Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#488395 Θήβα μπήκα 80 κλ, από την Κω έφυγα 72 (έτρωγα, αλλά τρέχαμε), από τα Φάρσαλα απολύθηκα 90 (και τρώγαμε και δεν τρέχαμε) :lol:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#488524 Μπαίνω Κόρινθο 110, πάω εκπαίδευση στρατονομία 95, φεύγω για Μυτιλήνη 90 σφίχτης και απολύομαι 115. Πήρα και ρέστα :lol: Τα πιτέλια με μπύρες βέβαια σε καθημερινή βάση.
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#488567 H κλασική συζήτηση για τα κιλά πάλι... Παρουσιάστηκα Αυλώνα 86, έφυγα από κέντρο 83, ΥΕΑ 'Α έπεσα στα 80, ΥΕΑ 'Β
ανέβηκα πάλι στα 86, έφεδρος ανθυπολοχαγός στα 88. 4.5 χρόνια μετά είμαι 80 και πρέπει να γυμναστώ οπωσδήποτε,
μου είχε πέσει σταματημένη η μηχανή προχθές και μου βγήκε η πίστη να την σηκώσω :help:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#488596 Η διαταγή είναι διαταγή, μη άμεση εκτέλεση το ίδιο αποτέλεσμα μπορεί να έχει είτε σε πλήρωμα άρματος είτε σε ομάδα/υποομάδα μάχης ΠΖ. Δεν βλέπω να υπάρχει διαφορά στην ανάγκη για πειθαρχία.

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#488599 Φυσικά και υπάρχει και έχει να κάνει με το δέσιμο της ομάδος. Εσύ σαν Διμοιρίτης ή Ομαδάρχης σε Πυρ και Κίνηση δεν θα πάθεις κάτι αν ο άλλος δεν εκτελέσει άμεσα την δτγη σου (άλμα ή πυρά υποστηρίξεως) καθώς βρίσκεσαι πολλά μέτρα μακριά (αν σας βομβαρδίσουν δεν έχει νόημα η Δτγη έτσι κι αλλιώς, μιλάμε για βολές ελαφρού ατομικού οπλισμού). Μέσα στο άρμα όμως θα σκοτωθείς αν δώσεις αρχικό παράγγελμα και δεν εκτελεστεί εγκαίρως. Αυτή είναι η διαφορά.

ΥΓ: Μην ξεχνάς ότι εμείς έχουμε εκπαίδευση και ΠΖ - Μαχόμαστε έφιπποι, μαχόμαστε πεζοί, μαχόμαστε παντού, είμαστε Μαυροσκούφηδες!!! :iconcool:
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 25 Φεβ 2018, 00:07, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά