless .
Θα ειναι εγκατεστημένος σε χώρο που δεν υπάρχει Ίντερνετ , κ θα γίνεται πολύ περιστασιακή χρήση .
5-10 εκτυπώσεις το μήνα το πολύ .
Ποσο μπορεί να χαλάνε τα μελάνια απο τη μη χρήση ;
Τι προτείνεται ;

Ξέρω οτι οι εκτυπώσεις δε δικαιολογούν αγορά , αλλα επειδή όταν είμαι Αθήνα μου τυχαίνει να πρέπει να τυπώσω πριν παω πχ σε πελάτη κ χρειάστηκε ξανά να ψάχνω πρωι πρωι μαγαζι με εκτυπώσεις κ να χάνω χρόνο κ αγχώνομαι κλπ ...


http://www.e-shop.gr/polymixanima-hp-de ... PER.403198

και σουπερ μαζεμενο μέγεθος και φυσιολογική τιμή.

Οσον αφορά τα μελάνια. Μετά απο 1 χρόνο με εναν καθαρισμό μέσα απο τα μενου ξεμπουκωσαν και παιζουν αψογα. Στους 3 μήνες πχ δεν νοιωθουν τιποτα. Μην τα φοβάσαι.
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#486413 Τι διάφορες έχουν μεταξύ τους ;
Ο 3835 με τον 3720 ;

Ίδια μελάνια παίρνουν ;
Επειδή είπε ο saxon οτι ειναι κ οικονομικά ...

Ευχαριστώ πολύ
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#486892 Η εμπειρία μου με wifi εκτυπωτή φτάνει στη μία συσκευή οπότε δεν ξέρω τι ισχύει γενικότερα αλλά στην περίπτωσή μου η ασύρματη σύνδεση για εκτύπωση πάει μέσω router και όχι απευθείας. Άρα αν αυτό ισχύει θα θέλεις τουλάχιστον έναν ασύρματο router ακόμα κι αν δεν έχεις internet.
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#486898 Ούπς ..... δεν επικοινωνούν απευθείας μεταξύ τους ;

Έχουμε έναν στο μαγαζι ... παω για δοκιμη ...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#486901
vagmag έγραψε:Ούπς ..... δεν επικοινωνούν απευθείας μεταξύ τους ;

Έχουμε έναν στο μαγαζι ... παω για δοκιμη ...


To μοντέλο που σου πρότεινα έχει Airprint/ Wifi direct / ePrint
Άβαταρ μέλους
By g8777
#488541 Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Άλλαξα τροφοδοτικό και εξαφανίστηκε δια παντός.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#488555 Μα με 2 τροφοδοτικα δοκιμασε ο Λουκας
Edit
Ακυρο με αυτο το τροφ δοκιμασε μονο το v1200
Τελευταία επεξεργασία από Geo f1 και 24 Φεβ 2018, 22:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#488557
REALZEUS έγραψε:Καλησπέρα κύριοι,

Σε αυτό μπαίνουμε; https://www.plaisio.gr/desktop-laptop/l ... 0-2-Gb.htm


Αγοράστηκε. Καλό φαίνεται.


bsodαρεις... τι μαθαίνουμε σήμερα... :lol:
Άβαταρ μέλους
By otso
#488628 Εικόνα
Εκτυπωτης ,αυτο μου βγαζει στο μαυρο οταν εκτυπωνω μοτιβο ελενχου ο canon pixma ip7250 .Εκανα καθαρισμο , βαθυ καθαρισμο,καθαρισμο κυλινδρου και 2 φορες ευθυγραμμιση της κεφαλης εκτυπωσης, στο αυτοματο . Στις οδηγιες λεει οτι
αν δεν δειτε αποτελεσμα βαλτε την ευθυγραμμιση στο μανιουαλ , τσεκαρω το μανιουαλ αλλα δεν γινεται τιποτα .
καμμια ιδεα; ιδιως ο krom που εχει ιδιον.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#488635
Geo f1 έγραψε:Πορισμα λουκα στο viber
7 μνημες οκ.
1 πισω στο πλαισιο πρεπει να παει
Τι κανουμε τωρα?Εικόνα

.


Πουλα τα!

Motherboard+CPU σαν σετ και τις RAM σε σετακια των δυο (μη γραψεις στην αγγελια οτι εχεις 256GB RAM θα σε παρουν με τις πετρες)
Άβαταρ μέλους
By theo13
#489160 Χρειάζομαι άμεσα ένα PC κυριώς για εφαρμογές γραφείου Word κλπ λόγω της διδακτορικής διατριβής που κάνει η σύζηγος και έχει η αλήθεια είναι πολύ γραψιμο- διάβασμα και βλέπω ότι στο λάπτοπ της βγαίνει η ψυχή. Το θέμα είναι να μπορεί να παίξει και κανένα ελαφρύ παιχνιδάκι για μένα :s_gamer .

Να μπω στην διαδικασία να φτιάξω ένα ή να πάρω ετοιματζίδικο από πλαίσιο κλπ. Πόσο μ@λάκας πιάνομαι αν πάρω έτοιμο Pc?
Στα πλεονεκτήματα του έτοιμου είναι ότι θα έχει επάνω λειτουργικό αυθεντικό κλπ κάτι που μου γλυτώνει λεφτά καθώς δεν θέλω να βάλω σπασμένα κλπ. (ή κάνω λάθος;)

Βοηθείστε γιατί η τελευτάια φορά που ασχολήθηκα -σοβαρά- με επεξεργαστές και pc ήταν επί pentium II :tomato:
Άβαταρ μέλους
By theo13
#489181
cabala10 έγραψε:φτιαξε ενα συστηματακι γυρω απο μια 2200g apu η 2400g apu για low/medium ειναι οτι πρεπει


Thanks! :thumbsup: